Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Ha például egy...

Kedves Tanúk! Ha például egy rendőr, v. börtönőr v. egy határőr tagja szeretne lenni közösségeteknek, maradhat hivatásában?

Figyelt kérdés
Erre a nehéz időkre jött fel bennem eme kérdés, amikor tízezres tömegek ostromolják Európa, országaink határait, és a közbiztonság is a béka feneke alatt van, ott, ahol ezeket a tömegek bebocsájtást "nyertek"...

2017. aug. 19. 11:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem.


Egy keresztény semmilyen fegyveres testület tagja nem lehet.

2017. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Igazad van első,minek is rendőr a sok gyilkos mellé? Dögöljenek meg a gyökerek,mert védeni merészelnek minket,egy jó kereszténynek védtelen áldozatnak kell lenni,ha szíven lövik,tartsa oda a gyerekét is! -Tapsvihar-
2017. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, de gyanítom, hogy nem, hiszen egy rendőrnek, határőrnek adott esetben emberre vagy akár emberekre kell lőnie, ezzel pedig ugye egyértelműen benne van a pakliban, hogy akár meg is ölheti. A JT-knél pedig tudomásom szerint még önvédelemből sem szabad embert ölni, tehát egy hithű JT mindenképpen kerülni próbálja még a lehetőségét is annak, hogy ilyen megtörténhessen.


Így ezt a két dolgot összekapcsolva, számomra logikusan következik az, hogy aki JT, az eleve nem megy rendőrnek, aki pedig rendőr, az - mivel potenciálisan nem tudja elkerülni az esetleges élettel szembeni konfrontációt - vagy hamar kilép a testülettől, vagy eleve nem is érdeklődik a JT-k vallása iránt.


De újra írom, ez csak az általam logikusnak tartott agyszüleményem, hogy a valóság micsoda, azt nem tudom.

2017. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
21%

#2

(1Péter 4:15) 15 Mindamellett egyikőtök se szenvedjen mint gyilkos vagy tolvaj vagy gonosztevő vagy mások dolgába avatkozó.


Egy keresztény nem része a világnak, és békében él.

Az első századi keresztények sem avatkoztak bele politikai ügyekbe, sem katonának nem vonultak, így nem tudtak mit kezdeni

Inkább elszenvedték a kárt, ha megverték, megölték Őket.


Jézus ezt tanította, Ők betartották.

(Héberek 10:30) 30 Mert ismerjük azt, aki így szólt: „Enyém a bosszú; én megfizetek”;. . .

2017. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 KZitus ***** válasza:
37%

Kdves 3-as hsz


Érdekes, hogy " ez csak az általam logikusnak tartott agyszüleményem, hogy a valóság micsoda, azt nem tudom." mégis vállalkoztál a válaszadásra, és képzeld el, fején találtad a szöget. De hogy miért ez az álláspontunk, elmondom neked.... is.

Biztosan hallottad, hogy (sokak tíltakozása ellenére), mi nem csak olvassuk a Bibliát, de annak szellemében is élünk.

Miért nem vesznek fegyvert semmilyen körülmények között a keresztenények?

Ezért:

János 13:35

" Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.” -Krisztus nem mondott/beszélt olyan körülményekről, politikai, társadalmi helyzetről, amikor félretehetnénk ezt az alapalvet azért, hogy megöljünk valakit.

a másik:

Jézus a halála előtti éjszakán imádkozott a tanítványaiért. Tudta, hogy Sátán óriási nyomás alá fogja helyezni őket, ezért így szólt az Atyjához: „Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak” János 17:15, 16. De miért olyan fontos elkülönülni a világtól? Azért, mert ennek a világnak Sátán az uralkodója, és a keresztények nem szeretnék olyan világnak képezni a részét, amely az ő irányítása alatt áll. Itt a bizonyíték: Lukács 4:5–8; János 14:30; 1János 5:19.


Ezek a törvények, alapelvek nem Jehova tanúinak íródtak. Mindenkinek, aki olvassa, és szeretne Istennek tetsző életet élni.


Szerinted a katolikus, vagy református(és más keresztény) vallásu emberekre ez nem vonatkozik?

2017. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Vidiripi


"Biztosan hallottad, hogy (sokak tíltakozása ellenére), mi nem csak olvassuk a Bibliát, de annak szellemében is élünk."


