Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Veres András győri megyéspüspö...

Tgt kérdése:

Veres András győri megyéspüspök szerint a lombikbébiprogram minden formája bűn. Szerinted?

Figyelt kérdés
[link]

#püspök #lombikbaba #bűn #Veres András
2017. aug. 25. 07:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
38%

"ha valakinek nem lehet gyereke"

- De, így lehet :).


Amúgy, ha nálunk "A gyermek Isten ajándéka", akkor a mohamedánoknál Allah ajándéka, a krisnásoknál Krisnáé?

2017. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
61%

Így sem lehet mindenkinek, mert ha az apa hímivarsejtjei így sem képesek megtermékenyíteni a petesejtet, akkor nem lehet. Ha az anya így sem képes kihordani a gyermeket, vagy petesejtekkel van probléma, nem lehet.

Ha egy harmadik fél sejtje szükséges a megtermékenyítéshez, akkor pont annyira lesz az ő gyermekük, mintha örökbefogadtak volna egyet.


A mohamedánoknak Allah Isten, a hinduknak (a krisnások a hindu vallás egy szektája) pedig sok istenük van...

2017. aug. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Igen, igen, természetesen a fenti válasz első része teljes mértékben helyes, köszönöm a kiegészítést!

De azért sokaknak nem kell külön donor, és az egy kicsit talán más tészta is.


Viszont azért talán csak megegyezhetünk abban, hogy Allah nem egyenlő a judeokeresztény istenséggel? :)

2017. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
72%

"De azért sokaknak nem kell külön donor, és az egy kicsit talán más tészta is."


Azt is igyekeztem elmagyarázni; a fő probléma az eljárással, hogy 5-6 petesjtet is megtermékenyítenek, melyekből csak 2-3 kerül beültetésre. A többi megtermékenyített sejtet lényegében megölik. A kereszténység szerint az élet a fogantatással kezdődik, ezt a kettőt rakd össze.


"Viszont azért talán csak megegyezhetünk abban, hogy Allah nem egyenlő a judeokeresztény istenséggel? :)"


Ez elég relatív, ha így nézzük, akkor a katolikusok, evangélikusok, reformátusok Istene sem egyenlő az unitáriusok, jehovások, mormonok istenével. Mindenki döntse el maga, hogy miként gondolja.

2017. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező!


Ne keverd össze a szezont a fazonnal! :)

És az önzést sem, az önszeretettel.



Sajnos nem érted, hogy a gyermeket azt nem azért kapjuk ajándékul, hogy a "szülői vágyainkat" kiélhessük, hogy a "sajátunk" legyen, hogy nekem is legyen már egy gyermekem! :)

Már eleve ez a gondolkodási mód is önző, hogy a "saját gyermekem". Mintha a tulajdonom lenne, akihez "jogom" van.

És, ha nem ad az Isten, akkor "elveszem", mert milyen Isten az, aki nem úgy látja jónak ezt a kérdést, ahogy azt én jónak látom!!



Valójában nincs senkinek sem "saját gyermeke", mert mi valamennyien Isten gyermekei vagyunk.

2017. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
76%

Amiket leírtok ti, kedves lombikbébi-ellenes válaszolók, az mind nagyon szép és jó. Szépen meg lehet fogalmazni, hogy a gyermek az nem jog, hanem Isten ajándéka, meghogy az emberi élet a fogantatással kezdődik stb. Igen, ez valóban így van, és elméleti szinten ezek a dolgok nagyon szépen hangzanak. Egy aprócska dolgot azonban elfelejtettetek: emberi sorsokról, emberi ösztönökről, érzésekről van szó. Kíváncsi lennék, hogy nektek van-e saját gyermeketek? Hiszen ha nektek megadatott természetes módon a gyermek, akkor adjatok érte hálát Istennek, és ne keserítsétek meg más emberek életét a kegyetlen "keresztény" szövegeitekkel. Úgy könnyű dumálni e témáról, hogy nektek vannak gyerekeitek. Ha azonban nektek sem lenne, akkor is ennyire kardoskodnátok a téma ellen? Kötve hiszem. Olyan ocsmány és kegyetlen ez a viselkedés, mintha mondjuk én egy kiadós, több fogásos vacsorát követően, teli gyomorral elmennék egy tőlem enni kérő koldus mellett, nem adnék neki semmit, hanem elkezdenék prédikálni neki a böjt lélekemelő fontosságáról. Mondanám én, teli hassal.


