Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján dől el, hogy...

Mi alapján dől el, hogy melyik emberre milyen sors vár? Meglehet változtatni a sorsunkat?

Figyelt kérdés
Hiszek Istenben, de nem értem mi alapján kap az egyik ember esélyt a boldogságra, amíg a másik emberre magány és egyedüllét vár. Miért van tele az élet igazságtalansággal?

2017. aug. 12. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ember sorsa nincs kőbe vésve, bármikor változtathatsz rajta.

Minden ember maga kovácsolja a sorsát, meg sokszor környezete erősen befolyásolhatja.

2017. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
36%

Istennek mindenkivel terve van. A végen úgyis az ő ítélőszéke előtt mindenki megkapja amit megérdemel.

Én sem értem miért van az hogy más (pl gyilkos, bűnöző stb) miért él sokkal boldogabb eletet mint egy hívő, aki mindennap imadkozik, könyörög. De (én vallásom szerint) születésünk pillanatban már el van dolve a sorsunk

2017. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Inkább gondolkodj el azon, hogy miért boldog valaki szegénységben, míg más a gazdagságban is öngyilkos lesz.
2017. aug. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én úgy gondolom, van, amin tudunk változtatni, és van, amibe nincs beleszólásunk.

A kérdésedet szerintem nem lehet megválaszolni. Szerintem kihatással van az életünk a többi ember életére, a generációkra. Mindennek az okát nem biztos, hogy érezni fogjuk, mert lehet hogy más emberhez van/lesz köze.

Én József Attilával vagyok úgy, hogy örülök, hogy élt. Elég mélyponton voltam korábban, senkivel nem tudattam a depressziómat. Nem akartam élni. Az ő verseiben megtaláltam magam, úgy éreztem leírja, amit én érzek. Ez segített nekem. Ha ő akkor nem szenved, talán én még most is depresszióban lennék.

Örülök, hogy így ki tudta fejezni magát, a bánatát, fájdalmát, mindent. Nem is tudhatta, hogy segít majd vele. Talán akkor nem lennék itt.

Úgyhogy én azt mondom, amin tudsz, változtass.

Mindenben nem tudsz, mert ha az a sorsa valakinek, hogy úgy hal meg, hogy elüti egy busz, akkor el fogja ütni...

2017. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 imakommandós ***** válasza:
85%

Nincs kinyilatkoztatva ilyen hogy valakit Isten magányra rendelne az ő akarata ellenére. Csak akkor fordult elő ilyen a Bibliában ha az illető ezt ajándéknak és jobb dolognak tartotta a társas életnél. (Pl. Pál, keresztelő János) Isten ajándékai es adományai tökéletesek és jók.

Ha valaki szenved a magánytól akkor az nem Isten "ajándéka" és nem is az akarata (I.Kor 7:9), hogy egyedül legyen, tehát nem nála van a hiba.

2017. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Az ember sorsa nincs abszolút értelemben determinálva. Hogy mennyire szűk kényszerpályán mozog, az nagyban függ az ember előéletétől, illetve a felmenői előéletétől, valamint az adott társadalomtól is. Jó hír azonban, hogy Isten mindenki számára biztosított kiutat Jézus Krisztus által. Ehhez semmi mást nem kell tenni, csak nyitottnak kell lenni arra, hogy Jézus Krisztus megszólíthasson, és amikor megtörténik, akkor engedelmeskedni kell. A titok a taníthatóság. Ha valaki kész inputra kapcsolni, amikor Jézus megszólítja, az kegyelmet kap. Akik Jézust akarják tanítani, azokat Jézus távol tartja.
2017. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Isten,minden embert boldogságra akar vezetni,s erre mindenki számára megvalósítási tervet készített.


Az,hogy boldogulsz,vagy nem,attól függ,hogy mennyire illeszted magad ehhez a tervhez.


Az "eleve elrendelés",egy létező valóság:

Isten eleve elrendelte a megváltást.


Bár ismeri a jövőt,nem korlátozza teremtményei szabad döntési jogát.

2017. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. aug. 12. 19:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdemes ezt elolvasni:

[link]

Az elejéről, tehát a legelső bejegyzéstől kezdve.

2017. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!