Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szólnál hozzá hogyha...

Mit szólnál hozzá hogyha becsöngetne két hittérítő és kiderülne, hogy ateisták és az ateizmus eszméit és a tudományos világnézetet terjesztik vallásos térítőmódszerekkel?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 23:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Azt, hogy ebben is meglátszik:ateizmus nincs. Mindenki hisz valamiben.
2011. máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Nincs csengőnk, direkt az ilyen térítők és házalók és egyebek miatt. :)


De ha mégi lenne, és becsengetne, nálam már a küszöbön elakadnának, úgyhogy nem tudom mit szólnék hozzá, mert hogy végig nem hallgatnám őket, az hóttziher :)

2011. máj. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Nekem teljesen mindegy, hogy mit terjeszt, nem engedem be/nem hallgatom vegig. NEM erdekel. Meg van a sajat vilagkepem, ha valami irant erdeklodom, majd en rakeresek. Ne akarja mas megmondani, hogy mit gondoljak, ne akarjon senki manipulalni.
2011. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Hál' Istennek ateista vagyok :-)

E

2011. máj. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%

Nekem baromira mindegy, kik és mik jelennének meg az ajtómban. Főleg, hogy az összeset a háziszerelésemben szoktam fogadni: lány létemre szőrös láb, mamusz, térdnél levágott melegítőnadrág és egy trikó, mint pizsama; kócos-zsíros haj, karikás szemek. :D

Jehovások, mormonok eddig még pisilni sem kéredzkedtek be a látványtól, szerintem ezek a tagok se mernének szólni egy szót se. :D

19/L

2011. máj. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Én nem állok szóba ilyen idegen házalókkal,a lakásomba meg főleg nem engedném be őket! Simán lehetnek betörők,emberrablók,bárkik.Én meg köszönöm szépen,van saját világnézetem,nincs a földön ember,aki ezt képes lenne megváltoztatni,úgyhogy semmi értelme ezekkel beszélnem.
2011. máj. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Előző, te valószínűleg az esetem vagy, ezt viccen kívül mondom.


A kérdésre: úgy rúgnám ki páros lábbal őket, mintha csak valami elb****tt vallást terjesztenének.

2011. máj. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Áááá, 00:05-ösnek szól a "valószínűleg az esetem vagy".
2011. máj. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
én nem értem az embereknek miért fontos az, hogy megpróbálják meggyőzni egymást a saját nézeteikről. de komolyan. szerintem mindenki higgyen abban amiben akar, illetve ne higgyen, ha nem akar. én pl. biztos fura vagyok, de a hit és a "nemhit" :D között vándorlok ide-oda kiskorom óta. mind a 2 oldalt meg tudom érteni. csak ezt nem mondom már senkinek, mert mind a 2 oldalról támadnak. ez pedig borszasztó... a vallásosok lenéznek (vagy nem tudom hogy mondjam), hogy nem tiszta a hitem, a másik oldal meg hülyének néz, hogy egyáltalán megfordul a fejemben a hit. én magam sem tudtam ezt tisztázni magamban. na mindegy, csak leírtam :)
2011. máj. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Nekem pedig valószínűleg a 00:44-es az esetem :)


Én inkább tudományos beállítottságú vagyok, erősen racionális a gondolkodásom a témát illetően.

De ha valaki hívő azt is elfogadom. Engem csak az az eset zavar, ha meg akarnak győzni vagy ha valaki annyira hisz, hogy "elveszti az eszét"...


Amúgy én a kérdésben szereplő példát nem vagyok képes feldolgozni és megérteni. Hogyan lehet vallásos térítőmódszerekkel terjeszteni azt, ami egy teljesen tudományos és logikus dolog? Vagy mégis mely módszerekre kell itt gondolni?

Illetve felmerül a kérdés: Miért tenne valaki ilyet?


Nekem pl. eszembe sem jutna, hogy ilyesmibe kezdjek. Értem miért van szüksége az emberek nagy részének a hitre, értem a dolog működését. Ha nekik ez kell és így érzik jól magukat akkor legyen.


Azt hiszem, ha hozzám becsengetnének s az a szerencsétlenség érné őket, hogy ki is megyek akkor hosszasan elbeszélgetnék velük, hogy megértsem mit akarnak elérni. Valószínűleg nem maradnának sokáig.


De hozzátenném, hogy szerintem ez nem akkora dolog, nem kellene rajta felháborodni. Az nem baj, ha az emberek előtt a dolog tudományos oldalát is feltárják. Ráadásul ez semmivel sem rosszabb, mint amikor a vallást akarják ránk erőltetni.

Bár "tudományos arcként" én szégyellném magam kicsit a többiek helyett is. Mondjuk ez már innentől más téma, mert ilyenkor arra gondolok, hogy más, hasznosabb dolgot is csinálhatnának ezek az emberek.

Emellett én az ilyesmivel úgy vagyok, hogy szerintem egy eleve minden racionális gondolatot nélkülöző egyént nem is feltétlenül érdemes ilyesmivel "zaklatni". Sokan meg sem értenék, megint mások pedig pl. neveltetésükből adódóan elutasítanák. Nagyon keveseket sikerülne felvilágosítani.

2011. máj. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!