Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúknak ez a bevett...

A Jehova Tanúknak ez a bevett szokása itt az oldalon?

Figyelt kérdés

Kiírtam egy számomra fontos kérdést a vallás témakörében. Majd egy idő után az egyik Jehova Tanú személyes üzenetet írt, amiben a Jehova Tanúi oldalra mutató link is szerepelt.


Én teljesen korrektül megköszöntem az üzenetét, és megírtam azt is, hogy nincs szükségem az ő Bibliájukra, mert mi másik fordítást használunk, illetve az ő tanításukra sem akarok most kitérni, mert a közösségünkben van bibliatanulmányozás, illetve egy nálam hitben idősebb testvér is segítségemre lett időközben. Egyébként ref. közösség tagja vagyok.


Erre ez a jószándékú Jehova Tanú annyit írt válaszul, hogy: ajaj. Hiába kértem meg, hogy ezt fejtse ki részletesebben, azóta sem érkezett tőle válasz.


Az ilyen leszólom a másikat, bedobok neki valamit, de ha konkrétan rákérdez, nem válaszol már nem az első alkalom esetükben.


Ha ők valóban az Igazságot hirdetik, és Az ÚR Tanúi, akkor miért nem válaszolnak általuk kezdeményezett beszélgetésben, ha konkrétan kellene válaszolniuk?



2017. szept. 2. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ajjaj!
2017. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
hát gondolom, mert visszautasítottad az ő vallását. hogy merészelsz más vallásban lenni...nekik mindenki rossz, aki nem Jehova Tanú.
2017. szept. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Rájött, hogy már esélye sincs, hogy megtéríthessen, s így utánad már nem kap jópontot "ott fenn".
2017. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Prókátor ***** válasza:
93%
Sajnos igen, ez az eljárás eléggé gyakori náluk. Hogy azért, mert ez egy alap mentalitás náluk, vagy csak azért, mert erre az oldalra a nagyon elvakult térítőik járnak, azt nem tudom.
2017. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ez jellemző.

Két féle tanú jár ide: az egyik a teljesen megbízható, lojális, akit még a bibliai igék sem tántorítanak el a szervezet állandóan változó igazságától. A másik pedig, akiket mostanában ritkán látok, az új érdeklődők, akiket már rendesen megdolgoztak a hazug tanításaikkal és hamis érveléseikkel (aki ismeri a Bibliát, azt nem tudják, csak az eleve tudatlant) és ide jön első lelkesedésében hirdetni vagy kiváltani az utcán ácsorgást.

2017. szept. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ajjaj! :)
2017. szept. 3. 09:19
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Bizony, hogy ajjaj, modik készenlétben. :D
2017. szept. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért? Mert le lett irva bucimaci eddigi összes nickneve? Meg az, hogy nem az egyetlen, aki több név alatt írogat? Ebben mi a sértő?
2017. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!

Aki írt neked: "gronee" vagy "Edgar79" nével írt?

2017. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Vidiripi


"gronee" névvel írt.

2017. szept. 5. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!