Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatnám meg, hogy...

Honnan tudhatnám meg, hogy Isten szánt-e nekem társat, vagy az örök egyedüllétre kárhoztatott?

Figyelt kérdés

Általában bírnak az emberek, hozzám futkosnak, ha valami bajuk van. A lelki szemetesség mellé a gyógyítás hivatását is választottam és próbálok haladni ezen a nem könnyű úton.

De néha úgy érzem, egyre nehezebben tudok segíteni másoknak, mert nekem - mint ember - nem segít semmi.

Valahogy azt gondolják, egy ilyen "lelki guru"-nak nem lehetnek problémái.

A problémám viszont nagyon prózai: nincsenek barátaim, csak "páciensek", olyan meg aki bármiért is szeretne - nos, soha nem akadt.

Kezdem feladni ezen a téren a vágyaimat, de szeretném valahogy megtudni: Isten arra ítélt vajon, hogy halálomig társ nélkül éljek? Mert amit vállaltam, feltétlen is azonnali segítségnyújtás jelent, a nap bármely percében hívhatnak.

Tudom ezt milyen nehéz összeegyeztetni bárkinek is, elviselni hogy esetleg egy karácsonyi vacsorán kell rohannom a beteghez.

Szeretném valahogy, valami módon megtudni, hogy rendezkedjek be az életem további részére.

De hiába kérdem Istent, mintha süket fülekre találnék.


2013. febr. 18. 02:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%

Szia!

Ilyen hozzáállással valóban nehéz lesz társat találni.

Elképzelni sem tudom , hogy milyen vallási szektához tartozol, de egy biztos: Isten soha senkit nem ítéltetik arra,hogy az társtalan maradjon. Úgy gondolom az életünket saját magunk alakítjuk és ebben nincs beleszólása Istennek!

Viszont ha te úgy érzed, hogy ez a túlzott segítségnyújtásod a "pácienseid" számára egyre megterhelőbb, akkor nem kéne felvállalnod a megmentő szerepét, mert könnyen oda juthatsz, hogy kiégett leszel az ember kapcsolatok terén.

Ébredj fel az önsajnálatból, és ne akarj mindenkit megmenteni.

2013. febr. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

24. Kiki a miben elhívatott, atyámfiai,

abban maradjon meg az Isten előtt.

25. A hajadonok felől nincs ugyan

parancsolatom az Úrtól, de

tanácsot adok úgy, mint a ki

irgalmasságot nyertem az Úrtól,

hogy hitelreméltó legyek.

26. Úgy ítélem azért, hogy jó ez a

jelenvaló szükség miatt, hogy

tudniillik jó az embernek úgy

maradni.

27. Feleséghez köttettél? Ne keress

elválást. Megszabadultál

feleségedtől? Ne keress feleséget.

28. De ha veszel is feleséget, nem

vétkezel; és ha férjhez megy is a

hajadon, nem vétkezik; de az

ilyeneknek háborúságuk lesz a

testben. Én pedig kedveznék néktek.


Korinthusbeliekhez írt I. levél 7.rész

2013. febr. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hogyan gyógyítasz? Orvos vagy?
2013. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező.

Az tény, hogy Pál írt a házasság kötésről, de valójában az egyén dolga, hogy szeretne e házasságban élni és vállalni tudja e az azzal járó felelősséget örömet bánatot.

Ezt kell önmagadban le rendezned.

Vagy tudnál-e egyedül maradni és inkább Isten szolgálatára összpontosítani.

Mert Pál azért írta ezeket, hogy ha valaki házasságban szeretne élni az kevésbé tud időt szentelni Isten szolgálatára, mint ahogy Ő is hogy egyedül maradt.

Mert hát a házasságban élőknek az a kötelességük, hogy társuk szükségleteivel is foglalkozzanak.

s ez megosztottságot idéz elő. Pál azért maradt egyedül, mert Ő utazó misszionáriusként szolgált, és ha lett volna felesége akkor nem tudta volna ezt a munkát elvállalni Isten munkatársaként.


ez ma sincs másként. Ha szeretne valaki olyan feladatot ellátni ami miatt nem jutna annyi idő a házastársára akkor vagy olyat választ aki támogatja és vele utazik, vagy szolgál, és a gyermek áldásról lemondanak, vagy egyedül marad.

2013. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3-as, még nem.
2013. febr. 18. 18:38
 6/15 yuda ***** válasza:

Nem olyan bonyolult ez.

Ha vannak benned testi vágyak, vonzódsz a másik nemhez, akkor egyértelműen a házasság az üzenet.

Ha nincs benned ilyen vágy, akkor eleve fel sem merült volna a kérdés. :)


Valóban van olyan ajándék, amit cölibátusnak nevezünk, de mégis mintha homály borítaná egyes keersztények gondolkodását etéren.

A cölibátus ajándékával rendelkező emberek teljes lelki kiegyensúlyozottságban, abszolut teljes életet élnek szexuális kívánságok nélkül. Nem kell nekik megfeszíteniük, küzdeniük ez ellen, hiszen nincs ilyen szükségük

Érted?

Neked akkor van vagy nincs ilyen? Nem túl bonyolult igaz?!

2013. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát, nehéz erre választ adni. Ez nekem is nagy kérdésem...nyilván Isten nem fog csak úgy kinyilatkoztatni eleve konkrét választ. Nagyon nehéz erre tanácsot adni, de nem írtad milyen vallású vagy, pasi vagy e vagy nő?Beszélgettél már erről egy pappal?
2013. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Így van, Isten senkit nem "kárhoztat örök egyedüllétre", mivel ez valamiféle büntetés lenne, Ő pedig nem büntetni akar, hanem megváltott!

Ezért bármi is az Ő akarata az egyén életében, az biztos, hogy a lehetőségek közül az illető számára az a legjobb. Ezt nem feltétlenül látja át azonnal, de aki megtanul az Úrral járni és bízni benne, fel tudja ismerni, hogy mikor jár az Isten által kijelölt úton és mikor tér le róla. Egy biztos, hogy azt elfelejtheted, hogy Isten valami okból azzal büntet, hogy nem lesz társad halálodig.

"Péld 19:14 A ház és marha atyától való örökség; az Úrtól van pedig az értelmes feleség."

Ez a példabeszéd arra mutat rá, hogy a hívő ember, mint mindenét, a feleségét is az Úrtól kapja! Ezért elsősorban Őbenne kell bízni ezen a területen is.

Fontos viszont, hogy ha most nem vagy boldog, az önmagában nem oldódik meg azzal, hogy elveszel valakit feleségül. Lehet, hogy a "társtalanságodnak" pont az az oka, hogy előbb valamit el kell rendezned Istennel. De ha az ember már eleve azért akar megházasodni, mert boldogtalan, és abban bízik, hogy majd a felesége boldoggá teszi, az problémát okozhat a házasságban, mert a házastárs nem arra való, hogy engem boldoggá tegyen!

2013. febr. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tehát akkor orvosnak készülsz? Nem valami varázslással gyógyítasz ugye? Csak azért kérdezem mert ha igen akkor lehet hogy pont ez a baj.
2013. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszek a kuruzslásban szóval talált, nem.
2013. febr. 19. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!