Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi magyarok, vajon melyik...

David82 kérdése:

Mi magyarok, vajon melyik Bibliai nép leszármazottai lehetünk?

Figyelt kérdés

Mert hallottam többféle elméletet. Állítólag, a most, XXI. században élő eurázsiai népek zömét hozzá lehet csatolni valamelyik Bibliai időkben élt néphez. Szerintem mi magyarok, kétféle népcsoportból tevődünk össze. Az idő múlásával egy néppé váltunk, de még most is jól meghúzható a határvonal eme két nemzedék között. Az egyik, a kulturáltabb, lelkiismeretes magyar típus az ókori sumer birodalomhoz vezethető vissza, tehát ők a sumerok leszármazottai. A másik, a primitív, barbár, kevéssé igényes, de harcias tulajdonságú embertípus az ókori moáb népéhez vezethető vissza, tehát ők a moábiták leszármazottai.

Egyes feltevések szerint a németek az egykori filiszteusok, a szerbek a horiták, a románok az ammoniták, az észak-baltiak az amoriták, a franciák és olaszok a latinok, tehát a rómaiak leszármazottai lehetnek. Nektek mi a véleményetek erről, és ti hová sorolnátok be magatokat?


2017. aug. 23. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Mi magyarok a Marsról származunk.
2017. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Sumérok.
2017. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
A fantasy könyvek nem kompatibilisek a valósággal. A Gyűrűk urából sem lehet levezetni, hogy melyik jelenlegi ország Mordor, Mória stb.
2017. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Shai-Hulud ***** válasza:
91%

Nagyon szép mesét találtál ki, kár, hogy köze nincs a valósághoz.


Csak egy-két konkrétum:

- az egykori filiszteusok népét jelenleg palesztinnak hívják. Még hasonlít is...

- a latinok leszármazottai nagyrészt az olaszok, spanyolok, portugálok, de szinte mindegyik a 45. szélességi foktól délre található európai országban megtalálhatóak.

- a magyarok ősei olyan messze tartózkodtak a Biblia keletkezésekor annak szerzőitől, hogy róluk még csak említés sem esik benne.


De azért álmodozz csak tovább nyugodtan. :-D

2017. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Ugy tudom, a magyar azsiai, ahogy a finnugorok is(vagyis ural kornyeki nepek)..nem kozelkeleti. Mint ahogy a nemetek europaiak. Honnan veszed ezt a sok suletlenseget?
2017. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
En toribol 4-esre erettsegiztem, de azt tudom, hogy a mezopotamiaiak vallasa teljesen eltero a bibliai nepeketol es a magyaroketol is.
2017. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

a magyar ősi urali nèp

sokak szerint a finnugor elmélet is hülyeség

jobban rokonaink a szkiták, hunok, tatárok, oroszok, törökök

2017. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Egyiknek sem. A Bibliában leírt népek mind egy jól behatárolható területen voltak fellelhetőek, mi pedig az Ural hegység mellől jöttünk.
2017. aug. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hollófernyiges ***** válasza:
72%
Kusiták, ez egyértelműen látszik a néplélekből.
2017. aug. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Öcsém te milyen hülye vagy!
2017. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!