Fel tudjátok ti fogni, hogy mit él át az a házaspár, akik évek óta gyermekre várnak? Évek óta imádkoznak érte, minden tőlük telhetőt megtesznek, mégsem sikerül? Amikor sok-sok munkával és pénzspórolással felépítik a saját kis fészküket, s mikor már minden "külső" dolog adva van, nem jön a gyerek? Milyen borzasztó az, amikor az anyagi javak megvannak, de NINCS KINEK odaadni? Nincs aki megtöltse azt a lakást? Fel tudjátok ti ezt fogni mekkora szomorúság? Nem egy nőt ismerek, aki ebbe a bánatba bele is betegedett.

Namost egy ilyen pár végső elkeseredésében, mintegy utolsó reménysugárként a lombik-programhoz fordul, akkor miért kell kígyót-békát kiabálni rájuk???

Szívtelen emberek vagytok, akik nem nézitek az EMBERT, idegen fogalom számotokra az empátia, helyette pedig mindenféle elméleti száraz teológiai dolgokkal dobálóztok, s Isten nevével takarózva sértegettek ártatlan embereket, esetenként tönkretéve az életüket.

És tudjátok mit? Az emberek nagy része pont az ilyen emberek miatt utálja az egyházakat, mivel ezt látják, hogy ilyen szűklátókörő, kegyetlen szívű emberek alkotják. Mondom ezt én, aki templombajáró katolikus vagyok!

2017. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
24%

Értem én, ne merészeljünk a témához szólni, ha cölibátusban élünk, de akkor se, ha van gyermekünk.


Egyébként nem kell ennyire kiborulni és személyeskedő hangnemre váltani, ez egy nyílt fórum és mindenki megoszthatja a véleményét.


Ha ezért utálsz is engem, szerintem akkor is bűn elvenni egy gyermek életét, legyen az 5 éves, 9 hónapos vagy 1 napos. Sajnos pont ez a legkifogásolhatóbb része ennek az eljárásnak.

2017. aug. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
55%
26-os javaslom fuss neki újra az olvasásnak, de most már nyitott szemmel próbáld. Senki sem a lombik ellen szólt, hanem az életre hívott emberek kukába dobása ellen.
2017. aug. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
67%

27.Hsz.!

Én nem utállak téged, csak elborzadok, hogy egy ilyen érzékeny és szomorú témáról hogy tudtok ennyire érzéketlenül beszélni.


28.Hsz.!

Igen, inkább "dobjanak a kukába" néhány mikroszkopikus élőlényt, ha ez az ára annak, hogy világra jöhessen egy kisbaba. Egy olyan kisbaba, akiből később az életben bármi lehet. Lehet belőle értékes pap (hiszen nagy gond a paphiány), vagy éppen lehet belőle egy 5 gyerekes családapa (hiszen a család-témát is előszeretettel propagálják).


Ha választani lehet a 2 rossz közül, vagyis aközül hogy ne legyen gyerek és aközül hogy legyen gyerek, akkor értelemszerű hogy ez utóbbit választaná minden épelméjű ember még olyan áron is, hogy ezáltal néhány mikroszkopikus egysejtűt a "kukába dobunk".

2017. aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
40%

#29, hát épp ez az... a keresztények minden emberi életet egyformán fontosnak tartanak, és az a kis embrió is számít, és így meg kell ölni.


Viszont létezik más alternatíva is, a NaPro technológia.


[link]

2017. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!