Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy bibliai történet,...

Van egy bibliai történet, amiben kiadják a két fiú örökségét, nektek hány éves korotokban adták ki?

Figyelt kérdés

Tehát a közismert tékozló fiú történetére gondolnék, amiben az apa kiadja mindkét fiának az örökségét. Amit ugye az egyik jól használ fel, míg a másik eltékozolja - a történet szerint.


Nektek hány éves korban adták ki az örökséget? Vagy meg kellett várni az örökhagyó halálát?



2017. aug. 11. 21:18
 1/5 anonim válasza:
83%

Nekem 22.

Akkor kezdtek el kijönni a lábamon a visszereim, amiket apámtól örököltem meg.

2017. aug. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az örökséget természeténél fogva az örökös az örökhagyó halála után kapja meg, nem életkorhoz kötve. Az örökös ezt megelőzően is kaphat "előleget", de én még nem hallottam olyasmit, hogy ezt az összeget nem azért adom neked, fiam, mert csak, hanem ez örökség. Én amit apám életében kaptam tőle, az nem örökség volt, hanem ajándék, segítség, akármi. Halála után kaptam meg az örökséget.


Mellesleg adósságot is lehet - és szoktak is - örökölni. Most mondjam azt a fiamnak, hogy kiadom neked az örökséged - tessék, itt van az adósságom? Vicces lenne.

2017. aug. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
El is tördelte volna Apám a kezeimet, ha ilyennel elő állok. Fiam, hogy gondolod, hogy a halálomra spekulálsz? Várj türelemmel, viselkedj rendessen és meglátod, összespórolok-e neked valamit, vagy elszórom mindenemdet. Kb.
2017. aug. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Anyagi gondjaid vannak? Kéne egy kis kp.?

Elvileg ki lehet kérni ,pld.ha én azt mondanám apámnak,hogy külföldre megyek,(világgámegyek),és nincs pénzem ,az örökség rám eső részét kérném előre,talán megkapnám.De elég szomorú az a helyzet ha még az élő személytől kell elkérni az örökséget.

2017. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy ez inkább a bibliai időkben volt szokás. Mára már kiveszett ez a hagyomány, vagy talán Európában soha nem is volt szokás.
2017. aug. 13. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!