Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Ha például egy...

Kedves Tanúk! Ha például egy rendőr, v. börtönőr v. egy határőr tagja szeretne lenni közösségeteknek, maradhat hivatásában?

Figyelt kérdés
Erre a nehéz időkre jött fel bennem eme kérdés, amikor tízezres tömegek ostromolják Európa, országaink határait, és a közbiztonság is a béka feneke alatt van, ott, ahol ezeket a tömegek bebocsájtást "nyertek"...

2017. aug. 19. 11:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kedves F.B.!


Igen szalonnáztam,meg kolbászoztam.

Otthoni finom füstölt libacombot,meg libakolbászt,bár istentelen katonatársaim kukába dobálták néha.

Dühösek voltak,mivel egyetemi,főiskolai végzettségükkel,istentelen családi hátterükkel nem bírtak istentelenné tenni.

Dühükben még fogdába is rakattak 1 fél napra,de mivel senki nem köszöntötte a tábornokot trombitaszóval reggel a kapunál,kiengedtek.

2017. aug. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

kieg.:


...kiengedtek tábornoki parancsra.

Ezután,egy kicsit visszafogták magukat,mert a parancsnok szőnyegszélére állította őket.

2017. aug. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#9


Ahol Én szolgálok, ott sokan megjárták a börtönt, és egyéb kínzásokat, van aki olyan betegséget kapott, hogy idő előtt kihullottak a fogai, és újra is vállalná, mert szereti az Istenét.

Biztos vagyok benne, hogy Jézus is vállalná újra, mert szereti az embereket.

Hidd el, hogy sokan vállalták, és még ma is élnek föld gazdaságából, állat tartásból, trágyának a feldolgozásából, magam is ha kell, bizony Nő létemre nem egyszer villáztam széna bálát össze.


Nem szégyenlem a kétkezi munkát

2017. aug. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#9

"...A KÉRDEZŐNEK:

A "J. Tanúi"-nak tényleges magatartását akkor lehetne megismerni, ha egy egész település, falu, város lakói, sőt egy egész államnak a lakói mind "J. Tanúi" lennének. Mert akkor minden feladatot a város, illetve az ország lakói kellene, hogy ellássanak."


Tényleg, ha adnának egy országnyi területet a világ összes Tanújának, hogy ott éljenek és igazgassák országuk minden dolgát, és figyelmen kívül hagynák a (fegyveres)határvédelmet, vámot, rendőrséget, Törvényszéket, egyébb rendvédelmi erőket, akkor országuk 'tiszavirág' életű lenne, és hamar vissza menekülnének régi hazájukba, ahol az "istentelen" fegyveres erők, rendvédelmisek védik majd a házaikat, vagyonukat, országukat... helyettük...


Rómabeliekhez írt levél 13. rész


1.

Minden lélek engedelmeskedjék a felső HATALMASSÁGOKNAK; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.

...

4.

Mert Isten szolgája ő a te javadra. Ha pedig a gonoszt cselekszed, félj: mert nem ok nélkül VISELI A FEGYVERT: mert Isten szolgája, bosszúálló a haragra annak, a ki gonoszt cselekszik. - "... viseli a FEGYVERT"!

...

6.

Mert azért fizettek adót is; mivelhogy Istennek szolgái, kik ugyanabban foglalatoskodnak. - nem Isten szolgái (a Biblia szerint) a rendőrök, a határőrök, katonák?? Isten adta nekik a fegyvert, és akkor... miért nem lehetnek Tanúk, vagy bármely más "Egyház" tagjai? - elfogadjuk, hogy védjenek bennünket, de ne járjanak velünk egy 'gyülibe'?!

2017. aug. 20. 16:17
 15/21 anonim ***** válasza:

Ennél a versnél, előszeretettel kihagyják a "viszonylagos" kifejezést.

(Róma 13:1) 13 Minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől; a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában.

A keresztények felismerik, hogy a felsőbb hatalmaknak való alárendeltségük, viszonylagos.

Ez összhangban van azzal, amit az apostolok tettek a Cselekedetek 4:19, 20 és 5:29 szerint.

(Cselekedetek 5:29) 29 Péter és a többi apostol így válaszoltak: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek.


Isten megengedi az emberi uralmakat, de nem adja a támogatását ezekhez.ezért a népe bizonyos mértékben engedelmes, de nem mindenben, az emberi uralmaknak.