Tehát te vagy a szívek és vesék vizsgálója? Ismered minden ember életét hogy ki mit cselekszik? Az egész Földön csak és kizárólag Jehova tanúi élnek a Biblia szellemében és rajtuk kívül senki más?

Te ezt honnét tudod Zita?


"Miért nem vesznek fegyvert semmilyen körülmények között a keresztenények?"


Érdekes hogy itt keresztényeket írsz! Hát akkor nem csak Jehova tanúi élnek a Biblia szellemében hanem a keresztények is? Vagy hogy kell ezt érteni?


"Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.” -Krisztus nem mondott/beszélt olyan körülményekről, politikai, társadalmi helyzetről, amikor félretehetnénk ezt az alapalvet azért, hogy megöljünk valakit."


Ez érdekes! Az Őrtoronyban nem ez olvasható. Vagy ennyire figyelmetlen voltam és nem olvastam volna az adott részt a Bibliából?

[link]

"Ezek a hűséges keresztények hamarosan arról váltak ismertté, hogy házról házra prédikálnak. Az igaz keresztények ma is erről ismertek."

- Na ilyenkor mi van? Ki mond igazat és ki téved vagy hazudik? Szóval hogy is van ez?


"De hogy miért ez az álláspontunk, elmondom neked.... is."


A legtöbb börtönőr nem hord magánál fegyvert! Mert tiltja a szabályzat. Tudtad ezt? Miért ne lehetne egy rendőr Jehova tanúja úgy hogy közben rendőr is marad?

Ez nem Jehova tanúi álláspontja hanem kizárólag a mindenkori Vezető testületnek az álláspontját kell képviselnie egy Jehova tanújának.

S itt a csavar az egészben. A Bibliában nem az áll hogy azt kell kiközösíteni aki fegyvert fog. Azt olvashatjuk hogy aki fegyvert fog azáltal is fog elveszni. De a tanúknál aki katonai szolgálatot válla azt kiközösítik.

Érdekes volt tanúktól hallani azt a tényt hogy amikor megtagadták a katonaságot más egyházak tagjaival együtt kerültek börtönbe. Viszont volt egy nagy különbség köztük. A többi egyháznál azért nem közösítették volna ki a tagokat ha vállalják a katonai szolgálatot. De ezen hívők Biblia által kiiskolázott lelkiismeretük mégsem engedte meg hogy katonai szolgálatot vállaljanak és ők valóban a hitük miatt vállalták a börtönt és nem azért mert az egyházuk megkövetelte tőlük azt hogy ne legyenek katonák. Természetesen nem minden ember cselekedett így. De aki igen az tényleg hitből cselekedett és nem az egyház utasítására.

2017. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az elvvel egyetértek,de a gyakorlattal nem.


Sorkatonai szolgálatom kezdetén jóakaró istentelen katonatársaim bemószeroltak azzal a rágalommal,hogy keresztényként nem fogok fegyvert.


A laktanya politikai parancsnoka berendelt az irodájába,és mintegy 3 órán keresztül próbált"megfogni".Rám bizonyítani,hogy megtagadom a parancsot,és nem fogok fegyvert.Újra,és újra ismételgettem,hogy az AKM pont olyan fegyver számomra,mint a bicskám:Egyikkel sem ölök embert,mert úgy hiszem,hogy életet adni nem tudok,és elvenni azt nincs jogom.Ezt diktálja a lelkiismeretem.(A katonaság lelkiismereti szabadsága törvényére hivatkoztam.)

Végül,az ales kimerült,és elküldött.Letiltott az őrszolgálatról(nagy bánatomra:),s ehelyett újra,és újra irodájába rendelt,hogy főzzek KV-t,és szolgáljam fel nekik azt,amikor zenekaron nem próbált.Ahhoz képest,hogy vad istentelen volt,korban,és rangban(a laktanya egyetlen tábornoka jelentett neki) igen távol álltunk, hihetetlen mértékben összebarátkoztunk,de többé nem piszkált hitem miatt.(Ha jól emlékszem,Ruhl Nándor alezredes volt,és mintegy 37 éve történt.)

2017. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Jav.:


...zenekarom nem próbált...

2017. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#7 és #8 is Te vagy

Nagyon érdekes történetet írtál le. A történeted arról szól, hogy a kemény ateista politikai tiszt megbecsülte az általa megtapasztalt következetességedet.

Valahogyan mégis ellentmondásosan fogalmaztál.


