Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy felnőtt esetében hogyan...

Egy felnőtt esetében hogyan zajlik a református konfirmálás?

Figyelt kérdés

Római katolikus vallású vagyok. Annak kereszteltek meg, majd bérmálkoztam is. De a Biblia olvasása, imádkozás és a református hitvallás, káté hosszas tanulmányozás után ráébredtem, hogy én azokkal tudok azonosulni.


Már jó ideje református közösségbe járok, de még hivatalosan nem vagyok tagja.


Ha hivatalosan tagja akarok lenni, akkor nekem konfirmálnom kell? Konfirmálás előtt van-e bármilyen teendőm a rk. egyház felé: kell-e feléjük jeleznem, hogy felekezetet váltok, így elhagyom azt? Vagy elég csak a református tisztelendő úrral beszélni, felkészülni a konfirmálásra és konfirmálni?


2017. aug. 7. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha én tagja vagyok egy közösségnek, azért illendő valamilyen formában elköszönni, nem csak kalap-kabát lelépni.


Mivel bérmálkoztál is, ezért mondhatjuk, hogy tagja voltál, nem csak szüleid "kereszteltek be".

Szóval illendő jelezni plébánosod felé.


Ha nem zavar, akkor majd lehet írnék egy üzenetet, amikor lesz rá időm.

2017. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Rendszeresen jártam misére, majd ahogy jobban megértettem a dolgokat és átgondoltam, elkezdtem megnyílni más felé is.

Így egyre ritkábban mentem misére, végül teljesen elmaradtam. Utána a senki földjén időztem.Azt követően kezdtem el érdeklődni más felé még jobban, és a ref. hitvallás, káté az, amelyet én magam is, önként vallok, így a senki földjéről gyakorlatilag ezért kezdtem el a református közösségbe járni.

A rk. közösségből azóta is találkozok sokakkal, de soha senki nem kérdezi, miért maradtam el, a papot meg inkább hagyjuk. Két-háromhetente van mise, és sokszor késik, majd rohan tovább... nincs ideje.

Akkor kitől és hogy illene elköszönnöm mégis? :)


A ref. közösségbe pedig katolikusságom ellenére befogadtak, nem erőltetnek semmit, de ha egyszer-kétszer nem mentem istentiszteletre, akkor amint találkoztam valakivel a közösségből, őszintén érdeklődött.

Ja, és a ref. közösségben az igét hirdetik, nincs késés, rohanás, politizálás. De ez mind már csak extra ahhoz, hogy a ref. értékekkel tudok azonosulni.


Persze, nyugodtan írhatsz, szívesen fogadom a meglátásodat, véleményedet. Köszönöm szépen.

2017. aug. 7. 19:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Van egy rövid felkészítés. Utána levizsgáztat a lelkész. Majd az Istentiszteleten kimondod az esküt. A közösséggel imádkoznak érted. A lelkész megáld. Ha kedvel téged, akkor úgy fogja időzíteni, hogy úrvacsorai Istentiszteleten konfirmálj, mert az az első alkalom, amikor vehetsz úrvacsorát.

Ne menj ki előtte, mert vissza fognak küldeni. Az kellemetlen.

2017. aug. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!