Az emberi kormányzatok nem Jehova Istentől származnakaz ő engedélyével jöttek létre, és ő engedi meg, hogy fennmaradjanak. Ám ha jónak látja, ahhoz, hogy megvalósuljon az akarata, ezeket a hatalmakat elmozdíthatja a helyükről, irányíthatja és ellenőrzése alatt tarthatja őket. Dániel próféta a következőket jelentette ki Jehováról: „Ő változtatja meg az időket és időszakokat, királyokat mozdít el, és királyokat támaszt”


Ha Jehova Tanúi, egy külön szigeten élnének, nem kellene semmilyen rend fenntartó erő, Egyébként pedig ez ellene menne, a Biblia és Jézus szavainak, ha így élnénk:


(János 17:15) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt.


A keresztényeknek a világban kell megállni a helyüket, abban a világban ahol nem Isten még az uralkodó.

2017. aug. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15


Ha úgy tetszik legyen egy szigeten az országotok, mert kalózok falnának fel benneteket semmi perc alatt, meg a migránsok, akik a földközi tengertől az ausztrál partokig 'csónakázgatnak' új, ingyenhazára vágyva, és komoly akadályba nem ütköznének, ha hozzátok kötnének ki, ha csak a Bibliátokat lobogtatnátok arcukba...

2017. aug. 20. 21:33
 17/21 anonim válasza:
95%

# 16 -

Tisztelt kérdező, úgy tűnik, elveszítetted a türelmedet.

Ahogy - pártatlanul, mert sem neked, sem a "nick" nevüket vállalóknak sem vagyok társasági tagja -, elnézem, itt a "Jehova Tanúi" tanítását felvállalók komoly bibliai alapállásról tettek bizonyságot.

Te is. Idézted Szent Pál Bórabeliekhez írott levelét.

Én azt szűrtem le belőle, hogy ha Európa, mint egy nagy sziget, a VALÓBAN A TELJES SZENTÍRÁS betartásával élne, úgy a migráns áradatra nem is került (kerülhetett) volna sor.

Miért?

Mert az afrikai és Közel-Keleti események kiváltó okaiként a magát keresztényként aposztrafáló Európa és európai civilizáció is közrejátszott.

Kiváltó okozat volt a az ottani országok és lakosaiknak a természeti kincseire való rátenyerelés. Fegyvereladás, az ott lakóknak egymással való összeugrasztása, olcsó munkaerő behívása, és még ki tudja, mennyi hátsó szándék, amik mostanra kezdenek nagyon veszedelmes helyzeteket teremteni.

2017. aug. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem Jehova Tanúi okozzák ezt a káoszt, ha megnézed, benne van jócskán azoknak a keze, akik Krisztus követőinek tartják magukat, és keresztény országnak hívják őket.


az előttem szóló, beletrafált abba, amit Te nem veszel figyelembe.

2017. aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A válaszolók zöme máig NEM ÉRTI mit jelent ez a szó:"keresztény".

Az nem egy párt,klub,társadalmi szervezet,nemzetközi vállalkozás neve!


A "kereszstény" szó "Krisztust követőt"jelent.


Aki jellemében,tetteiben,szavaiban,életében követi Krisztust,CSAK az keresztény!


Az,aki tetteivel,szavaival,jellemével,életmódjával Krisztustól ellentétest igazol,az ellensége Krisztusnak.

Antikrisztus.


Van olyan ember,aki talált Földünk történelmében olyan országot,amelynek lakói a fenti módon követték Krisztust?....Én,nem tudok ilyenről!


Ne hazudjuk kereszténynek,Földünk egyetlen országát se!

2017. aug. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem feltétlenül, mert ha ezen szervezeteken belül nem fegyveres szolgálatot lát el, lehet Tanú. Akkor hűséget sem kell fogadnia.


"A Nyugat-Római császárság területén élő korai keresztyének is csak addig tudták a fegyvertől való tartózkodásukat megőrizni, amíg az akkor államrendben kisebbségben voltak.

Mihelyst az egész lakosság keresztyénné lett, a nem-szeretem feladatokat is el kellett látni..."


Kedves válaszoló! Rosszul látod, pont fordítva van! Amikor már a lakosság túlnyomó többsége "kereszténnyé" vált, már igen messze voltak az eredeti, krisztusi kereszténységtől. Ezért mondta Jézus, hogy keskeny az út, ami az igazságra visz. Amíg ez az emberi társadalmi helyzet uralkodik a földön, nem Isten Királysága, addig az igaz keresztények mindig is kisebbségben lesznek. Mert hogy ez a világ Sátán érdekeit szolgálja, hiszen az ő szellemiségét követi. Ezért nem tud tartósan békében lenni egymással.

2017. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!