Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet tudni, hogy pontosan...

Lehet tudni, hogy pontosan hány ember dolgozott az új világ biblia készítésén?

Figyelt kérdés
2017. aug. 16. 11:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
sok
2017. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Több tucat? Több száz? Több ezer?
2017. aug. 16. 11:57
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Erre nem fogsz választ kapni.

Pedig 100%, hogy van konkrét névsor is.

Egy valóban fontos mű esetében, amennyiben nem érdekük a homályosítás, titkolózás, fel szokták fedni a szerzők/fordítók/stb. nevét.

De ezt NE várd a JT-tól...

2017. aug. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De engem nagyon érdekel.
2017. aug. 16. 12:22
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

Engem is érdekel, de homályosításban profik. Láthatod az első válaszból is: "Sok". Csak a válaszadó vagy nem érti a kérdésedet ("PONTOSAN hány ember...?", tehát te egy konkrét számot kérnél, egy határozott számnevet), vagy homályosítani akar, mert azt tanítják nekik, vagy maga sem tudja, pedig nem mellékes a kérdés...


Konkrét névsort meg Isten őrizzen kérni tőlük! :)


#2

2017. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nekem az is elég lenne, ha behatárolná valahogy.
2017. aug. 16. 15:18
 7/22 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező:Ha alapul vesszük,hogy hány szakma foglalkozott az UVF,már akkor érünk a végtelen felé.

Ha a végzettség szerint vesszük,a munkástol minden ami a rangsort illeti a tudosokig.Itt beszélhetünk nyelvészekről,antropologusrol,egyiptologusrol és más nemzetek ókori nyelvi,szokási gyüjtemények.Héber,Arám,Görög ó és újkori nyelvészet,és Izraelt körülvevő nemzetek nyelve és terténekmi szokásaik dokumentálása és még 10%-át sem mondtam el,mert a világban lévő bibliák olvasása,tanulmányozása stb.

Igy a szerkeztői tagok a-z ig több ezer embert vett igényben beleértve a megtalált papirusz tekercsek áttekintése szakmai hozzáértéssel.

Ezek az információk és a szakik neveit több tíz oldalas leírást igényelne.

És ha valakit kifelejtenek az sértődési következményekkel járna.

2017. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező:Ha alapul vesszük,hogy hány szakma foglalkozott az UVF,már akkor érünk a végtelen felé.

Ha a végzettség szerint vesszük,a munkástol minden ami a rangsort illeti a tudosokig.Itt beszélhetünk nyelvészekről,antropologusrol,egyiptologusrol és más nemzetek ókori nyelvi,szokási gyüjtemények.Héber,Arám,Görög ó és újkori nyelvészet,és Izraelt körülvevő nemzetek nyelve és terténekmi szokásaik dokumentálása és még 10%-át sem mondtam el,mert a világban lévő bibliák olvasása,tanulmányozása stb.

Igy a szerkeztői tagok a-z ig több ezer embert vett igényben beleértve a megtalált papirusz tekercsek áttekintése szakmai hozzáértéssel.

Ezek az információk és a szakik neveit több tíz oldalas leírást igényelne.

És ha valakit kifelejtenek az sértődési következményekkel járna...

2017. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Elnézést a készülék kétszer küldte el.
2017. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk elég lenne az, akik csak a FORDÍTÁSBAN vettek részt. A többit tekintsük most kisegítőknek.


Tehát mennyi FORDÍTÓ vett részt a munkában?



(Egyébként biztos, hogy számon van valahol tartva a teljes névsor is. Gondolom, nem akárki dolgozhatott rajta, így csak van egy jegyzék a résztvevőkről.)


Olvastam már olyan könyvet, ahol nagyon sok oldalon keresztül sorolták azt, hogy ki és miben járult hozzá a mű elkészüléséhez.



De szűkítsünk a körön.

Mennyi FORDÍTÓ dolgozott az új világ Biblia fordításán?

2017. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!