Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki hisz abban, hogy az...

Valaki hisz abban, hogy az embereket meg lehet átkozni?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam vallásos, a családomban így neveltek. A babonákban sem hittem.


Néhány éve kezdődött az, hogy minden vasárnap erős fejfájásom van. Délelőtt kezdődik, délután pedig egy furcsa érzés társul hozzá: mindenféle szomorú gondolatok, félelmek (a magánytól) jönnek elő, ami egyébként más napokon nem fordul elő.


A fejfájás mellett hányingerem is van, és néha hasmenésem. Ideggyógyász szerint, ez migrén. Állítólag van olyan migrén, amelyik akkor jelentkezik, amikor sok munka után az ember végül a hétvégén ellazul, többet pihen.


Ennek lenne valami logikája, ha nem rólam lenne szó, mert én otthon dolgozom, magam osztom be a munkámat, és már egy ideje nem vasárnap pihenek. Szándékosan alakítottam át a munkámat, és a szokásaimat úgy, hogy a vasárnap olyan legyen, amilyen bármelyik munkanap.

Ez nem segített. Ezek szerint, az ideggyógyász tévedett.


Nem olyan régen találkoztam egy régi ismerőssel, aki egyébként nem tud semmit a problémámról. Amit mondott, megdöbbentő volt számomra.


Azt mondta, hogy néha beszélget az ex anyósommal, aki folyton szid és mindenfélének nevez azért, mert az unokája, a fiam, nem akarja tartani vele a kapcsolatot. Mindezért engem okol, mert szerinte én befolyásolom a gyermeket. Végül elmesélte neki, hogy minden vasárnap, a templomban elátkoz engem. Nem tudja, hogy az átoknak van-e hatása, de úgy érzi, hogy ez jót tesz neki, mert ezután megnyugszik és jól érzi magát.


Mi a véleményetek erről?



2017. aug. 27. 17:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
Aki hisz benne azt meg lehet, mert saját magának bebeszéli az átkot, az agya meg létrehozza, végül beteljesül. Engem még a legdörzsöltebb cigány asszony se tud megátkozni, mert nem is hiszek benne + magasról leszarom, ezért nem is hat.
2017. aug. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

A problémám (fejfájás) több éve jelen van, és eszembe sem jutott ilyen gondolat, hogy elátkozott valaki.

Szóval, nem az agyam találta ki, mert ez eszembe sem jutott.

2017. aug. 27. 17:33
 3/26 anonim ***** válasza:
60%

A migrénes fejfájást sem az átok okozza, hanem valószínűleg amit az orvos is mondhatott, de okozhatják a frontok is-


az anyósodat pedig csak sajnálni tudom, mert egy keresztény ilyet nem tesz, s ami szomorú, ettől lesz nyugodt, miközben "halálos" bűnt követ el ellened.


Sajnos, ahogy sokakat, Őt sem nevelték Isten törvényei elvei alapján, és lehet tudatlanságban, de hibákat követ el.

És ha nem hagy fel ezzel, akkor sajnos neki is fog fájni a feje, amikor a Teremtő számon kéri a tetteiért.

2017. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
A problémádon vagy orvos vagy pszichológus segíthet. A placebo hatás is okozhat valós tüneteket.
2017. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Gondoltam már arra, hogy talán valamikor régen, történhetett velem valamilyen nagyon rossz dolog vasárnapi napon, és ezt az agyam most "előhozza".
2017. aug. 27. 18:18
 6/26 A kérdező kommentje:

Kedden visszamegyek az ideggyógyászhoz (gerinc röntgen leletét viszem neki).


Elmondjam neki, hogy nem csak fáj a fejem minden vasárnap, hanem délután furcsa érzés társul hozzá (szomorú gondolatok, félelmek)? Ő tud ebben segíteni?

2017. aug. 27. 18:22
 7/26 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez az ideggyógyász feladatköre, inkább pszichológus.
2017. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
35%

Ha igaz a Biblia, akkor feltétlenül.


"Szájával rontja meg a képmutató felebarátját; de az igazak a tudomány által megszabadulnak." (Péld 11,9)


"Van olyan, aki beszél hasonlókat a tőrszúrásokhoz; de a bölcseknek nyelve orvosság." (Péld 12,17)


De erről szól Dávid néhány zsoltára is:


"Én azt mondtam: Uram kegyelmezz nékem, gyógyítsd meg lelkemet, mert vétkeztem ellened! Ellenségeim rosszat mondanak felőlem: Mikor hal meg és vész ki a neve? Ha látogatni jön be valaki, hiábavalóságot beszél; szíve álnokságot gyűjt össze magának, kimegy az utcára és beszél. Minden gyűlölőm együtt suttog reám, gonoszat koholnak ellenem: Istennek átka szállott ő reá, s mivelhogy benne fekszik, nem kél fel többé! Még az én jóakaróm is, akiben bíztam, aki kenyeremet ette, fölemelte sarkát ellenem. De te Uram, könyörülj rajtam és emelj föl engemet, hadd fizessek meg nékik! Abból tudom meg, hogy kedvelsz engemet, ha ellenségem nem ujjong felettem; Engem pedig feddhetetlenségemben támogatsz, és színed elé állatsz mindenha." (Zst 41,5-13)


