Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy misén (római katolikus)...

Egy misén (római katolikus) mik azok az interakciós részek amik vannak, és mikor melyik következik?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem szeretnék jobban eljárni misékre, de nagyon kellemetlenül érzem, hogy nem tudom mikor mit kell csinálni. Pl, mikor kell felállni, mikor kell keresztet vetni, stb. És persze, követem a többieket, de nem erre szeretnék hagyatkozni, van egy kis szociális fóbiám, és rosszul érzem magam ha valamit nem jól csinálok. Úgyhogy előre is köszönöm a segítséget :)
2017. aug. 28. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne érezd rosszul magad, csak csináld azt, amit a többiek, pár alkalom után megtanulod, mikor mit kell csinálni.


De egyébként linkelek neked egy "menetrendet".

[link]

2017. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Kevés olyan hitromboló dolog van, mint az emberi hagyományok.
2017. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
2: Minden egyházban megvannak a saját hagyományok, amelyek emberi hagyományok. Anélkül ti sem tudnátok megtartani a szertartásotokat, mert valahogy csak kell csinálni.
2017. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Így szól az Úr: Mivel ez a nép csak szájával közeledik hozzám, és ajkával dicsőít engem, de szíve távol van tőlem, istenfélelme pedig csupán betanult emberi parancsolat, azért én úgy bánok majd ezzel a néppel, hogy csodálkozni fog, igen csodálkozni: vége lesz a bölcsek bölcsességének, az értelmesek értelme is kevésnek bizonyul.
2017. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, hogy van-e Hozsanna a templomban a padokon, de ha van, annak az elején ott van a szöveg. Ha nincs akkor netről is le lehet tölteni. Amíg nem tudod, akkor addig onnan nézed. Hamar meg lehet amúgy tanulni.
2017. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként is javasolt egy imakönyv, az előbb említett Hozsanna az énekesebb változat (énekekhez kotta). Vagy a Szent vagy Uram, ami imádságosabb változat, benne sok, a Hozsannában nem lévő imával.


Mind a kettő tartalmazza a szentmise részeit, de kis eltérések akár községeként is lehetnek. Kövesd a többieket, pár alkalom után belejössz :)

2017. aug. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2017. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért írják egyesek, hogy pár alkalom után belejössz, mert a pár alkalmon már nyilván rég túl vagy, és még mindig nem megy, ezért kérdezed.

Szerintem így normális, hiszen elég hosszú az egész, meg nem csak a szövegre kell figyelni, hanem közben történnek más dolgok is, jövés-menés, stb., ráadásul vannak különleges vasárnapok, variálások (pl. mire épp kezdenél majd belejönni egy részbe, egyszercsak soron kívül megkeresztelnek valakit a mise keretében, amitől kicsit borul a menetrend :) ), úgyhogy nyugi, menni fog, de türelem, mert egyáltalán nem csak pár alkalom kell hozzá. Persze az, aki belenőtt, könnyen beszél. ;-)

2017. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!