Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek Istenben?

Ti hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
Én eleinte nem nagyon hittem benne vagyis hittem csak nem imadkoztam stb de miutan megnéztem ezt a videót minden megváltozott és szerencsére a jó irányban! Ajánlom hogy ti is nézzétek meg> ezen a cimen talaljatok a youtubeon: Meghalt, járt a mennyben és üzenettel tért vissza-Erica McKenzie

2017. aug. 28. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%

Még az ateistáknak is megéri hinni :D

Ha nincs Isten te meg hiszel akkor elvesztegetsz heti 1 órát amíg a templomban vagy

Ha van akkor meg ha nem hiszel akkor egy örök életet :D

2017. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez igaz ajánlom a videót😉
2017. aug. 28. 21:52
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
És ha én nem hiszek sem istenben, sem az ilyen hazug videókban akkor lepontozol?
2017. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem de ha megnezned a videót sztem eléggé elgondolkodnal
2017. aug. 28. 22:24
 5/17 anonim válasza:
57%

Én úgy vagyok vele hogy mindenki hisz valamiben.De ilyenkor érdemes leírni hogy te mit értesz "isten" alatt mert ez nem egyértelmű.Én például abban a klasszikus bibliában lévő istenben akire te gondolsz nem hiszek.


Te mért hiszel benne ?

2017. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ezt most bonyolult lenne elmondani de ha megnézed a videót akkor rájössz hogy en miert hiszek benne
2017. aug. 28. 23:17
 7/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, kérlek linkeld be!
2017. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2017. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen ez az koazonom😊
2017. aug. 28. 23:55
 10/17 2*Sü ***** válasza:
84%

Istenben hinni nem választás kérdése. Ez kicsit olyan, mint ha te nem szereted a spenótot, akkor hiába akarod, hogy szeresd, attól még nem fogod szeretni.


Persze egy-egy élethelyzetben, egy-egy jól irányzott érvrendszer megtéríthet, vagy éppen kiábrándíthat a hitedből, de ez ritkán fordul elő. Nota bene a kereszténység eléggé inkonzisztens, belső ellentmondásoktól hemzsegő vallás – és itt elvi, filozófiai ellentmondásokról, és nem a Bibliában fellelhető ellentmondásokról beszélek –, illetve rengeteg kérdés nyitott benne. Kellő mennyiségű érveléssel nem kizárt, hogy ki tudnálak ábrándítani a hitedből. De minek tenném? Egyrészt nem lenne etikus, ha nem tudom, hogy a hit nélkül megtart-e bármi is. Másrészt hogy miben hiszel az a te személyes magánügyed.


Ezért nem is tetszik a kérdés, hiszen nem kérdésről van szó. Egy véleményes témában eldöntendő kérdést kiírni, az nem ad neked semmiféle információt, a kérdésed nem valós problémán, ismerethiányon alapul. Pusztán arra jó, hogy térítsen, de annak szerintem ez az egyik legvisszataszítóbb formája.

2017. aug. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!