Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet távol tartani az...

Hogyan lehet távol tartani az Őrtorony embereit?

Figyelt kérdés

havi kéthavi szinten mindig visszajárnak és így a sokadik alkalom után pluszba hogy meleg van nagyon frusztrálóak!

Van valami bevált taktika vagy valami amivel elérhető hogy messze elkerüljenek minket?



2017. aug. 4. 10:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%
Hozzám egy időben sokat csengettek, majd ez ritkult és megszűnt. Nem kell beengedni őket
2017. aug. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg kell mondani nekik, hogy ne jöjjenek, mert téged ez abszolút nem érdekel. Aztán meglátod. Szerintem nem akarnak feszültséget kelteni.

De én anno gyerekként megtaláltam a módját. Nyári szünet volt, öcsémmel egyedül voltunk otthon. Csengettek, kiment a tesóm. Én meg bentről láttam, hogy a jehovák. Mivel neki volt ciki, kiüvöltöttem neki bentről, hogy "Gyere be te sátánfajzat!" Aztán láttam, hogy hamarosan távoznak is a szektások. Kimentem gyorsan, kivettem az öcsém kezéből az újságokat, amiket adtak neki, és kivágtam utánuk a kerítésen át az utcára.

Utána kb egy hónappal jöttek azért megint, ismét az öcsém ment ki, és kérdezték tőle, hogy "a testvéred nem szereti, ha a kiadványainkat olvasgatod?". Az öcsém meg okosan azt mondta, hogy nem szereti, és meg is vert miatta. Persze ez nem volt igaz, de azóta nem jöttek felénk. Nem tudom, emiatt vagy másért.

Ma már felnőtt fejjel elmondanám nekik normálisan de határozottan, hogy hagyjanak békén ezzel, és ne csengessenek be többször.

2017. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy beengedtem őket! De mivel társas házban lakok így ha csöngetnek ajtót nyitok! De még mielőtt megszólalna valaki hogy biztos az egyik lakó tagja a szektájuknak a félreértés elkerülése véget egyik sem!
2017. aug. 4. 11:12
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
Sehogy. Hiába szólsz nekik, újra és újra jönnek, mindig mások.
2017. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%
Mondd meg nekik, hogy a magyarországi muzulmán testvériség egyik vezetője vagy. Hátha ettől leszállnak rólad.
2017. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
76%
Így van, ahogy az utolsó írta. Le lehet ezeket koptatni, csak egy kis kreativitás kell. Amikor telefonon hívnak, hogy menj el egy konferenciára vagy valahova, mert nyertél, akkor meg azt szoktam mondani, hogy sajnos házi őrizetben vagyok, jöjjenek ők ide. Ne félj, azok sem keresnek többé.
2017. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Telefonon szerencsére idáig még egyszer sem hívtak csak csúnyán kifejezve tele van a tököm az ilyen szektásokkal!

Mert nem tudom hogy miben reménykednek ha már húsz alkalommal elhajtja őket az ember akkor 21. alkalommal beengedi? Nyugdíjasokra hajtanak ezek leginkább!

2017. aug. 4. 12:36
 8/37 anonim ***** válasza:
76%

"Amikor telefonon hívnak, hogy menj el egy konferenciára vagy valahova, mert nyertél, akkor meg azt szoktam mondani, hogy sajnos házi őrizetben vagyok, jöjjenek ők ide."


Ez nagyon tetszik! :)

2017. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
28%

Szervusz.


Én Jehova Tanúja vagyok, és hozzám a Mormon egyház képviselői szoktak jönni

Elmondom, persze angolul, mert nem nagyon tudnak magyar nyelven, hogy Jehova Tanúja vagyok.

Köszönöm a látogatásukat, további szép napot kívánok, viszont látásra.


A Testvéreket pedig kérd meg, hogy írják fel az elérhetőségedet, hogy ne zavarjanak, és ezt a további testvéreik is lássák, ha más szolgál majd az adott területen.

Van egy ilyen lehetőség, Én magam is alkalmazom a szolgálatom során

2017. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
53%

Én kamionos vagyok 16 éve, a Jehova Tanúi rendszeresen járják a parkolókat és terjesztik az Őrtornyot.


Magamról annyit, hogy ateista vagyok, nem zárom ki ugyan, hogy van isten, de nem hiszek egy vallásnak sem, az életemben nem játszik túl nagy szerepet ez a kérdés.


Én mindig elfogadom tőlük a lapot, Őrtorony, Wachtturm, mikor milyen nyelven adják, de általában van náluk magyar is, ilyenkor gyakran egy - két szót magyarul is szólnak, minden esetben kedvesek, a legmesszemenőbbekig udvariasak, nem próbálnak megtéríteni, ha mégis, elmondom, hogy ateista vagyok, kár a vesződségért és mosolyogva, udvariasan elmennek.


Tanúja voltam, hogy magyar kollégák gorombán elzavarták őket, szégyelltem magam helyettük is.


Van amiben nagyon nem értek egyet velük, pl. a vérátömlesztés elutasítása, arra haragszom. De ebben az értékét vesztett világban ugyan kinek ártanak ők?


Kicsit naiv írások ezek, de alapvetően sugárzik belőlük a jóakarat, emberszeretet, egyszer el lehet olvasni, megismerni a nézeteiket.


Mondom, nem hiszek benne, nem értek egyet velük, de a jó szándékot, segíteni akarást tisztelem.

2017. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!