Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Keresztények, istenhívők!...

Keresztények, istenhívők! Miért hisztek istenben?

Figyelt kérdés
Miért hisztek istenben?miért hiszitek azt ,hogy isten büntet?miért hiszitek el ha nem láttátok csak olvastatok róla?ha hisztek istenben akkor miért nem hisztek a szellemekben,koboldokban,tündérekben?Én is hiszek egy magasabb erőbe csak nem értem hogy az emberek miért hisznek abban hogy van pokol és van büntetés.....

2013. febr. 12. 00:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
0%

Nem unod még ezt a kérdést mindenhová kiírogatni?


Azért hiszek az Úr létezésében, mert az anyag és az élet nem jöhetett létre. Ez így van a mai napig is, még a tudósok sem tudtak kész akarattal életet létrehozni élettelenből. Erre csak olyan lény képes, akinek a hatalmában áll ez a képesség.


Azért hiszem, hogy az Úr büntet, mert Ő tudtunkra adta ezt. Pontosabban már nem büntet minket, mert már megbüntetett azzal, hogy elvette tőlünk a tökéletességet és az örök életet. A halállal megfizetjük minden bűnünket, ezért nem büntet már az életünk során.

Logikus, hogy az Úr tudatni akarja velünk létezését és szándékait, valamint a törvényeit is. Ehhez misem jobb, mint egy könyv vagyis a Biblia.

Szellemekben, koboldokban és tündérekben azért nem hiszek, mert ezek létéről a Biblia tehát a Úr nem tesz említést. A szellemekről azt írja, hogy nem egykor élet emberek azok, hanem démonok akik félrevezetik az embereket azzal, hogy másnak mutatják magukat. A másik két lény pedig csupán mesebeli alak vagy mitológiai.

Az jó, hogy hiszel valamiféle magasabb értelemben, csak próbáld azt helyesen és esszerűen hinni. Pokol pedig nincs, az Úr nem büntet senkit sem egy kínokkal teli örökkévalósággal! A büntetés maga a halál! Tehát a létezés megszűnése az elmúlás.

Ha keresed az igazságot, akkor először keresd az igaz vallást! Keresd fel Jehova Tanúit, ők minden kérdésedre logikus választ adnak és meglátod, hogy megnyílik a szemed.

2013. febr. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Bocsánat a sok hibás kifejezésért, de ilyen későn már nem megy a helyes írás.
2013. febr. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Parancsolsz?én nem írom ki mindenhová...ez az első kérdésem...De miért hiszed hogy a bibliában az igazat írják?nem lehetséges hogy meghamisították,átírták?Nekem ez nagyon furcsa hogy senki sem látta amint írták és mégis elhiszitek.Őszintén én még a történelem könyveknek sem hiszek..de köszönöm az értelmes válaszodat!
2013. febr. 12. 01:20
 4/37 Villácska ***** válasza:
39%

Hát a bizonyíték pont a Biblia!

Több ezer éves könyv, és minden történelmi időszakot pontosan jellemez és ábrázol. Valós történelmi személyek a tanítványok akik megírták ezt a könyvet.

Az apostolok olyan dolgokat írtak a Bibliába ami abban a korban elképzelhetetlen volt, de ma már egyszerű tények. Mindezt persze maguktól nem tudhatták volna, Isten szólt hozzájuk. Példa : Isten megteremtette a földet és felhelyezte azt a semmibe. Az emberiség azt hitte hogy a föld lapos és elefántok hátán van, vagy sok más ötletük volt. A világűr nem egy nagy semmi? Még egy példa: Isten azt mondta hogy aki beteg azt különítse el a pap a többi embertől 7 napig, ha 7 nap után nem gyógyult meg még 7 napig nem engedhette emberek közé. Az ember nem is olyan régóta tud a baktériumokról, volt olyan korszak hogy a leprás férfi még csókolgatta a halálos ágyán a feleségét és így búcsúzott el tőle, persze így terjedt a betegség még tovább a baktériumok révén. Az apostolok ezt is megírták több száz évvel a baktériumok felfedezése előtt. Érdekes nem? Érdemes elolvasni a Bibliát TÜZETESEN szóról szóra és értelmezni azt. Persze még sok ilyen példát lehetne sorolni. A koboldos provokációra inkább nem is válaszolok. Jobb így. Isten nem büntet, Isten csak engedi hogy tetteid következményei utolérjenek. Hiszen ő már elküldte egyszülött fiát akiben nem volt bűn. És ő volt Jézus. Jézus a létező összes ember bűnéért szenvedett, megfeszítették , meghalt, feltámadott a halottak közül és felment a mennybe. Feltámadása előtt alászállt a poklokra megküzdött az ördöggel így nyerte el a feltámadást. És mi így nyertük el az örök életet azaz a mennyekbe jutást. Ennek az a feltétele hogy higgyünk Istenben és bánjuk meg bűneinket. Hiszen az ember alapjaiban bűnös. Szóval Isten nem büntet. Egy hívő ember semmivel se kevesebb egy másik embernél,sőt.

Ha Isten törvényei szerint élsz egy mintapolgár vagy a mai társadalom szerint is. De erről órákat lehetne írni, keress fel egy lelkészt az tud neked kielégítő választ adni. Nem olyanok a lelkészek mint amilyennek elképzelik őket én nem egy darab jófej lelkészt ismerek. Szerintem még Interneten is felveheted eggyel kettővel a kapcsolatot. Szóval ne gyakori kérdéseken vitasd meg ezt hanem mindenképpen egy olyan embert kérdezz aki teológiát tanult. Lehetőleg reformátust vagy baptistát.

