Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn az ateizmus? Megszentségte...

Bűn az ateizmus? Megszentségtelenítem a könyvek könyvét, ha elolvasom és nem hiszek benne?

Figyelt kérdés
Én maximálisan ateistának vallom magam és sokan lenéznek emiatt. Ennek ellenére érdekelnek a vallások, olvastam a Bibliát is. Sokan ezt is elítélték, mondván: Bűnt követek el, ha elolvasom és nem hiszek benne.
2008. okt. 19. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Butaság. Nagyon jó, hogy elolvasod, és talán hit nélkül objektivebben itelhetsz meg dolgokat.


A Bibliát jó sokszor cenzúrázták, toldották-foldották, átírták, kihagytak belőle pár dolgot, hozzáírtak plussz dolgot... de nincs sajnos más olyan fennmaradt más forrás.


Én hívőnek tartom magam, negyedig-félig, igaz, nem járok templomba, meg semmi ilyesmi. Nem vagyok vakon hívő, és nagyon jó lelkészünk volt annak idején, ő is gondolkodásra tanított, nem pedig arra, hogy vakon higgyünk.


Ja. Abszolut nem ítélem el az ateistákat, viszont a vakon hívőkkel, a fanatikusokkal szemben vannak fenntartásaim.


Remélem sikerült válaszolnom a kérdésedre.


Még annyi, hogy nagyon sok embernek szüksége van vallásra, hogy példát mutassanak nekik, hogy utat mutassanak a boldogsághoz, a kiteljesedéshez. Sok embernek ehhez nincs szüksége külső segítségre, de a legtobb embernek sajnos van.


Nekem sok dolgom van, amik apró dolgok, de fontos részei az életemnek, és oromet lelek bennuk, és tapasztalatom szerint azok az emberek, akiknek nincs ilyesmi, boldogtalanok, megkeseredettek. Az ő egy részuknek segíthet a vallás (őszintén szólva én azt hiszem majdnem bármilyen), hogy hitet, és erőt meritsenek belole (hisz magukbol nem tudnak).


Van, akinek nincs szuksege ilyesmire, nincs ebben semmi rossz.


:) Kellemes napot

2008. okt. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem bűn az ateizmus és nem bűn olyan könyveket forgatni amiknek az elveiben nem hiszel.

Az ateizmus egyik jellemzője a szabad gondolkodás, a nyitott és elfogulatlan látásmód.

Engem is érdekelnek a vallások, főleg az ókori mitológiákat tartom érdekesnek, és szégyen arra aki a kíváncsiságukért, tudásszomjukért megveti az embereket.

2008. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
A középkorban még azért elég nagy bűn volt :)
2008. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez olyan, mintha olyan katalógust néznél, amiből nem akarsz vásárolni, de mégis érdekel annak a bizonyos üzletláncnak a kínálata. Nem bűn, mindenki más célt tűz maga elé. Ne foglalkozz azzal, aki elítél!
2008. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Sok ezer vallás létezik, az ateizmus mellett.

Ilyen alapon MINDEN vallásos elítélhet MINDEN más vallásút is.

Régen néhány vallásban és helyen meg is ölték, ha nem volt azonos a vallásuk.

Ma már a világ kultúráltabb része nem így gondolkozik.

Te valahol a kettő között találkoztál emberekkel.

Akik téged (vagy engem) leminősítenek, azok is a problémásabb csoportba tartoznak.

2008. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Ekkora butaságot. Attól,hogy te ateistának vallod magad miért ne olvashatnád a Bibilát. Na persze te más szemszögből és megfontolásból olvasod, mint én aki hívő vagyok. De ha nem olvashatnák ateisták és más vallásúak is akkor miért lett belőle tananyag a világi iskolákban is? Mi hívők szentnek tartjuk. DE nem élünk a középkorban ezért nem hiszek abban,hogy megszentségtelenítenéd. Kívánom,hogy az olvasása épüléssel legyen rád.

Gondolkodj el az ott olvasottakon és biztosan hasznodra lesz az élet nagy dolgaihoz.

2008. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
szerintem ha ettől félsz, nem is vagy igazi ateista. A bibliát megérteni kellene elsősorban, nem hinni. Akkor elkerülhető lenne a fanatizmus. Olvasd nyugodtan. Sok érdekes gondolat van benne, ami téged is továbbgondolásra késztet majd.
2008. okt. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, folyamatosan olvastam, de az utolsóra muszály válaszolnom:) Nem "félek" tőle... csupán kíváncsi voltam, hogy minden vallásos ember így gondolja e. Mint írtam érdekelnek a vallások és emellett az is érdekel, hogy milyen hatással vannak az emberekre. Mondhatni egy véleménykutatást tartok:)

Valóban, ha félnék ezektől, nem lehetnék ateista, hisz akkor attól félnék, hogy Isten megbüntet a Biblia olvasása miatt:D

2008. okt. 21. 18:46
 9/10 anonim válasza:
Ha bűn lenne, hogy ateista ként olvasod a Bibliát, akkor az is az lenne, hogy ha hívő katolikus-ként nem olvastam, s nincs egy sem a birtokomban. Mert a helyzet ez. Kicsit szégyenlem, de hiszek én a "Főnökömben" anélkül is, hogy olvastam volna a "könyvét".
2009. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem, érdem...
2009. júl. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!