"Hallgasd meg, Isten, az én imádságomat, és ne rejtsd el magadat az én könyörgésem elől; Figyelmezz én reám és hallgass meg engemet; mert keseregve bolyongok és jajgatok! Az ellenségnek szaváért és a hitetlenek nyomorgatásáért: mert hazugságot hárítanak reám, és nagy dühösséggel ellenkeznek velem. Az én szívem reszket bennem, és a halál félelmei körülvettek engem. Félelem és rettegés esett én reám, és borzadály vett körül engem. Mondám: Vajha szárnyam volna, mint a galambnak! Elrepülnék és nyugodnám. Ímé, messze elmennék és a pusztában lakoznám. Szela. Sietnék kiszabadulni e sebes szélből, e forgószélből. Rontsd meg Uram, és oszlasd meg az ő nyelvöket; mert erőszakot és háborgást látok a városban. Nappal és éjjel körüljárják azt annak kőfalainál, bent hamisság és ártalom van abban. Veszedelem van bensejében; s nem távozik annak teréről a zsarnokság és csalárdság. Mert nem ellenség szidalmazott engem, hisz azt elszenvedném; nem gyűlölőm emelte fel magát ellenem, hiszen elrejtettem volna magamat az elől: Hanem te, hozzám hasonló halandó, én barátom és ismerősöm" (Zsolt 55,2-14)


"Könyörülj rajtam Istenem, mert halandó tátog ellenem és mindennap hadakozván, nyomorgat engem! Ellenségeim minden napon tátognak reám: bizony sokan hadakoznak ellenem, oh magasságos Isten! Mikor félnem kellene is, én bízom te benned. Isten által dicsekedem az ő igéjével; az Istenben bizom, nem félek; ember mit árthatna nékem? Minden nap elforgatják beszédeimet; minden gondolatjok ellenem van, ártalomra. Egybegyűlnek, elrejtőznek, sarkaimat lesik, mert kivánják az én lelkemet." (Zsolt 56,2-7)


"Én dicséretemnek Istene, ne hallgass! Mert a gonosznak szája és az álnokságnak szája felnyilt ellenem, hazug nyelvvel beszélnek én velem. És körülvesznek engem gyűlölséges beszédekkel, és ostromolnak engem ok nélkül...Segíts meg engem, Uram Isten; szabadíts meg engem a te kegyelmed szerint! Hadd tudják meg, hogy a te kezed munkája ez, hogy te cselekedted ezt, Uram! Átkozzanak ők, de te áldj meg! Feltámadnak, de szégyenüljenek meg és örvendezzen a te szolgád. Öltözzenek az én vádlóim gyalázatba, és burkolózzanak szégyenökbe, mint egy köpenybe! Hálát adok az Úrnak felettébb az én számmal, és dicsérem őt a sokaság közepette! Mert jobb keze felől áll a szegénynek, hogy megszabadítsa azoktól, akik elítélik annak lelkét.(Zsolt 109,1-3:26-31)


Nem szükséges átkot kimondani rád ahhoz, hogy romboló hatás érvényesüljön az életedben, elég, ha rosszakat mondanak rólad. A Bibliának van gyógyszere erre, de olyan nincs, ami megkerülné azt, hogy az ember Jézushoz forduljon, és megtérjen. Az átkoktól való szabadulásnak ugyan van módszertana, az azonban kizárólag azok életében működik, akik Jézuséi. Az, hogy az anyósod akkor érzi jól magát, ha téged gyaláz és átkoz, azt mutatja, hogy gonosz szellemek gyötrik, amíg ki nem mondatják vele a szándékaikat. Ha ez megvan, akkor lemegy róla a nyomás, és téged gyötör. Erre azonban nem válasz, ha viszonzásul te is hasonlóan viszonyulsz hozzá, ugyanis ezzel legfeljebb bosszút állsz, de nem oldja meg a te problémádat.


Ha érdekel a téma, ajánlom figyelmedbe ezeket:

[link]

[link]

[link]

2017. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok keresztény, de gondoljunk erre logikusan:

A keresztény hit szerint isten házában az átkozás és gyűlölet bűn, miért hagyná ezt az ura? Ha meg pogány, akkor rosszul kellene, hogy érezze magát templomban, nem?

Egyébként hiszek az átkokban, de abban is, hogy sokkal nehezebb őket végrehajtani, mint amire egy weekend anyós képes.

2017. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%
A keresztény hit szerint Isten háza nem épület, hanem azok az emberek, akik befogadták a szívükbe Jézus Krisztust. Ezen az alapon nincs olyan épület, amit Isten házának lehetne nevezni. Volt egy, de azt lerombolták. Ez volt a Jeruzsálemi templom. Különösen az az épület nem Isten háza, ahol halott emberek maradványait építik bele az oltárba, vagy ahol az alagsor egy temetkezési hely. Az a hely, ahol halottak maradványai vannak, bibliai értelemben tisztátalan, ahol Isten nem érzi jól magát, ahogy egy egészséges ember sem.
2017. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!