Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az orosz Igazságügyi Minisztér...

Az orosz Igazságügyi Minisztérium miért kérelmezte hogy számolják fel Jehova tanúi adminisztratív központját? S miért annyira fontos a tanúknak ez a központ hogy még levélírásba is fognak miatta?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 21. 23:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

A JT,egy igen agresszív módszerekkel terjezkedő felekezet,amely temérdek pravoszlávot csábított el Oroszországban.Mivel a Pravoszláv egyháznak nagy befolyása van a politikára,igazságszolgáltatásra,megpróbálják hatalmi úton visszanyesni a JT fejlődését.Rossz ötlet!


A másik kézenfekvő ötlet,a JT befolyás alapján kiprovokált ítélet,amivel,a JT robbanásszerű elismertségét,velük való együttérzést módolják ki.

2017. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
jav.terjeszkedő
2017. ápr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Nem azért írtam levelet, mert féltettem az adminisztratív kp.-ot. Azért írtam, másokkal együtt, hogy ne bántsák, ne verjék meg, ne zárják börtönbe az ottani hittestvéreimet.
2017. ápr. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

Az okokról:

[link]

Arról pedig, hogy az Oroszországban betíltott kiadványok és a hitnézeteink mennyire szélsőségesek, te magad is, és más minden tiszta szívű ember is meggyőződhet:

[link]

Az előttem írónak osztom a véleményét. Nem a központ annyira fontos, hanem a 170000 ott élő testvérünk.

2017. ápr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Csatlakozom a Testvéreimhez.


Sajnos a testvéreket ebben és egy két országban is mint Eritreában súlyosan bántalmazzák, megfosztják a családuktól, nem egy orosz testvérünket de még a testvérnőket is súlyosan bántalmazták, megerőszakolták, stb.


A fiók hivatal illetve a termeinket elkobozzák, pedig saját pénzből önkéntes adományból létesítettük. De ez a legkevesebb, mert sajnos az emberek egészsége testi épsége megélhetése, és Istennek végzett imádatunkat is veszélyezteti, bármikor börtönbe zárhatnak, megverhetnek.

2017. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%

Mert nem tesznek eleget állampolgári kötelezettségeiknek.

Azt hiszik a szektájuk a jogállamok törvényei felett állnak, pontosabban megtagadják például a sorkatonai szolgálatot (lelkiismereti okokra hivatkozva), ezzel egyetlen probléma van az ottani törvények szerint minden egészséges, férfi állampolgár köteles a sorkatonai szolgálaton megjelenni, letölteni azt.

Létezik kibúvó hogyha nem bírja a pici gyomruk bevenni hogy meg kéne esetleg halni azért a nemzetért ami megvédte őket, más vallásúak halnak meg az nem zavarja őket. Vállalhatnának szolgálatot anélkül is hogy fegyvert kéne fogniuk de azt is elutasítják.


Oroszoknak ez preztízs kérdése hiszen ha hagyják hogy bizonyos beképzelt rétegek hasra ütésre figyelmen kívül hagyják a hatályos törvényeket akkor ilyen erőből bárki megtehet bármit, vérszemet kap a nép és mások se tartják be a törvényeket, pl.: odamegy édesanyádhoz és szépen megerőszakolja, feldarabolja, megeteti a darabkáit a disznókkal az tök rendben van hiszen a törvényeket más se tartja be akkor nekik mért is kéne?


Kedves jahvék tessék szépen betartani a törvényeket nem az ortodox egyházra mutogatni fő gonoszként mert ez nem vallási vita hanem szimplán jogi kérdés.


(még ki se tértünk rá miszerint a folyamatos bekopogtatások kb zaklatásnak minősül, itt sem szeretitek a törvényeket ezt igen sokan tapasztaltuk már)

2017. ápr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#3


"Nem azért írtam levelet, mert féltettem az adminisztratív kp.-ot. Azért írtam, másokkal együtt, hogy ne bántsák, ne verjék meg, ne zárják börtönbe az ottani hittestvéreimet."


Én hiszek neked!

De a a cikkeket olvasva rengetegszer említik ezt a központot!


#4


"Arról pedig, hogy az Oroszországban betíltott kiadványok és a hitnézeteink mennyire szélsőségesek, te magad is, és más minden tiszta szívű ember is meggyőződhet:"


Kik a tiszta szívűek? S aki nem az az miért nem győződhet meg? Neki megvan tiltva?


#5


"Sajnos a testvéreket ebben és egy két országban is mint Eritreában súlyosan bántalmazzák, megfosztják a családuktól, nem egy orosz testvérünket de még a testvérnőket is súlyosan bántalmazták, megerőszakolták, stb."


Gondolom ez annyira egyedi hogy ilyesmi csak és kizárólag Jehova tanúival fordul elő!

Ha már leírtad. Ne nézz hülyének tudom hogy milyen dolgokat képesek elkövetni az emberek egymással.

2017. ápr. 22. 10:52
 8/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mindenki tiszta szívű, aki szereti az igazságot.
2017. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez az adminisztratív központ biztosította a vallásos irodalmak eljutását a tanúkhoz az országban.
2017. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Mindeggy mit tettek az orosz hatóságok, mivel mindez csak azért történhetett meg, mert Isten megengedte. Az egész bibliai történelem tele van hasonló történetekkel....de Isten népének támadói(a leírtak alapján) soha nem voltak trtósan sikeresek.

Jehova Tanúi Oroszországban is csak azt teszik, amivel Isten megbízta őket. Nos ezt a munkát végezve, sok száz országban nem "szélsőségesek" de ott, az oroszoknál és még néhány másik országban mégis űldözik és tiltják evangélium hírdető feladatukban. De soha nem lesznek képesek megállítani, mert Krisztus maga támogatja ezt a munkát a Máté 28:20 szerint egészen ennek a világredszernek a végéig.


Nem ellenünk harcolnak, Isten ellen harcolnak a Jelenések könyve szerint.

12:17 "És haragra gerjedt a sárkány az asszony ellen, és elment, hogy háborút viseljen a magvából megmaradtak ellen, akik megtartják az Isten parancsolatait, és akik ragaszkodnak a Jézus melletti tanúskodás munkájához."


A Biblia azt írja, hogy a "régi dolgok" a mi tanulságunkra írattak meg. Tehát ha igaz volt több ezer évvel ezelőtt, ma mi ezt elhisszük Istennek:" Visszatérés és megnyugvás által nyertek megmentést. Erősségetek abban mutatkozik meg, hogy nyugodtak maradtok és bizakodók vagytok.” Ézs 30:15


Hamarosam nyílánvalóvá válik, miért engedte ezt meg Isten.

2017. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!