Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki vallási (vagy egyéb)...

Aki vallási (vagy egyéb) okból nem élhet egyáltalán nemi életet? (többi lent)

Figyelt kérdés

...és ez alatt most nem csak a szexet értem, hanem a szerelmet, vonzalmat, udvarlást, a másoknak való tetszést, az hogyan tudja megőrizni a nemi önbecsülését, az érzést, hogy a többi emberrel egyenrangú férfi, illetve nő?

Kérem, hogy csak valóban érintett emberek válaszoljanak, ha olvassák esetleg.



2017. aug. 28. 20:01
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
...az érzést, hogy jól néz ki, jóképű/szép? (Mert azt hiszem, ez fontos érzés az önbecsülés szempontjából minden ember számára, akkor is, ha nem hiú.)
2017. aug. 28. 20:04
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
Ők Istennek szentelik az életüket! Ez az élet rövid, tele van balesetekkel, betegségekkel, háborúkkal, ki tudja ki meddig fog élni! Rövid az élet, lehet így sem lesz családod, lehet mert nem lesz pénzed hozzá, lehet mert egyszerűen csak nem akarsz, mindegy is, de akik Istennek szentelik az életüket, azok szemében (és mellesleg valójában is Isten szemében), semmivel sem vagy kevesebb, mint egy világbajnok úszó, vagy futó, vagy akármi más, ugyanis minden ember nagyszerű, minden ember értékes, és ezt az értéket a jólelkűsége, kedvessége, szelídsége, nyugodtsága, jósága növeli! Ha nem akarsz gyereket, ha nem lehet gyereked, nem számít, csak az számít, amilyen a lelked!
2017. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ez a vallási okra vonatkozott.
2017. aug. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól vagyok egyenrangú a többi nővel/férfivel, hogy nemi életet élek, vagy nem akarok tetszeni. Nemi önbecsülés pedig nem létezik. Önbecsülés van ,de ebbe beletartozik, hogy nem váltogatom a partnereimet, mert ki akarom élni magamat.
2017. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 imakommandós ***** válasza:
100%

P0mtosan egyetértek az előzővel.

Értékesnek kell látni ami az, és nem szégyellni meg hasonlók.

Sokkal jobb sokak cafkája helyett vagy egy ember felesége lenni vagy egyedül maradni.

Azokról a nőkről es férfiakról akik ilyen helyzetben hosszú idő után is megtanulnak uralkodni a lelkükön, sugároz az erő.

Isten szemében értékesebbek mint a házasok.

Nem a házásság ellen beszélek mert az is tisztességes.

2017. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Valóban érintett emberek? Olyanok akik vallási vagy egyéb (milyen egyéb?) okokból nem érezhetnek szerelmet, vonzalmat sem? Az milyen??? Van aki szerint meg tudja tiltani magának egy ember, hogy szeressen egy másikat? Komolyan nem tudom pontosan mire irányul ez a kérdés. Azt meg kétlem, hogy lennének ebben konkrétan érintettek. Itt sokan a vallási elkötelezettségről írtak. Az is az önként vállalt kapcsolatok egyik formája, amiben nem nem lehet megélni ezeket, hanem valaki valamikor úgy döntött, hogy más szempontokat helyez előtérbe az életében. De ez nem valami kényszer, nem is igazi lemondásként éli meg az aki. A lemondás többféle módon értelmezhető. Van az önként és nem önként vállalt formája. A kettő közt elég nagy a különbség. Olyat meg nem ismerek, hogy vallás vagy bármi egyéb ok arra kényszerítené az embert, hogy akaratán kívül vállalnia kellene ezeket a feltételeket.
2017. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek, többnyire mindenkinek a kommentjével teljesen egyetértek, de sajnos senkinek sem sikerült igazán megérteni a kérdést, hogy miről szól. :(


Bár tény és való, hogy eléggé speciális az esetem, ezt eddig is tudtam.

2017. aug. 28. 22:18
 8/23 anonim ***** válasza:
Csúnyának látod magad és azt hiszed, hogy ezért nincs társad?
2017. aug. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Tippelni sem tudok milyen okai lehetnek ennek. Olyan mintha azt gondolnád mindenképp ártasz azoknak akikkel ilyen kapcsolatba kerülsz. Ami nyilván nem igaz.
2017. aug. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék részletekbe bocsátkozni. A lényeg az, hogy teljes önmegtartóztatásban kell élnem, és ez számomra az egyetlen helyes választás, ha őszintén és tiszta lelkiismerettel akarok élni, márpedig ez a célom.

Sem a szerelmet, sem a szexet nem élhetem meg, flörtölés szinten sem. Ezt önmagában viszonylag jól viselem, megvan hozzá a lelkierőm, hála Istennek.

Viszont az a része nagyon nehéz, hogy mivel soha nem kaphatok pozitív megerősítést a külsőmet, vagy a férfiasságomat (mármint itt nem a szervre, hanem a jó kiállásra, férfias tulajdonságokra gondolok) illetően, ezért folyamatos önbizalomhiányom van, és mindig félszeg vagyok és bizonytalan vagyok.

Mert habár én is úgy gondolom, hogy az emberek értékét a belső és nem a külső szerint kell nézni, azért az életben igencsak sokat számít a magabiztos megjelenés is, főként egy férfi esetében.

És mivel civil vagyok, nem egyházi személy, így a civil életben szükségem is lenne erre a magabiztosságra.


Ez a része zavar a dolognak. És ebben szerettem volna hasonló cipőben járó emberek tanácsát kérni.

2017. aug. 29. 09:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!