Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Luther Márton Isten hívő...

Luther Márton Isten hívő keresztény ember volt?

Figyelt kérdés
2017. szept. 3. 22:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
72%

"A búcsúcédulákkal hogy aki megveszi a papoktól annak töröltetnek a bűnei"


A búcsúcédulák árusítása helytelen volt, de ugyan olyan helytelen hamis dolgokat állítani erről (magyarul hazudni). A búcsúcédulák továbbra sem arra szolgáltak, amit állítasz.

Az arany serleg pedig aranyozott réz. Egy méretes aranyserleget képtelen lenne megemelni szegény idős püspök vagy pápa. Sajnos sokan nincsenek tisztában az arany fajsúlyával és képtelenségeket állítanak.

2017. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 szenes43 ***** válasza:
38%

Úgy vélem te nemesfém becsüs vagy hogy ilyen határozottan aranyozod a rezet. A Vatikánban annyi anyagi érték és persze szellemi is gyűlt össze arany,ezüst,drágakövek hogy Az Útólsó Vacsora című képen Krisztus és a tanítványok igen csak elszégyellnék magukat az előttük lévő ivóedényeket látván.(itt a táblakép,repró előttem).

Tudod és római katolikus vagyok és olvastam ezt azt,át is éltem 1950-ben az első áldozást,1957 kora tavasszal meg a bérmálást. Jézus a piaci kofákat s pénzváltókat ostorral hajtotta ki a templom udvaráról.Luther is próbálta lenyesegetni a másfél évezred alatt a kereszténységre rakódott dicstelen színezéket.

2017. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Volt vele baj rendesen, főleg a végefelé, amikor inkább a "másik urat kezdte szolgálni" mert nem tetszett neki hogy nem tértek meg a zsidók az ő beszédére
2019. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!