Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten meg fogja...

Szerintetek Isten meg fogja bocsátani bűneimet ha azokat azért követem el, hogy bűnösöket hívjak megtérésre?

Figyelt kérdés

Az igazat nem szeretném megosztani senkivel se, csak Istennel, de egy rövid, egyszerű kis példával bemutatom, hogy mit szeretnék.


Tételezzük fel, hogy alkoholistákon szeretnék segíteni. Ahhoz, hogy tudjam kik az alkoholisták vagyis kiken kell segítenem egy szórakozóhelyet nyitok ahova a belépés ingyenes tagsági igazolványhoz van kötve.

Csak azok léphetnek be akik rendelkeznek ilyen igazolvánnyal. Ennek igényléséhez pedig személyes adatokra van szükség és elérhetőségre.


Célom, hogy megszerezzem azoknak az embereknek az elérhetőségét akik valóban segítségre szorulnak.


Jövedelmem lesz abból, hogy Istennek nem tetsző tiltott árut szolgáltatok mert a szórakozóhelyet nem tudnám máshogy fentartani.


Alkalmazottakat azért nem akarok alkalmazni mert nem akarom, hogy rajtam kívül más is bűnt kövessen el.


Mivel valakinek ki kell szolgálnia a vendégeket nekem kell dolgoznom így jövedelmem is ebből lesz, ez lesz a munkahelyem.


Ha nem lenne szükségem pénzre a megélhetéshez, a bevéltelt visszautasítanám és a teljes jövedelmem jótékony célokra fordítanám, de mivel valamiből meg kell élnem így kénytelen leszek elfogadni a bűnösöktől a pénzt az italokért.


Bár a kísértés mindennapos lesz, nem fogok bűnbe esni vagyis nem fogok alkoholt fogyasztani. Isten nekem ennél többet jelent.


Szeretnék segíteni azokon akik rossz utakon járnak mert én is onnan jöttem és tudom milyen ott. Egy kocsmában se írják ki: Ne fogyassz semmit! Ha mégis akkor vizet igyál, ne alkoholt!


Megjegyzés: Jogilag, törvényileg minden rendben van tehát a tevékenységemet nem tiltja az állam. Egy kocsmanyitást és reklám levelezést nem tilt csak vannak szabályok amiket be kell tartani amit én be is fogok.


Ide vágó idézetek:


"Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre." (Mt 9,13)


"És a mikor ezt hallja vala Jézus, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szükségök orvosra, hanem a betegeknek, nem azért jöttem, hogy igazakat, hanem hogy bűnösöket hívjak megtérésre." (Mk 2,17)


"Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem a bűnösöket a megtérésre." (Lk 5,32)



2013. jún. 28. 19:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2013. jún. 28. 19:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet bűnnel szolgálni Istent. A cél nem szentesíti az eszközt. Avagy rossz fának rossz gyümölcse lesz.
2013. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha őszintén megbánod ezeket a bűneidet, akkor bocsánatot nyersz, különben nem.
2013. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Isten mindenkinek megbocsájt hiszen ez a foglalkozása.
2013. jún. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem jó ötlet, mert ott is csak innának, és ha nem adsz nekik, akkor elmennek máshova, és ha megkeresed őket, hogy felajánlod a segítségedet, akkor feljelentenének zaklatásért, és szerintem Isten sem ilyen módszert választana, mert akkor Jézust is pl szodomai életvitelt folytató "embernek" küldte volna közénk
2013. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azok az emberek akiken segíteni szeretnék titkolják és szégyenlik bűneiket ahogy én is tettem annak idején. Máshogy nem tudok kapcsolatot létesíteni velük csak a kocsmával ha megnyitom.
2013. jún. 28. 20:01
 7/11 anonim ***** válasza:

A bibi ott van hogy SZEIRNTEM nem gyűjtheted be csak úgy akárkinek a személyi adatait, lakcímét stb.


A másik meg az hogy úgy sem fogod ezt bírni egyedül, nem véletlen vannak pincérek, mosogató fiúk,lányok stb.

2013. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Isten megbocsát mindenkor. Viszont akarata ellenére senkit nem változtathatsz meg, vagyis a játékot, mindenkinek magában kell lejátszania.


Olvastad Ibsen Vadkacsáját?

2013. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Azok az emberek akiken segíteni szeretnék titkolják és szégyenlik bűneiket ahogy én is tettem annak idején. Máshogy nem tudok kapcsolatot létesíteni velük csak a kocsmával ha megnyitom."


Hát ha ez így van akkor honnét tudod hogy titkolják? Mivel azt írod hogy másképp nem tudsz velük kapcsolatot létesíteni. Ennek ellenére tudod hogy bűnösök azt is tudod hogy titkolják és azt is tudod hogy vannak ilyen emberek. De honnét?


Mondok én is egy példát.


Van egy házaspár. A feleség házasság törést követ el. Te meg "beugrasz" a szerető helyére és a feleség majd veled fog házasságtörést elkövetni mert te majd megtéríted hogy nem kövessen el házasságtörést. Emberi szempontból nézve óriási ötlet. Csak azt nem értem hogy a Bibliában miért nincs erre példa. Szerinted?


Térj meg az Úr Jézushoz a tévelygésedből!!!!!!!!!

Amit itt felvázoltál az nem Istentől való.

2013. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9. (10:24): Köszönöm! Azt hiszem igazad van. Szégyenlem magam a fenti gondolatmenetért.
2013. jún. 30. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!