"istentelen katonatársaim bemószeroltak azzal a rágalommal,hogy keresztényként nem fogok fegyvert"


Amennyiben nem fogtad meg a géppisztolyt, és ezt a többiek jelentették, akkor az nem lehetett rágalom. Miért? Mert igazat mondtak. Ha pedig megfogtad, akkor valóban rágalmaztak. Ellenben mint katona, aki megfogta az AKM géppisztolyt, valószínűleg kijelentetted, hogy a géppisztolyt megfogod ugyan, de éles helyzetben nem leszel hajlandó senkire se rásütni.


Tehát nem tagadtad meg a fegyver megfogását, de megtagadtad volna azt a parancsot, hogy emberre ráfogva elsüssed.

"Ujra,és újra ismételgettem,hogy az AKM pont olyan fegyver számomra,mint a bicskám:Egyikkel sem ölök embert,mert úgy hiszem,hogy életet adni nem tudok,és elvenni azt nincs jogom."


Aki bicskát hord, az szalonnázni is szokott. Kenyérrel, hagymával. Szoktál?


Békeidőben elmegy. Sokan, szinte minden férfi volt katona, amíg meg nem szüntették a sorkatonai szolgálatot. 40-50 évig nem is használt fegyvert ember ellen, néhány, határon szolgálónak esetétől eltekintve.


Becsülni való volt a politikai tiszt megértése. Az igazi kemény emberek becsülik a következetesen velük elletétesen gondolkodókat.


A KÉRDEZŐNEK:

A "J. Tanúi"-nak tényleges magatartását akkor lehetne megismerni, ha egy egész település, falu, város lakói, sőt egy egész államnak a lakói mind "J. Tanúi" lennének. Mert akkor minden feladatot a város, illetve az ország lakói kellene, hogy ellássanak.


A Nyugat-Római császárság területén élő korai keresztyének is csak addig tudták a fegyvertől való tartózkodásukat megőrizni, amíg az akkor államrendben kisebbségben voltak.

Mihelyst az egész lakosság keresztyénné lett, a nem-szeretem feladatokat is el kellett látni, az élelmezésben az állat tartásban, és a határvédelemben, egyaránt. Akkor pedig már lépés, hogy lazul a korábbi elvárás, és egy újabb kis csoportnak kell létrejönnie, akik megint csak a valódi Újszövetségi elvek szeretnének élni.


A katonai szolgálat megtagadással kapcsolatban még:

Beszéltem olyan "bulányistával", aki a 80-as évék végén, a 90-es évek elején volt szolgálatmegtagadó.

Kérdeztem, újra vállalná? Azt mondta, soha többé! Olyan kemény helyzetet élt át a büntetésből kifolyólag.


Tehát, nem egyértelmű, hogy éles helyzetben ki hogyan, miként és meddig vállalná a saját életének kockáztatását. Miért? Mert a vezetők általában hamarabb feladják a saját elveiket, mint azok, akiket ezek a vezetők tanítani szoktak.

Tisztelet legyen a kivételnek, mint Apor Vilmos vértanú püspöknek, aki amikor 1945. március 28-án megkezdődött Győr ostroma, a rezidenciájára menekült asszonyok kiadását március 30-án megtagadta, egy szovjet katona agyonlőtte.


F.B.

2017. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Bocs, off lesz.


'A legtöbb börtönőr nem hord magánál fegyvert! Mert tiltja a szabályzat. Tudtad ezt?'


Ez így egy kissé megvezető.

Ha a kapuhoz,toronyban, kíséretbe kerül bizony éles fegyverrel fog szolgálni, máshol elég lehet a gázfegyver vagy más kényszerítő eszköz.


aki kardot fog kard által hal meg - vagy valami hasonló.

Érdekes, hogy még az Isten fiáért vívott harc sem volt megengedett - ennél magasztosabbat nem tudok elképzelni -, nem még másért vívott.


Valami olyan is ködlik, hogy tartsd oda a másikat ...hosszan sorolhatnám.


'ezeket a tömegek bebocsájtást "nyertek"' - ők emberek.

Nem mind menekült - nem mind látta ahogyan emberek robbannak szét mellettük vagy amint lemészárolják a családjukat vagy ahogyan megerőszakolják lányukat asszonyukat ... - van közöttük gazdasági, sőt egy-két terrorista is, ám mind emberek.

2017. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!