Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bocsájt meg Isten az...

Miért bocsájt meg Isten az embereknek? Már a kezdetekben elfordlutunk Istentől, a fiát keresztre feszitettük, öljük egymást, leéljük a földet, nem élünk harmóniában, akkor még is miért?

Figyelt kérdés
2017. szept. 7. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

Nem bocsájt meg annak aki kitart az általad felsoroltak mellett. Inkább lehetőséget és időt ad, hogy gondolják át.

A kezdetek miatt az utódok örököltek bűnre való hajlamot, de pont ez miatt találta ki nagy szeretetében, hogy legyen egy áldozat azokért, akik élnek ezzel a lehetőséggel, erkölcsi törvényei mellett kitartva élni az életüket, és bizonyítják, hogy jó Isten vezetése alatt élni.

Ez egy jogi elrendezés, ami bizonyítja nem csak Isten szeretetét, hanem igazságosságát, bölcsességét, és azt hogy nem él vissza a hatalmával.

2017. szept. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor nem hallottad még a kifejezést, hogy mi Isten gyermekei vagyunk? Tudod milyenek a gyerekek? Egészen kicsi korukban a legapróbb hülyeségeken összevesznek, összeverekednek, aztán kibékülnek, aztán kezdik az egészet újra. Vigyázol a kis testi-lelki épségükre, tanítod, taníttatod, ahogy tőled telik, kamasz korára meg annyira hülye lesz, hogy a tökéletesre formált kis szerveit szándékosan roncsolni kezdi. Megvéded a farkastól meg az oroszlántól, ha neked rámegy néhány végtagod akkor is, kettészakad többezerszer a szíved ha elesett, ha megbántották, ha fáj a pici lelke neki és nem segíthetsz, aztán egy nap majd az arcodba üvölti, hogy gyűlöl téged, meg az egész világot, utálja az egész életet te meg akaratán kívül rákényszerítetted ezt az egészet. Te meg ha szülő vagy, szeretni fogod akkor is, állandóan, mindig, feltételek, elvárások, és megállás nélkül ahogy van. Ez ilyen egyszerű.
2017. szept. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 követ62 ***** válasza:

Szia.

Pontosan azért, amiért egy normális szülő nem öli meg a gyerekét, ha rosszalkodik.

Ha bocsánatot kér megbocsát.


És pont azokért a milliókért akik ezt az évezredek alatt megtették/teszik, halt meg Jézus.

Akik nem kérnek belőle nem is kabelőlle.


Ez az első halál amiből MINDENKINEK lesz feltámadása. De a második halálban azoknak lesz részük akik végleg elutasították.

Erről pedig itt és most kell döntenünk (kinek hány év adatik hozzá).

2017. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Duenna ***** válasza:

2-es!

Nagyon szépen leírtad!

2017. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Azért, mert Isten nem létezik. Csak a vallás.
2017. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

2-es nagyon szép, és igaz.

Felnőttekre, felnőtt istengyermekekre: Annak, aki kéri, annak bocsájt meg. Aki nem kéri, azzal nem erőszakoskodik, mert szabad az ember.

2017. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Duenna ***** válasza:
31%

A valódi Isten soha nem büntet. Mit mondott Jézus a tanítványainak? "Az én Atyám maga a jóság, a szeretet, csak szeretni, és gyógyítani tud. Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam; ti is azt cselekszitek azért, amit a ti atyátoknál (Jehovánál) láttatok. Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő (embergyűlölő) volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug, és hazugság atyja ő." (Jn.8.)

Tehát Jézus mindig a szeretetről beszél, és nem a mások kitaszításáról, megbüntetésről, vagy megöléséről. Mit mond az Ószövetség Istene, Jehova önmagáról? "Én az Úr, bosszúálló Isten vagyok. Én az Úr, haragvó Isten vagyok. Én az Úr, megbüntetem az engedetlent hetedíziglen. Tűzzel sújtom. Járvánnyal sújtom. Nincs más Isten rajtam kívül. Ne legyenek más isteneid rajtam kívül!"(féltékeny isten) Hasonlítsuk össze a két istenséget, melyik a teremtő, és melyik a romboló?

2017. szept. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
#5-ös voltam. Látom, egyetlen igaz mondatért lepontoztatok nagyon. Elnézést, nem figyeltem, hogy a Vallás szekcióben kérdeztétek, nem akartam trollkodni.
2017. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Duenna ***** válasza:
18%

8-as!

Honnan tudod, hogy a te "igazad" az egyetlen, a teljes és a tökéletes igazság? Miből és honnan gondolod, hogy már mindent tudsz a látható, és a szemmel láthatatlan világról? Ezt a kérdést minden olyan ateista-materialistának át kéne gondolni, aki azonnal és egyértelműen ráböki, hogy isten nem létezik. De, hogy mondjak valami igazán döbbenetest: valóban igazatok van: isten nem létezik, csak egy magasabb tudatú rendező elv, egy nagyon magasfekvencián rezgő tudatos energia, Aki teremtő erővel rendelkezik az Univerzumban, ami már a kvantumfizika fogalomkörébe tartozik. Így megmaradtunk a tudományos tétel megfogalmazásánál. A vallásosak ezt a tudattal rendelkező entitást istennek hívják.

2017. szept. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
5ös hát, azt HITTED a szórakozás vagy a szépség és divatban van:D Furcsa egy hited van, hallod.e :))
2017. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!