Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a kedvenc Szented; és miért?

Bálint3311 kérdése:

Ki a kedvenc Szented; és miért?

Figyelt kérdés

2017. aug. 19. 09:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Az egyetlen Szent: Jézus Krisztus, mert általa van üdvösségem.
2017. aug. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Az Úr Jézus és Pál apostol.

(Amúgy minden Krisztusban újjászületett embert szentnek nevezi a Biblia)

2017. aug. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Prókátor ***** válasza:
80%

Nincs igazán "kedvencem", de vannak, akiket sokra becsülök.

Pl Szent Imre herceg tisztasága példaértékű lehetne sokak számára. A legendáriumában szereplő Konrád története pedig reményt ad számomra, hogy Isten valóban képes bármit megbocsájtani.

Szent János Pál pápát ugyancsak nagyra tartom, amiért képes volt az egyházat a XX. századba vezetni, modernizállódni, miközben végig megmaradt szilárdan az alapelveknél.

Vineay Szent János egyszerű (majdhogynem együgyű) létére hatalmas változásokat tudott elérni. Több tízezer lelket tudott megmenteni, és városában első helyre tudta helyezni Istent az emberek életében, mindezt egy nagyon vészes időszakban. Manapság sokkal több ilyen plébánosra lenne szükség!


Akad még pár, de talán ezek a legfőbbek, akiket személy szerint a leg többre tartom.

2017. aug. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Assisi Szent Ferenc, az egyszerűsége- és a természet szeretete végett.
2017. aug. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Szent Bálint.Mert 3311.
2017. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Árpádházi Szent Erzsébet:

Szamomra ő az egyetlen tényleg példaértékű szent az árpádházi magyar szentek közül. Tetszik az, ahogy a szegényekhez viszonyult annak ellenére, hogy királylány volt. A bermanevem is Erzsébet.


Szent Johanna (Jeanne d'Arc):

Nagyon tetszik az élete, az, ahogy egyszerű parasztlányként Isten hívásának engedelmeskedve hadvezérré válik.

2017. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
Nem azért a 20 forintért,de az első hozzászóló miért van csutkára lepontozva? A kérdés így szól: " Ki a kedvenc SzenteD (és nem SzenteM) és miért? " Leírta,indokolta,könyörgöm,még az is kapott 48%-ot,aki a kérdezőt írta...most akkor van itt jó vagy rossz válasz?
2017. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7


Azért, mert a Biblia szerint a szent az, aki üdvözült. Jézus pedig üdvözít, ő felette áll a szenteknek.

2017. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha egyet kell megnevezni, akkor most Péter apostolt írom. Életútján át megmutatja számunkra, hogy a legnagyobb mélységekből is van kiút és lehetőség az üdvösségre. Háromszor tagadta meg Krisztust úgy, hogy személyesen ismerte őt, majd bűnét belátva kérte Krisztus bocsánatát és végletekig ható szeretetéről tett tanúságot, életét adta érte.
2017. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:
17%

Szia


Az én kedvenc szentem Isten, mert ő maga mondta: „Legyetek szentek, mert én, Jehova, a ti Istenetek szent vagyok” 4Móz 15:40; 3Móz 19:2.

2017. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!