Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szakácsként szolgálhatom Jézust?

Szakácsként szolgálhatom Jézust?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szakács tanuló vagyok, és szeretném tudni, hogy ha szakács leszek, akkor a munkámból adódóan ugyanúgy tudom e Jézust szolgálni, és egyáltalán, hogy a szakács szakma ellen van e Istennek ellenvetése?
2017. szept. 5. 13:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Persze hogy szolgalhatod. Ti, kik szolganak szulettetek mindegy mit dolgoztok, sorsotok eldontetett.
2017. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem, hogy mi baj lehet a szakács szakmával.


Minden munkával (persze nem a prostikra és hasonlókra gondolok), tettünkel szolgálhatjuk Jézust. Ha csak nem célod megmérgezni másokat.

2017. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Van erről is szó a Bibliában, sajnos nem tudom, hol. Talán Szent Pál? A lényege hogy mindenki képességei szerint szolgálja Istent. Valahogy úgy van, hogy "az adományok különfélék , de a lélek ugyanaz". Meg is találtam:

.

"A lelki adományok ugyan különfélék, a Lélek azonban ugyanaz. 5A szolgálatok is különfélék, de az Úr ugyanaz. 6Sokfélék a jelek is, de Isten, aki mindenben mindent véghezvisz, ugyanaz. 7A Lélek megnyilvánulásait mindenki azért kapja, hogy használjon vele. 8Az egyik ugyanis a bölcsesség ajándékát kapja a Lélektől, a másik a tudás adományát ugyanattól a Lélektől, 9a harmadik a hitet kapja ugyanabban a Lélekben vagy pedig a gyógyítás adományát szintén ugyanabban a Lélekben. 10Van, aki csodatevő hatalmat kap, van, akinek a prófétálásnak vagy a szellemek elbírálásának képessége jut osztályrészül. Más különféle nyelveket vagy pedig a nyelvek értelmezését nyeri el ajándékul. 11Mindezt azonban egy és ugyanaz a Lélek műveli, tetszése szerint osztva kinek-kinek."

2017. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
5%
Szolgálhatod, persze. Viszont azt remélem, tudod, hogy ha étteremben dolgozol, ott rengeteg ételt kell napi szinten elpazarolnod, kidobnod a vendégek után, ami szerintem elég keresztényellenes dolog, hiszen milliók éheznek :(
2017. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

Négyeske!

Félreértetted.

Nem étterem-tulajdonosnak készül.

Szakács szeretne lenni!!!

Neki mi a túró köze lenne ahhoz, hogy a főnöke az ételmaradékkal mit csinál. Ne rakj már neki rögtön az induláskor keresztbe!

2017. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ilyen gyagyás inkább gyurmázzon...
2017. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Semmilyen szakma ellen nincs Istennek kifogása, ha erkölcsi téren nem ütközik alapelvekkel, amit Isten felállított.

Egy szakács, nem tesz erkölcstelen dolgokat, ha csak nem mérgezi meg a vendégeket.

Az első században is voltak különböző szakmában jártas emberek, Mint halászok orvosok, sátorkészítők, üzlettel rendelkezők.

A Lényeg mindig az volt, hogy szántak a szabad idejükben Istenre időt.

2017. szept. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#6 Köszi a dicséretet :D
2017. szept. 5. 16:21
 9/17 anonim ***** válasza:

Természetesen igen.


Arra kell ügyelned,hogy munkáddal ne embernek,hanem Istennek szolgálsz,s így az emberek által láthatatlan helytelen dolgokat Ő látja.

2017. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mindennel. Az emberek különböző elhívásokon keresztül szolgálják Istent. Nem muszáj papnak vagy lelkésznek lenned hozzá.
2017. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!