Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtud nekem meg bocsátani az...

Megtud nekem meg bocsátani az Isten?

Figyelt kérdés
Szoval az a helyzet hogy regen eleg sokat imadkoztam, minden este, de aztan ezek ritkabbak lettek es majd aztan teljesen abbahagytam. Aztan mikor valamire szuksegem volt akkor mindig imadkoztam istenhez, ha megkaptam amit kertem akkor megkoszontem neki halat adtam stb... Legutobbi keresem egy eleg komoly dolog volt(egeszsegugyi) sokat imadkoztam erte es megigertem istennek hogy ha segit akkor megterek rendsen es igazi hivo leszek, de nem tortent meg. Sot azota mar imadkozni sem merek, mert felek hogy mit gondol rolam, mindig csak szuksegben fordultam hozza es raadasul meg hazudtam is neki. Szerintetek mit gondol most rolam? Megbocsajt ezutan? Mintha regen egyszer hallottam volna egy olyan igehirdetest aminel azt mondta a pasztor hogy az Isten is elvesziti a bizalmat az emberekbe ha azok megprobaljak atverni.
2017. aug. 7. 02:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Az egeszsegugyi problemamban segitett Isten de en nem tettem semmit azert hogy hivo legyek. Igy a pontos
2017. aug. 7. 02:56
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Igen, de keresned kell a lehetőséget. Ajánlom figyelmedbe az Újszövetséget, azon belül is főleg János evangéliumát, de a többit is, az Apostolok cselekedeteit is. Ezekben sok szempont van leírva, ami a megtéréssel, a Jézushoz való közeledéssel foglalkozik. A soraidból nem állapítható meg, hogy megtörtént-e az életedben a keresztény élet kapujának számító újjászületés. Ha nem, akkor nem is volt még valódi kapcsolatod Istennel, még akkor sem, ha teljesítette a kérésedet, akár többet is. Nem haragszik rád, amiért nem tudtál kibújni a bőrödből, hanem hív, hogy fogadd el Jézus Krisztus ingyenes kegyelmét, és add át Neki az életedet. Majd Ő megváltoztat, de ezt csak akkor tudja megtenni, ha átadtad magadat, te pedig sehogyan sem tudod megváltoztatni magadat. Ha túl vagy már az újjászületésen, akkor pedig az 1János 1,9 vonatkozik rád:


"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól."


Az is nagyon fontos, hogy Isten gyermekeit bárányokhoz hasonlítja Jézus, a juhok pedig köztudottan társas lények. Ne legyél hát magányos farkas, hanem keress egy Isten akarata szerinti közösséget! Kérj útmutatást Istentől, és dobd ki a szívedből az előítéleteket! Hagyd, hogy Isten tanítson! A taníthatóság elsődleges feltétele az, hogy az ember inputra kapcsol Isten előtt, és elfelejti mindazt, amit a saját emberi képességei, a kultúra, a hitetlenség és a tradíciók diktálnak. Olvass a témával foglalkozó bibliai alapelveken álló könyveket. Ha megtaláltad azt a közösséget, ahova Isten hív, ne halogasd! Ha elmész, és előre hívják a megtérni szándékozókat, ne habozz, akkor se, ha te már a négy fal között megtértél! Nagyon fontos, hogy tanúk jelenlétében is megtörténjen a dolog. Ez arra az esetre is vonatkozik, ha már korábban megtértél, és azokat hívják, akik eltávolodtak Istentől. De felhívom a figyelmedet, hogy a megtérés nem egy érzés, hanem szellemi cselekedet, amire Isten ösztönöz. Te Istenhez fordulsz, Ő pedig belenyúl a szívedbe, és megváltoztatja. Többé már nem ugyanaz az ember leszel. Ez sok esetben nem érzékelhető azonnal, hanem csak az esemény után következő folyamatok teszik tapasztalhatóvá. Megváltozik az ember élete. Tehát ne keress érzéseket, mert azok becsaphatnak. Ha vannak érzések, az jó. De ha nincsenek, az semmilyen mértékben sem teszi a megtérést hiteltelenné. A megtérést a megtéréshez illő cselekedetek hitelesítik, azaz a gyümölcsök. Ez pedig időt igényel.

2017. aug. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azt bizonyára tudod,hogy a bűnfelismerést,és a Megváltóhoz vezetést,a Szentlélek végzi bennünk.


Ha mulasztásodért bűnösnek érzed magad,az Isten Lelkének nyilvánvaló jelenlétét jelzi,s ezzel azt,hogy nem követtél el megbocsájthatatlan,vagyis Szentlélek elleni bűnt.


Isten megbocsájtott gyilkosságot(Dávid király),Krisztus tagadását(Péter apostol),házasságtörést,és más komoly bűnöket.


Csak emlékeztetőül,a bűnbocsánathoz vezető lépcsőfokok:


1.A bűn felismerése(Isten Lelke által).Ez megtörtént.

2.Krisztus kegyelme igénylése.

3.A bűn megvetése,és elhagyása.(Azok helyrehozása,ha az lehetséges.)

4.Bűnbocsánat Istentől.

