Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelképez a fekete szin a...

Mit jelképez a fekete szin a zsidó vallásban?

Figyelt kérdés
itt főleg az öltözködésre gondolok.
2010. máj. 25. 03:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
Az elméjüket, a gonoszságot!
2010. máj. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Az arab nők is feketében járnak. A keresztény papoknak is fekete a ruhájuk. Ünnepélyes alkalmakkor az emberek is fekete öltönyt,vagy a nők is fekete ruhát,kosztümöt vesznek fel. Még lehetne sorolni a példákat. A fekete ruha nem csak a zsidók viselete.
2010. máj. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
74%
"06:31" Gondolom nagyon büszke vagy a hozzászólásodra?!
2010. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Komolyság, fenség, de egyben a világ megvetésének színe is, s az alázaté.
2010. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Persze, kedves első. Szeretjük fennen hirdetni a világnak, hogy gonoszok vagyunk. Ugye egyébként felsőbbrendűnek is tartod magad ennyi sok ésszel?
2010. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Tyűha, gonosz zsidó MIB rockerek biztos... Melyik színre ne lehetne hülyébbnél hülyébb jelentéseket ráhúzni? Önmagában vizsgálni elég kellemetlenül ostoba alapállás. Ószövetségi hivatkozásokat kár lenne keresni, máshonnan meg minek. Tehát?
2010. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5%

Idézet: "Középsulis koromban fogalmam sem volt kik azok a zsidók, családilag se volt róluk szó, semmi. Volt egy srác az osztályban, egy ideig legjobb haverok voltunk, majd az évek során ennek fokozatosan vége lett, miután ő mindenben kihasznált (mindenkit, de mivel a "barátja" voltam, engem különösen), bárkint áttiport a céljaiért... Azt végülis tudtam, hogy zsidó, de ez így nem jelentett, meg nem mondott semmit. Megvoltak a tipikus jegyek, göndör haj, orr, nagyon gazdagok voltak, stb.

Évekkel később, már egyetemista koromban néztem utána jobban kik is azok a zsidók, és akkor döbbentem rá, hogy valszeg ez volt az oka annak, hogy az a srác így viselkedett. Hasonlóan tapasztalataim voltak a cigányokkal is. Szóval bárki mondhat nekem bármit, én saját személyes élményeim miatt lettem úgymond tudatlan, ártatlan gyerekből "rasszista".


És ez csak egy a sok böszme zsidaj közül!

Ne a magyarokat szídd, ki lehet menni nektek izraelbe ott lehet nyomulni, duda orrú barátom!

2010. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Hehehe, tipikus jegyek... egyszerű vagy, barátom, mint a faék. Aki az idézetet írta, az meg szintén.
2010. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Már megint megy a fajellenes szöveg... ti miért nem a kérdésre válaszoltok?


off: Én ismerek egy zsidó lányt, ő végtelenül naiv.

2010. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kaptam kielégitő választ kérdésemre, pedig komolyan érdekelne ez a kérdés.
2010. máj. 26. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!