Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten az örök magányra kárhozt...

Isten az örök magányra kárhoztatott engem? Miért?

Figyelt kérdés

Nehezen leszek szerelmes, és akkor is mindig olyan férfiakba szeretek bele, akiknél nincs esélyem, mert vagy más tetszik nekik, vagy nem akarnak komoly kapcsolatot, vagy már foglaltak. Miért van ez így?

Nem kell nekem valaki csak azért, hogy ne legyek egyedül. De vágyom a szerelemre, és arra, hogy ez viszonzásra találjon. Mit tegyek? Igét is írhattok.



2017. szept. 2. 14:25
1 2
 1/18 imakommandós ***** válasza:
85%

Nem kárhoztatott magányra.


A nap bölcs mondása következik:

Engedd lejjebb a lécet. xd

2017. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szinte sejtettem.

Nem az a probléma, hogy túl magasan van a léc. Igazából elég sok férfi van, aki külsőre tetszik, de ami a belsőt, a gondolkodást illeti, ott már nagyobbak az igényeim. Ez akkora nagy baj?

2017. szept. 2. 14:52
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Mindenkinek a saját baja a legnagyobb, de hidd el, én náladnál is százszorta kacifántosabb helyzetben vagyok, és Isten mégis mindig ad reményt, kapaszkodót, ami megerősít. :) Fel a fejjel! :)
2017. szept. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Isten senkinek nem alakítja az életét.

Mindenki a saját életének a kovácsa.


Ennél fogva a Tiédet sem, mert szabad akaratod van, azt kaptad és ezt Ő a legmesszebbmenőkig tiszteletben tartja.

Olyan társaságot keress, ahol a tiéddel azonos érdeklődési kőrnek megfelelő fiatalok vannak.


A szavában egyébként írva van, hogy csak az Úrban házasodjon mindenki.

Van ki betartja, van ki nem.

2017. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hallgass meg egy igehirdetest a parvalasztas temakorben, en ezt nagyon ajanlom:

https://www.youtube.com/watch?v=YeOXLnhJuJQ

2017. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hívő nő/lány vagy kérdező?
2017. szept. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem engem is magányra kárhoztatott.

Semmi okot nem tudok felfedezni mögötte. Talán azért születtem, hogy szenvedjek. 22f

2017. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 szenes43 ***** válasza:
Senki nem született sem magányra sem szenvedésre.A Teremtő Isten segít de nem úgy hogy ott ülsz és nézel ki az ablakon hogy mikor tűnik fel a számodra ideálisnak vélt partner. Nézzél szét, az utcán a buszon,villamoson,a munkahelyeden.... a szupermarketben ahol emberek között megfordulsz. Végső soron írhat nekem is privátban...
2017. szept. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 szenes43 ***** válasza:
*írhatsz,(jav.)
2017. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az Úr vezet,és nem hagy minket magunkra még a párválasztásban sem.De nem irányít soha senkit.Választás elé állít és ebben segít,vezet hogy hogyan tovább.De nem rendeli el hogy xy lesz a te társad.Nincs ilyen Ige,hogy elrendelné hogy xy lesz a te társad.

Olyan ige van,hogy nem jó az embernek egyedül lenni,szerzek neki segítő társat,hozzá illőt.(1Mózes2/18)

Meghagyja neked a szabad akaratot,hogy te válaszd ki a párodat,éppúgy mint a prófétáknak sem az Úr választott feleséget.

Így volt ez Mózes esetében is a 2Mózes 2/15-22-ben.Ha elolvassuk ezt a részt a bibliából,látni fogjuk,hogy a kútnál segített Mózes megitatni Midián papjának lányainak juhait.És így ismerkedett meg a feleségével Cipporával.

Vagy József esete amikor megfejti a fáraó álmát és a fáraó Józsefet főemberré tette és feleségül adta hozzá Aszenátot.Ebben az esetben a fáraó választotta ki József feleségét.(1MÓZES 41/45)

Vagy amikor Ábrahám elküldte az ő szolgáját,hogy hozzon az ő fiának Izsának feleséget,de közben meghagyták a lány szabad akaratát is,tehát Rebeka szabadon eldönthette,hogy el akar -e menni Izsákhoz a szolgával.(1Mózes 24/1-67)

Én úgy gondolom,hogy neked is az életedben a maga idejében majd eljön a hozzád illő társ,csak tarts ki abban a hitben,amit kértél Istentől.Mert nem jó az embernek egyedül lenni.

2017. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!