2017. aug. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"ha segit akkor megterek rendesen es igazi hivo leszek"


Isten nem szatócsboltos, piaci kofa, hogy alkudozni lehetne vele. Viszont János,a ki a legkedvesebb tanítványa volt írja: "mert az Isten szeretet"

2017. aug. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól mondja az utolsó, Istennel nem lehet, és nem is kell alkudozni.

Gyakori hiba nálunk, embereknél, hogy csak akkor fordulunk Istenhez, amikor valamire szükségünk van. A háláról pedig gyakran megfeledkezünk. Nem te vagy az egyetlen, aki egy-egy fogadalmát nem tartotta be.

A kérdés: szeretnél MOST igazi hívő lenni? Ha igen, az út nyitva áll előtted.

2017. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Isten mindig megbocsát bárkinek, ha tudja hogy megbánta bűneit az illető.
2017. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nincs egyszerű válasz, nem is hiszem, hogy emberként bárki képes megítélni, hogy kinek bocsát meg Isten, és kinek nem. De abban biztos vagyok, hogy Istennek van egy szuper terve, hogy megmenekülj az ítélettől, és átvigyen téged "szeretett Fia Országába," ahogy a Bibliában van. Viszont sok gondolatot ébresztett, amit írtál, és talán nem lesz haszontalan, ha végigolvasod:


Istennek az a terve minden ember számára, hogy felismerje: elbukott az életben, a bűnei rabságában van, szüksége van Krisztus szabadítására. Miután ezt a felismerést Isten megadja, az ember megtér, vagyis az önközpontú gondolkodásából áttér egy Isten központúra. Ha a megtérést is megadta Isten, akkor el fogja oda juttatni az embert, hogy újjászülessen Tőle, az ő gyermekévé váljon ezáltal, és utána felnövekedjen a lelki nagykorúságra, azaz hogy a Krisztus jelleme kiformálódjon benne. A lelki nagykorúság szükséges ahhoz, hogy az ember Isten és Isten gyermekei jelenlétében tartózkodhasson majd a mennyországban. Szerencsére ezt nem magányosan kell végigcsinálnunk: ha engedelmeskedünk Jézusnak, akkor egyrészt Ő is velünk lesz minden nap, sőt fog mellénk adni más hívőket, akik támogatnak.

Na most, hol vagy te ebben a folyamatban? Nyilván nem a lelki érettség fázisában, mert egy lelkileg érett ember nem csak kapni akar Istentől, hanem egész lényével őt szolgálni és dicsőíteni. Szerintem te a valahol az elején vagy: rájöttél, hogy elbuktál az Istennek tetsző életben. Ebben a helyzetben leginkább az segít, ha felismered, hogy Isten ennek ellenére szeret, és ezt megmutatta abban, hogy Jézus helyetted (meg persze helyettem is) felment a keresztre. Ahogy 1Jn 4:10 írja "Ez a szeretet, és nem az, ahogy mi szeretjük Istent, hanem az, hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul bűneinkért." Szóval ne magadra figyelj, hogy te nem szeretted eddig eléggé Istent, hanem figyelj Isten szeretetére, mert ez tud motiválni a jó irányba! És nem kell neked jelenleg azon görcsölni, hogy mi hogy lesz, csak bízzál Istenben, mert ő kijelentette, hogy képes megszabadítani az istenfélőket!


A következő lépés a megtérés és az újjászületés. A legjobb fogadalmat tetted Istennek, amit ember tehet: a megtérés a legjobb dolog, amire törekedni lehet az életben. Végre leteheted az önközpontú gondolkodásodat, meg az összes bűnt, ami emiatt megkötözött, és lelkileg megnyomorított, végre szabaddá válhatsz!

Ha tudok ebben a folyamatban segíteni, szívesen megteszem, elég sok szabadidőm van jelenleg. Megismerhetsz engem is, és másokat is, akik elindultak a Krisztus útján, és szeretnénk segíteni Neked is, ah engeded.


Viszont fontos, hogy Isten elvárja a neki tett fogadalmak pontos teljesítését. Ő nem fogja elintézni azzal, hogy sokan ígérgetnek nekem mindenfélét, és nem tartják be, semmi gond! Ellenkezőleg, Isten azoknak a neki tett fogadalmaknak a teljesítését még akkor is elvárja, ha ördögök sugalltak az emberbe. Lásd Jefte esetét, aki azt ígérte Istennek, hogy ha győztesen tér vissza a csatából, bármi jön ki a háza ajtaján, azt feláldozza neki égőáldozatul. És a lánya jött ki. Ld. Bír 11:29-40. De megnézheted a 1Tim 5:11-12-őt is: "A fiatalabb özvegyeket pedig ne jegyezd be, mert ha feltámad bennük a vágy, hogy férjhez menjenek, elfordulnak Krisztustól. Ezek ítéletet vonnak magukra, mert előző fogadalmukat megszegték."

Itt egy súlyos szavak szerepelnek: KRISZTUSTÓL VALÓ ELFORDULÁS, és ÍTÉLET. Remélem, hogy veled ez nem történik meg, és örülj neki, hogy olyan fogadalmat tettél, amelyet nem ördögök, hanem Isten sugallt beléd!


Szeretettel: István

2017. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!