Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok mivel bírálják...

A muszlimok mivel bírálják felül Jézust?

Figyelt kérdés

Ha Jézus eljövetel próféciaként benne van az Ószövetségben és ebből a Korán is merített akkor miért van az,hogy sem a zsidók sem a muszlimok nem hiszik el,hogy Jézus a megváltó?


Azt még értem,hogy nem hiszik el az istenségét és elfogadják prófétaként.

Viszont Jézus azt mondta,hogy senki sem juthat az Atyához csak általam.


Ha egy próféta ilyet mond az mivel tudják felülbírálni,érvényteleníteni?



2017. aug. 11. 17:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Jézus nem kéri hogy őt imádják, csak is Istent"

Nem is kérte, mégis imádták.

Ahogy te is mondtad, Jézus szerint is csak Istennek jár az imádat. Majd elfogadja azt.

Elég egyértelmű :)


"Ha Jézus Isten akkor ezt ki kellett volna jelentenie."

Ki is jelentette, csak később.

Jelenések 22:13


Ami pedig azt illeti hogy emberként kisebb volt Istennél, ez így van. De ezt is írja a Biblia, hogy Jézus Isteni formáját hagyta maga mögött, amíg emberré lett.

Filippi 2:6-8

Ez alapján az ige alapján rögtön egyértelmű hogy Jézus maga a megtestesült Isten.

2017. aug. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Ha Jézus csak egy próféta, hogy mondhatta?

"Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."


Mohamed hány halottat támasztott fel saját akarátób és erejével?

"Mert amint az Atya föltámasztja a halottakat és életre kelti őket, a Fiú is életre kelti azokat, akiket akar."


Miért imádják őt az angyalok?

"Ám amikor Elsőszülöttét bevezeti a világba, ezt mondja: Imádja őt Isten minden angyala."


Mohamed is fog ítélkezni a világ végén?

"Hamarosan eljövök, s velem lesz a jutalmam, hogy mindenkinek megfizessek tettei szerint."


Mohamed már a világ teremtése előtt is létezett?

"Most te is dicsőíts meg, Atyám, magadnál: részesíts abban a dicsőségben, amelyben részem volt nálad, mielőtt a világ lett."


Vagy akár ezt?

"Én vagyok az alfa és az ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég."


Mohamed hány angyalnak parancsolt?

"Az Emberfia elküldi angyalait, hogy szedjenek össze országában minden botrányt és minden törvényszegőt."


Kinek adta az Atya mindenét és ki nyilatkoztatta ki Istent?

"Atyám mindent átadott nekem, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya, s az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú kinyilatkoztatja."


Jézus nem nyilatkoztatta ki, hogy ő Isten?

"Emiatt a zsidók még inkább az életére törtek, hisz nemcsak hogy megszegte a szombatot, hanem az Istent is Atyjának nevezte, s így egyenlővé tette magát az Istennel."


Maga mondja, hogy olyan tisztelet illeti, mint az Atyát:

"hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli."

"Ti Mesternek és Úrnak hívtok, s jól teszitek, mert az vagyok."


Kinek a segítségével üdvözülhetünk, Jézus vagy Mohamed?

"Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet - válaszolta Jézus. - Senki sem juthat el az Atyához, csak általam."



Szinte mindet Jézus jelentette ki magáról....


Én elfogadom, hogy sok különböző vallás van és ki ebben, ki abban hisz, de nekem az érvelésed úgy hangzik, mintha a hindu szent könyvekkel akarnám saját hitem igazolni.

2017. aug. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Nem is kérte, mégis imádták."


Ez azt bizonyítja hogy azok az emberek hajlamosak voltak bálványimádásra.


"Ahogy te is mondtad, Jézus szerint is csak Istennek jár az imádat. Majd elfogadja azt."


Akkor mutass egy verset amiben Jézus azt parancsolja az embereknek hogy boruljanak le előtte és imádják.



"Ami pedig azt illeti hogy emberként kisebb volt Istennél, ez így van. De ezt is írja a Biblia, hogy Jézus Isteni formáját hagyta maga mögött, amíg emberré lett."


Ez a pogány vallásokra jellemző. Istenek elvesztik erejüket, megszületnek emberként, vagy félig istenként, az emberek között járnak stb.



Itt sem azr mondja Jézus hogy eljön az én országom:


Lukács 11:2 Ő pedig ezt mondta nekik: "Amikor imádkoztok, ezt mondjátok: Atyánk, szenteltessék meg a te neved. Jöjjön el a te országod.



"Mert amint az Atya föltámasztja a halottakat és életre kelti őket, a Fiú is életre kelti azokat, akiket akar."


