Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallási szepontból, mi értelme...

Vallási szepontból, mi értelme az iszinyatosa fájdalmas betegségnek?

Figyelt kérdés
Büntetés?
2017. aug. 20. 17:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%
Igen, olyasmi. Melyik vallást kérdezed? Mert én például hiszek a karmában. Ez ugye azt jelenti, hogy a korábbi élettapasztalatai alapján az egyén lelke mindig előre eltervezi nagyjából a sorsát a földre való leszületése előtt. Azért nem mondanám büntetésnek, mert ez ahogy én ismerem, minden léleknek egyéni döntése. A tapasztalatszerzés.
2017. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Nem büntetés. Ha ez így lenne, akkor csak a rossz emberek lennének betegek. A jók meg mindig egészségesek lennének.

Az élet része, ezt is el kell viselni. Általában véletlen, hogy ki, milyen beteg lesz.

2017. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

Ha kicsit belegondolunk,Jézus amikor itt járt a Földön,gyógyította az embereket.Nagyon sok embert meggyógyított,különféle problémákból.

És mivel Ő Istent képviselte,semmiképp sem gondolhatunk arra,hogy Isten büntetése lenne a betegség.Szerinted ha Isten akarata lenne a betegség,akkor elküldte volna értünk az Ő egyszülött Fiát,hogy megváltson minket?Vagy Jézus meggyógyított volna olyan sok embert?Ugye hogy nem.

De ha komolyan érdekel a téma,olvasd el kérlek a Jób könyve 1-es és 2-es fejezetét.

2017. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Olvasdt a Bibliában!vé el Jób köny
2017. aug. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon összejött!

.

Helyesen:

olvasd el Jób könyvét a Bibliában!

2017. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%

Milyen értelmet szeretnél benne találni? Szerintem nincs benne értelem, nem azért lesz valaki beteg, mert rosszat tett.


Viszont szenvedéseinket fel tudjuk ajánlani (mintegy imádságul) Istennek, ha azokat türelemmel viseljük és átérezzük benne a Krisztus által átélt kínokat.

2017. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
42%
Most akkor a vallásosok azt állítják, hogy nem Isten akarata a betegség, ennek ellenére LÉTEZNEK BETEGSÉGEK. Szóval, akkor hogy is van ez? Miért lett betegség teremtve az Istenetek által?
2017. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%

A betegség a bűn jelenlétének következménye. Isten tökéletesnek teremtette a világot. Az ember választotta az ellenség ajánlatát, aminek következtében a föld Sátán uralma alá került.

Isten sehol nem ígérte meg a Bibliában, hogy az ő követőit semmilyen próba nem érheti. Nem Isten a felelős a szenvedés és a halál jelenlétéért.

2017. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 imakommandós ***** válasza:
36%

Minden betegség a sátán csapása.

Van amelyik az illető saját bűnének következménye, van amelyik a szüleié vagy a 3., 4. generációg a nagyszüleié, és lehet olyan, hogy a nemzeten van valamilyen átok és annak következménye. Közvetve Isten megengedi ezt a sátánnak, mint ahogy megengedi az embereknek is, hogy gonoszt tegyenek, de nem Isten veri az embereket betegséggel hanem az ördög. Isten a Fia által magára vette a betegségeinket és átkainkat is.

2017. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Minden betegség a sátán csapása.

Van amelyik az illető saját bűnének következménye, van amelyik a szüleié vagy a 3., 4. generációg a nagyszüleié, és lehet olyan, hogy a nemzeten van valamilyen átok és annak következménye. "


Gondolom mindez visszavezethető Ádámék bűnére, hogy egyszer - tudatlanul - Isten akarata ellenére cselekedtek. Ez szerinted igazságos dolog?



"Közvetve Isten megengedi ezt a sátánnak, mint ahogy megengedi az embereknek is, hogy gonoszt tegyenek, de nem Isten veri az embereket betegséggel hanem az ördög."


És Isten ölbe tett kézzel nézi már két ezer éve, hogy a sátán minduntalan büntetlenül megbetegíti azok többségét akiket Isten szeret? Ez szerinted igazságos dolog?


"Isten a Fia által magára vette a betegségeinket és átkainkat is."


És ettől nekünk miért is lett jobb? Ugyanúgy szenvedünk a betegségektől továbbra is, csak most már Isten is szenved ezektől a kóroktól.

Nem tudom, de ha én mondjuk végbélrákban szenvedek, attól nekem nem lesz jobb, hogy tudom, hogy más is végbélrákban szenved. Főleg nem akkor, ha azt is tudom, hogy ez az illető egy csettintésével elűzhetné a mindkettőnket kínzó kólikát.

Sőt, ennek tudatától én csak még rosszabbul érezném magam.

2017. aug. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!