Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik ez a református temetés...

Melyik ez a református temetései ének?

Figyelt kérdés

Ma voltam sajnos egy református temetésen. Az említett éneket azelőtt énekelték, mielőtt elindult volna a gyászmenet. Valahogy így kezdődik: Megyek már nyugodni vagy hasonló, a végén pedig hogy találkozunk újra.


Annyira megtetszett ez az ének, de nem bírok rájönni melyik is lehet.


2017. szept. 4. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az énekeskönyv 415. dicsérete.


Sajnos csak így szétszórva tudtam összeszedni...


[link]


Itt megtalálható a szöveg, és szerintem a 4. versszakot énekelhettétek: " Lelke csendességben nyugszik, Teste a földben aluszik, Honnan ítélet napjára Feltá-

mad nagy vigasságra."


Itt meg a dallam 01:14:38-nél:

https://www.youtube.com/watch?v=RAkAOSSYGoo

2017. szept. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
2017. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Válaszoló!

Nem a "Jer temessük el a testet" az, azt is énekelték, de amit én keresek, az másik.


Kedves 2. Válaszoló!

Nem a "Hadd menjek Istenem" volt, azt én is ismerem.

2017. szept. 5. 11:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Tegnap (sajnos) egy újabb református temetésen voltam, s ismét hallottam ezt az éneket: "Megyek már pihenni örök nyughelyemre" --valahogy így kezdődik.
2017. szept. 22. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Megint én... Nem a 411-es dícséret?

"Nem sokáig tart már a földi bujdosásom, Atyám hajlékában lesz örök lakásom; A megfáradottnak jó lesz ott pihenni, Küzdelmei után nyugalomra lelni."


Ha így könnyebb felismerni:

Ezen a videón van 02:06:22-tól a 256. dícséret, aminek dallamára íródott a 411. dícséret.


https://www.youtube.com/watch?v=RAkAOSSYGoo&t=6471s

2017. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló!

Nem, sajnos nem az amit Te írtál. Az már szinte biztos, hogy úgy kezdődik, ahogy leírtam (Megyek már pihenni). Az énekeskönyvet már átböngésztem, nemcsak a kezdősorok alapján, hanem az ilyen jellegű énekek többi versszakát is megnéztem, mert pl. a "Nincs már szívem félelmére" kezdetű versszak is az egyik húsvéti ének 4. strófája. De így sem találtam. Szerintem ez nincs benne az énekeskönyvben, de mégis nagyon kedvelt lehet. Na nem baj, egyszer majdcsak megtalálom, de azért köszönöm a segítséget! :-)

2017. szept. 23. 09:32
 7/7 mamikert ***** válasza:
"Menj el a te nyugalmadba boldog lélek követünk, hogy a kívánt nyugalomban részt vehessünk sietünk. Készíts Uram e jóra,hogy midőn amaz óra eljön örömmel mehessünk, hozzád jobbodra ülhessünk."
2017. okt. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!