2013. febr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Én nem provokálok senkit!ezt a kérdést nem azért tettem fel!

Én pontosan tudom ,hogy mibe kell higgyek csak kíváncsi voltam a ti gondolkozásotokra.

De kérlek szépen te nem láttad hogy azt a bibliát azok a nagyszerű emberek írták!Nem kell mindent elhinni ..én nem azt mondom hogy amit a bibliában írnak az baromság de nem biztos hogy azok az emberek írták akikre ti gondoltok.Mindent át lehet írni,meghamisítani ha az érdek úgy kívánja.És mi az hogy bűnösök vagyunk?vagy hogy bűnben születtünk ,bűnben halunk meg?vagy az hogy az állatoknak nincs lelke....szóval csak azért mert te olvasod azt a könyvet és azt mondták neked hogy abba isten szavai vannak még nem kéne el hinni hogy abba minden valóságos ,persze vannak benne nagyon bölcs dolgok de...

És miért a mennyországba hisztek?Az előző élet nektek csak hülyeség?Nagyon sokan megélték ,hogy átvitték őket az előző életeikbe .Az ember vallomása nem olyan nagy bizonyíték mit a könyv?Köszönöm a választ!

2013. febr. 12. 14:25
 6/37 Villácska ***** válasza:

Kinek lett volna érdeke meghamisítani? Több száz ezer Bibliát és történelem könyvet érdekes lenne átírni.

Ahhoz sok ember kéne, és általában egy ember akarja manipulálnia többit nem? Egyébként is hogyha meghamisítottak volna arra rég fény derült volna, mivel vannak és voltak lelkészek akik tanítottak. Belegondolsz a történelem tanárod is észrevenné hogyha csak úgy kitépnének egy lapot a történelem könyvéből és egy teljesen más lap lenne ott. Nem hinné azt hogy tévedett mivel ebből doktorált (jóesetben). És ha mindenkinek mást akarnának tanítani, nem csak a te történelem tanároddal fordulna elő. Nem tanítana mindenki mást mivel a tudás a fejedben van a könyv egy segédeszköz.

2013. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Nem is azt mondtam hogy most kezdték el!

Mi van ha már a kezdetektől kedvük szerint formálták?

És igen néhány emberre gondolok .És azért tették ,hogy téged is kedvük szerint formáljanak.De ti miért nem hisztek a reinkarnációban?Ha egy könyv neked elég bizonyíték az ember szava miért nem az?

2013. febr. 12. 15:28
 8/37 Villácska ***** válasza:

Reinkarnáció. Oké, van amikor sok hangya születik valamikor kevés, van amikor sok ember születik valamikor kevés, van amikor több élőlény van a földön ( ez fordul elő többször)

Akkor ha meghal valami és az reinkarnálódik tegyük fel, de egyik napról a másikra 10 élőlénnyel több születik (most egy elég kicsi szám ez) akkor annak a 10 élőlénynek nincsen lelke, mert nem volt ki reinkarnálódjon bele ? De ugyanúgy előfordulhat fordítva, hogyha egyik napról a másikra 10 élőlénnyel kevesebb lesz akkor 10 lélek "ugaron van" ? A másik meg, kereszténységben még mindig előfordul az hogy valakihez szól Isten, te meg nekik nem hiszel. Azok az emberek akik megélték hogy átvitték előző életükbe vagy valami folytán eszméletüket vesztették (mint tudjuk az emberi agy hajlamos halucinálni)vagy szimpla dezsavű áldozata (tudósok vizsgálták, hogy amikor az emberi agy túl sok információt fogad be és nem tud mit kezdeni túlterhelődik leblokkol és ezt fogják fel dezsávűnek)

2013. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a hangyás elmélet értelmetlen,mert ez nem így működik.És abban igazad van ,hogy én meg azoknak nem hiszek akik hallották istent .De én hiszek a teremtőben nem arról van szó!

És mi van azokkal akik születésüktől kezdve emlékeznek az előző életükre.Nagyon sok ilyen van .Nagyon sok gyerek emlékszik és mi okuk lenne a hazugságra ?de persze nem csak gyerekek értelmes emberek is.

2013. febr. 12. 16:54
 10/37 anonim ***** válasza:

Szóval azt gondolod, hogy a Bibliát meghamisították. No látod kedves kérdező itt kell a HIT! Miért is?

Mert ha hinnél az Úrban, akkor tudnád, hogy Ő ezt semmiféle képen sem hagyta volna!


Egyszerű, tele vagy kételyekkel és előítéletekkel a keresztény vallást illetően! Ezt teljesen világos!

Két fajta ember van a világon:

1. Aki úgy születik, hogy képes a hitre.

2. Aki nem képes rá, vagy csak nagyon kis mértékben, mert elnyomják benne azt a kételyei.

Ezért erény a hit, ha már hiszel, vagy legalább megnyitod az elmédet és a szívedet a hit befogadására, akkor van esélyed ezt az erényt elsajátítani. De amíg butaságokban és a fantázia szülte dolgokban hiszel, addig zárva van az elméd és a szíved az Úr előtt.

Félre kell tenni a sok maszlagot és adni egy esélyt magadnak, hogy megértsd az Úr szavát. Ez csakis a te akaratodból lehetséges, tiéd a döntés.

Vagy hiszel továbbra is ebben a reinkarnációs maszlagban, vagy megkeresed az igazságot az igaz isten könyvében.

2013. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!