Ezt az erőt Istentől kapta Jézus ahogy a többi próféta is:


Apcsel 2:22 Izráelita férfiak, halljátok meg ezeket az igéket! A názáreti Jézust, azt a férfiút, akit az Isten igazolt előttetek erőkkel, csodákkal és jelekkel, amelyeket általa tett az Isten közöttetek, ahogyan magatok is tudjátok,



"Ám amikor Elsőszülöttét bevezeti a világba, ezt mondja: Imádja őt Isten minden angyala."


A Korán szerint Ádám előtt is meghajoltak az angyalok. Ettől még nem Isten.



"Emiatt a zsidók még inkább az életére törtek, hisz nemcsak hogy megszegte a szombatot, hanem az Istent is Atyjának nevezte, s így egyenlővé tette magát az Istennel."


Ezzel csak megrágalmazták a zsidó Jézust. Meg akartak szabadulni tőle, de nem követett el semmi rosszat, így ezt találták ki. Mikor a zsidó pap rákérdezett hogy Istennek tekinti-e magát Jézus, csak annyit felelt hogy "Te mondád" Ha Isten lenne Jézus, azt feleli hogy igen, én vagyok Isten. Így viszont ez a "te mondod" azt jelenti nem vagyok Isten, csak te állítod.



"Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet - válaszolta Jézus. - Senki sem juthat el az Atyához, csak általam."


Ez Jézus tanítására vonatkozik. Akik betartja az juthat el.



Érdekes hogy azt állítjátok Jézus Isten, de a többszáz oldalas Bibliában egyetlen vers sincs amiben Jézus kijelentené hogy ő Isten.



"Én elfogadom, hogy sok különböző vallás van és ki ebben, ki abban hisz, de nekem az érvelésed úgy hangzik, mintha a hindu szent könyvekkel akarnám saját hitem igazolni."


Az eredeti Biblia az iszlám szerint Isteni kinyilatkoztatás, de a ma olvasható változat nem az. Az idők folyamán emberek által meg lett hamisítva. Sok igazságot tartalmaz, de hibákat és ellentmondásokat is, mivel emberek nyúltak bele.

2017. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Akkor mutass egy verset amiben Jézus azt parancsolja az embereknek hogy boruljanak le előtte és imádják. "

Mint mondtam, nem kérte, mégis imádták, és el is fogadta az imádatot.

Alapvető problémád, hogy kiragadsz néhány igét, amelyek kontextus nélkül látszólag mást jelentenek, mint amit, és fittyet hánysz arra hogy a Biblia többi része ellentmond az értelmezésednek.


Röviden. Imádat csak Istennek jár.

Amikor a Bibliában valaki nem Istennek mutatott imádatot, az rögtön szóvá is lett téve, lásd az angyal és János apostol esetét.

Jézus ellenben elfogadta az imádatot, ami csak Istennek jár.

Következésképpen Jézus Isten.


"Ez a pogány vallásokra jellemző. Istenek elvesztik erejüket, megszületnek emberként, vagy félig istenként, az emberek között járnak stb."

Igen. A kereszténységre pedig az jellemző, hogy Isten emberként saját vérét adta értünk, ezzel kifejezve mérhetetlen szeretetét irántunk. Nem is létezik más istenkép ami ehhez fogható lenne :)

2017. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Mint mondtam, nem kérte, mégis imádták, és el is fogadta az imádatot."


Ez egy ellentmondás. Jézus nem kérte hogy imádják. Azt kérte Istent imádják, utána meg elfogja az imádatot? Semmi értelme.



"Alapvető problémád, hogy kiragadsz néhány igét, amelyek kontextus nélkül látszólag mást jelentenek, mint amit, és fittyet hánysz arra hogy a Biblia többi része ellentmond az értelmezésednek."


Szerintem meg azok a versek mondanak ellet a Biblia többi részének amiket te ragasz ki. Arról nem is beszélve hogy Jézus istensége ellent mond a józan észnek is.



"Jézus ellenben elfogadta az imádatot, ami csak Istennek jár.Következésképpen Jézus Isten."


Az Ószövetségben nem szerepel hogy Jézus Isten lenne. Az Újszövetségben Jézus nem állítja hogy ő Isten. Azok az emberek akik személyesen találkoztak Jézussal, nem látták hogy Isten lenne. Következésképpen Jézus nem Isten.



"A kereszténységre pedig az jellemző, hogy Isten emberként saját vérét adta értünk, ezzel kifejezve mérhetetlen szeretetét irántunk "


Isten ha akar megbocsát. Ehhez nem kell emberként megszületni és öngyilkosságot elkövetnie. Az emberáldozat szintén pogány vallásokra jellemző.

2017. aug. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ezekből nemkövetkezik az,hogy Jézus isten,csak az,hogy Isten Fiaként jár neki a tisztelet, az engedelmesség, mert ugyanolyan jó, mint Isten,és mert hatalmat kapott az Atyától,aki kinevezte őt királynak Isten Országába ezer évre.

És Isten amikor leszólt az égből kijelentette róla,

"Ez az én szeretett fiam,őt kövessétek!"

2017. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!