Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok mivel bírálják...

A muszlimok mivel bírálják felül Jézust?

Figyelt kérdés

Ha Jézus eljövetel próféciaként benne van az Ószövetségben és ebből a Korán is merített akkor miért van az,hogy sem a zsidók sem a muszlimok nem hiszik el,hogy Jézus a megváltó?


Azt még értem,hogy nem hiszik el az istenségét és elfogadják prófétaként.

Viszont Jézus azt mondta,hogy senki sem juthat az Atyához csak általam.


Ha egy próféta ilyet mond az mivel tudják felülbírálni,érvényteleníteni?



2017. aug. 11. 17:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem igaz. Számtalan tanítását elutasítják és azt mondják, hogy "át lett írva" az eredeti szöveg.


Tehát nem fogadják el, csak bizonyos részleteit, ami nem ütközik Mohamed szavával.

2017. aug. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
48%
Ne keverd össze Jézus tanításait a Jézusról szóló tanításokkal :)
2017. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%

Sajnálom, én csak az evangéliumokból tudok kiindulni, ha Jézus tanításáról van szó. Hogy ezekből ki mit fogad el és mit nem, azzal sokat nem tudok kezdeni, én elfogadom az egészet.

Jól tudjuk, hogy ezeket nem fogadják el a miszlimok.

2017. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
46%

A Biblia feltárja nekünk, hogy Isten nem személyválogató, bárki közeledhet hozzá, és nem nézi ki az aki súlyos bűnt követ el,igazságot szolgáltat, nála nincs korrupció.

Tartalmazza az ígéretét, hogy megszüntet minden országhatárt, minden uralmat, minden hatalommal való visszaélést.

Ez rengeteg embernek nem tetszik,és ők vannak minden népben többségben. Erre célzott Jézus is.

„tágas a kapu és széles az út, mely a pusztulásba visz, bizony sokan mennek be rajta. De milyen szűk a kapu és milyen keskeny az út, mely az életre visz, bizony kevesen találják meg azt” (

Békés–Dalos-fordítás ).

2017. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
48%

"Viszont Jézus azt mondta,hogy senki sem juthat az Atyához csak általam."


Az iszlám szerint Jézus próféta akit Isten küldött az emberekhez, tehát Isten üzenetét közvetítette. Azok az emberek akik hallgatnak rá és betartják jutalomban részesülnek. Ez igaz az összes prófétára nemcsak Jézusra. Így értelmezendő ez a mondat.


Egyébként meg Jézus egy szóval sem mondta hogy ő Isten. Nincs ilyen a Bibliában.

2017. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
48%

"Ez igaz az összes prófétára nemcsak Jézusra."

Éppenséggel ilyesmit kizárólag Jézus állított a Bibliában, senki más.

Ráadásul nem is azt állította hogy a tanításai alapján, hanem konkrétan általa. Ez már rögtön egyértelműsíti hogy felette áll bármilyen prófétának.

Az egyéb tetteiről nem is beszélve, mint mondjuk hogy részt vett mindennek a teremtésében, stb. Nem éppen prófétai cselekedet.


"Egyébként meg Jézus egy szóval sem mondta hogy ő Isten. Nincs ilyen a Bibliában"

Attól hogy szó szerint nem mondta, még utalni utalt rá.

Plusz egyértelműen ki is derül a Bibliából Istensége a feltámadás után, hiszen egyből imádattal viseltetnek iránta, azt pedig a Biblia elégszer hangsúlyozza hogy csak Istennek jár.

Amikor János apostol túlbuzgalmában egy angyal előtt térdre borul, az rögtön fel is állítja, mondván ez neki nem jár. Jézus maga viszont elfogadja az imádatot.

2017. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Annak mi értelme van, hogy a kérdező megkérdez valamit az iszlámmal kapcsolatban, erre idegyűlik egy sereg keresztény belekötni a válaszokba (nem az iszlám vallástudomány, hanem saját meggyőződésük alapján)?
2017. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Liberális Artúr!

Mivel a korábbi muszlim válaszoló abba kötött bele, hogy szerinte mi nincs a Bibliában, illetve hogy egy Bibliai igét hogyan kéne értelmezni, engedtessék meg nekem hogy keresztényként kijavítsam a tévedését a Bibliával kapcsolatban!

2017. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
67%

Megy a muszlim bakter a sínek mellett, mikor megszólal egy hang: Térj meg, fiam!

A muszlim bakter szétnéz, de nem lát senkit, tovább megy.

Hang: Fiam, térj meg hozzám!

Észreveszi, hogy a közeli váltóból jön a hang: Mi az, ki vagy te?

Hang: Én vagyok Jézus Krisztus, Isten fia.

Muszlim bakter: Meg váltó?

2017. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kedves Nyctea Alba nem ismered a Bibliát.



"Ráadásul nem is azt állította hogy a tanításai alapján, hanem konkrétan általa. Ez már rögtön egyértelműsíti hogy felette áll bármilyen prófétának."


Nem így van, nézd csak mint mond Jézus:


Máté 19 17-19 Ő így válaszolt neki: "Miért kérdezel engem a jóról? Csak egy van, aki jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat. "Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.


Jakab 2:24 Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán a hit által.


Vagyis a tetteid számítanak, azt pedig Jézus tanította mit és hogyan kell cselekedni.



Ebből a versből pedig kiderül, Jézus ne magától cselekedett. Isten küldte és azt tette Jézus amit parancsolt Isten. Ezzel egyértelműen kizárhatjuk Jézus istenségét:



János 5:30 Én semmit sem cselekedhetem magamtól; a mint hallok, úgy ítélek, és az én ítéletem igazságos; mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, a ki elküldött engem, az Atyáét.



"Attól hogy szó szerint nem mondta, még utalni utalt rá."


Ha Jézus Isten akkor ezt ki kellett volna jelentenie. Ezt nem tette, sőt egyértelműen megkülönbözteti magát Istentől.



"Plusz egyértelműen ki is derül a Bibliából Istensége a feltámadás után, hiszen egyből imádattal viseltetnek iránta, azt pedig a Biblia elégszer hangsúlyozza hogy csak Istennek jár."



Ebben is tévedsz. Jézus nem kéri hogy őt imádják, csak is Istent:



Máté 4 10. Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.



"Amikor János apostol túlbuzgalmában egy angyal előtt térdre borul, az rögtön fel is állítja, mondván ez neki nem jár. Jézus maga viszont elfogadja az imádatot."


Ebből csak az látszik hogy a Biblia írói, pontosabban hamisítói, hajlamosak voltak a bálványimádásra. Jézus igazi követője, nem kezdene el Istenként imádni egy angyalt. Ez a János valószínű sosem látta Jézust.

2017. aug. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!