Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Április soha nem látott kis...

Április soha nem látott kis testvéremmel mi fog történni amikor Jézus Krisztus visszatér?

Figyelt kérdés

Csecsemő korában elhunyt sajnos még jó régen.

Ő automatikusan örökölheti Isten Országát ?


2017. szept. 9. 03:22
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek álmos vagyok az Április véletlenül került oda.
2017. szept. 9. 03:23
 2/18 anonim válasza:
37%
Természetesen a mennyben van. Ideje sem volt rosszat tenni.
2017. szept. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Minden bizonnyal,a feltámadáskor,a megigazultak első feltámadásában köszöntheti Megváltónkat.
2017. szept. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 szp72 ***** válasza:
28%
Azért szerintem automatikusan nem. Valamilyen döntést neki is kell hoznia. Az angyaloknak is, akik tisztán szellemi teremtmények, ők is valamiképpen próbára vannak téve és döntést kell hozniuk. A csecsemőknek nem volt módjuk földi életükben döntéseket hozni, tehát szerintem egy angyalszerű döntésben lesz részük, vagyis nem sok kisebb-nagyobb megpróbáltatásban, hanem egyetlen egy végérvényes próbatételben kell döntést hozniuk.
2017. szept. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
13%

Részvétem :(


( amúgy Isten nem létezik,szóval el kell szomorítsalak... :( )

2017. szept. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%

4# Húh, ez az okoskodás most nagyon kellett ide...


"Azért szerintem automatikusan nem. Valamilyen döntést neki is kell hoznia. Az angyaloknak is, akik tisztán szellemi teremtmények, ők is valamiképpen próbára vannak téve és döntést kell hozniuk."


Nem, az angyal teljes, test nélkül szubsztancia, Istentől kapott közvetlen tudással, addig az emberi léleknek ez csak egy ideiglenes kényszerállapot, és nem nem kap angyali tudást, hogy ilyen "próbán" egyáltalán dönteni tudjon. Nem is ez a lényeg. Az emberi léleknek az Istennel való egységállapota a lényeg.


Biztos vagyok benne, hogy - mindenféle "próba" nélkül - Istenben van, ahogyan azok a meghalt csecsemők is, akiket Heródes miatta gyilkoltatott le.

2017. szept. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az életünk forrása, minden élőnek, akinek nem volt lehetősége döntést hozni, a feltámadás lehetőségét megadja.

De az nem az égben, hanem majd Jézus ezeréves uralma alatt lesz itt a Földön.

2017. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves kételkedő Jézus Krisztus él!

Sajnálom hogy ha nem hiszed el sajnos.

2017. szept. 9. 10:19
 9/18 anonim ***** válasza:
"Engedjétek hozzám a gyerekeket,mert az övék a mennyek országa"
2017. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 szp72 ***** válasza:
49%

@ Húh, ez az okoskodás most nagyon kellett ide...


Szerintem egy szerény véleményként elfért volna a többi között. De úgy látom minden ostoba szájnak el kell némulnia, mikor te isteni kinyilatkoztatást adsz. Mindenesetre az angyaloknak szabad akarata van, joguk van dönteni Isten ellen, s szerintem ez a döntési lehetőség mindenkit megillet, még azokat is, akiknek földi életük során erre nem volt lehetőségük. Üdvözülni ugyanis nem kötelező.

2017. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!