Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha 100% ig bizonyítottan...

Ha 100% ig bizonyítottan kiderülne, hogy a Biblia csupán egy korabeli kalandregény, fantasy írás aminek semmi köze Istenhez (valóságban, nem a lapokon) csalódott lennél?

Figyelt kérdés

2017. aug. 15. 21:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem sokat tudsz erről a tudomány ágról, ami a Bibliával foglalkozik, ugye?
2017. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Molyember ***** válasza:
45%
Most komolyan: erre milyen választ vársz? Hogy arctalan válaszolók írják ide, hogy igen, vagy nem?
2017. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%
A vallásosokra nem hatnak a józan érvek, így nem érdekelné őket ez a tény sem, egyszerűen nem vennének róla tudomást.
2017. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Tulajdonképpen eléggé ledöbbenék, vagy nem tudom, hogy hogy fogalmazzak. Végül is 2 évezrede hisznek Istenben emberek, és olvasnak Bibliát, járnak templomba. Tehát ez valahogy nem olyan lenne, mint amikor rájöttek, hogy alumínium evőeszköz alzheimert okoz, mert azt nem 2000 évig csinálták tévesen.

Nem tudom mit reagálnék.

De akkor legalább mindenki 100%-ig tényleg megtudná, hogy mi az igazság.

Kíváncsi lennék egy olyan változatra is, hogy kiderül, hogy a Biblia 100%-ban igaz. Az is érdekes lenne szerintem.

2017. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 követ62 ***** válasza:
45%

Ennek már jóval hamarabb be kellett volna következnie, mielőtt igazolja a BIBLIÁT a régészet, történelmi krónikák és a próféciák teljesedése.

Mert akkor most mit kezdünk ennyi bizonyított, igazolt dologgal ami a rendelkezésünkre áll?

Szoval MÁR KÉSŐ! Mert Isten IGAZOLTA ÖNMAGÁT! Csak vannak akik nem akarnak tudomást venni róla.

2017. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
15%
Uuuu...tetszik ez a kérdés, érdekes! :DDD
2017. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

Az az igazság , hogy az Újszövetséget - kivált az evangéliumokat olvasom - állandóan azt érzem -így éltem eddig is meg, így van ez - Tehát a fantáziadús kérdésre a válaszom: Meglepődnék hogy ez a gyönyörű evangéliumok fantasy kategóriában indul!

Vannak ilyen furcsaságok, a tibetiek szentkönyve, a Tibeti halottaskönyv, a Bardo Tödol valamikor régen az Útikönyvek sorozatban jelent meg. Végülis.. utazás...


"Szerencsések a tisztaszívűek, mert ők látják az Istent"

...

Boldogok, akik emlékezetükben tartják Vergilius vagy Krisztus néhány szavát, mert ezek fénybe borítják napjaikat."

Jorge Luis Borges

2017. aug. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Elég rosszul érintene, ha kiderülne hogy a hitem tárgyát illetően ilyen tévedésben éltem, igen.


Na és te mit szólnál, ha 100%-ig bizonyított lenne hogy Isten létezik?

2017. aug. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

nagy valószinüséggel az is, valszeg a benne levő dolgok nem úgy történtek meg, csak igy fejtették ki őket, hogy érzékeltessék a hatást, rendkivüliséget... a mögötte levő tudatot kell meglátni, sok olyan dologról ir ami csak abban létezhet, pl az a világrengető aura ami az Úrnak van meg ilyesmik is.

semmi sem biztos hogy igaz... am kövi report várhatóan szeptemberben lesz, annak is az egyetlen célja hogy pár percig (amig az eröböl futja) érezni lehessen az ihletet, semmi más célja nincs és mivel nem igaz, ezért pl nagyon gáz is

2017. aug. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Vidiripi


Ha 100% bizonyítottan kiderülne, hogy az evolúció elmélet 2/3 része csupán egy tudományos tévedés, amely rossz információ értelmezésen alapul akkor csalódott lennél?

2017. aug. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!