Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy Jehova tanúja tévedhetne-e...

Egy Jehova tanúja tévedhetne-e gyakrabban és nagyobbat mint a Vezető testület tagjai, ha saját kutatásokat végezne?

Figyelt kérdés

S persze ő maga értelmezné a kutatásai eredményeket.

" Hiszen teljesen érthetetlen, hogy mitől különbözik a Vezető Testület "kutatása" az igazság után egy átlag hívő "kutatásától"? Hiszen mindannyiunknak birtokában van 1.a teljes Szentírás, ráadásul 2. Jézus urunk szavai szerint kérhetjük, és meg is kapjuk a szellemet az Atyától (Lk 11:13), 3. Jakab szerint kérhetjük és meg is kapjuk a bölcsességet bőven az Istentől (Jak 1:5), 4. János szerint pedig bármit kérünk imában Istentől az ő akaratával összhangban, akkor megkapjuk. (1Ján 5:14,15)"

(idézet egy másik kérdésben szereplő kommentből)


2017. aug. 26. 14:36
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

coccomaci!


Reagálva a 20. kommentre (1János 2:9)

Idézném neked a saját írásodat!


"Ha megfigyeled, a helyreigazítás az egységben levő keresztény gyülekezetekben levők között volt, nem más felekezet igazított helyre más felekezeteket."


Ha testvérednek tartod egy másik egyház tagját akkor miért is kellene mindenkinek Jehova tanújának lennie?

2017. aug. 27. 09:24
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

" Ez olyan lett volna, mint ha egy Görög, helyreigazított volna egy Rómait, hit dolgában.


Nem egyezik...

Ha megfigyeled, a helyreigazítás az egységben levő keresztény gyülekezetekben levők között volt, nem más felekezet igazított helyre más felekezeteket. "


Ez vicces,mert ti pont mindenki mást helyre akartok igazítani,aki nem tanú. Ezek szerint ti mindenkit helyreigazíthattok,de titeket már csak a tanúk?

2017. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
80%
Coccomaci,ez a 20-as kommented mire volt jó? Most hirtelen testvérek lettünk? Menj,kérdezd meg a véneket,hogy kik számítanak nektek testvérnek és utána kommentelj.
2017. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
0%
Az idézetet, akinek szántam, az tudja miért tettem.
2017. aug. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
0%

Egy Izraelitát, vajon helyreigazíthatott volna, egy más hitbeli ember, mikor nem Isten népéhez tartozik és nem is él összhangban azzal.


Vajon Pétert, mikor képmutatásba esett, más felekezet tagja vagy vallás tagja fedte meg, vagy Pál aki maga is oda tartozott?

2017. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
0%

Egyebek mellett, egy jó indulatból fakadó tanácsot el lehet fogadni, bárki adja, mert nem a tanács adót kell nézni hanem a Tanácsot.

De ebben is figyelni kell egyezik -e a Biblia, Isten és Jézus oktatásával nézetével.

2017. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Coccomaci,


Légy szíves erre válaszolj. Ha ma én, mint Jehova Tanúja nem értek egyet egy tanítással és ennek hangot is adok, majd ennek következtében kiközösítenek... akkor ha évek múlva a tanítás megváltozott és most már azt vallják a tanitásban, amit én vallottam, akkor az kinek a lelkiismeretét terheli, hogy én még lettem hurculva?

Példa: amikor azt vallottátok, hogy a vért el lehet fogadni, de én már akkor is úgy gondoltam, hogy nem és emiatt ki lettem közösítve,.... majd évek múlva a nagy világosság megkötött, hogy még sem lehet elfogadott, akkor kút terhel a felelősség, hogy még lettem hurcolták.

Kérlek próbálj meg a kérdésre koncentrálni és saját szavaddal válaszolni és nem mellé beszélni. Köszönöm

2017. aug. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%

ha ilyen előfordulna:

Egy keresztény nem ad hangot, hanem alázattal várja, a megfelelő időt, és nem előzi meg a keresztény teokratikus elrendezést.

ezzel alázatot és engedelmességet tanul

2017. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

ajánlom figyelmedbe, a mai tanulmányt, pont erről szól:


[link]

2017. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

coccomaci!


Lényegében nem kaptam választ a központi kérdésre. De arra a kérdésre sem kaptam választ amit a 21. kommentben tettem fel.

Ezenkívül pedig én is szeretnék néhány tanácsot adni abból kifolyólag amit írtál!

"Egyebek mellett, egy jó indulatból fakadó tanácsot el lehet fogadni, bárki adja, mert nem a tanács adót kell nézni hanem a Tanácsot."


A tanácsaim a következőek!

Végezz saját kutatást az Őrtorony szervezet tanításait tekintve és ne Őrtornyos forrásokat használj!

És az Őrtorony szervezettel kapcsolatban is végezz kutatásokat.

Vizsgáld meg azt is hogy mennyei Atyánk milyen módokon nevezett ki embereket figyelembe véve a bibliai példákat! A kinevezettek élete és cselekedetei tükrözik a

2017. aug. 27. 20:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!