Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták amikor a Megváltó...

Ateisták amikor a Megváltó Jézus Krisztus a világvégén meg érkezik hozzánk személyesen akkor hinni fogtok Benne?

Figyelt kérdés
Csak kérdeztem!
2017. szept. 4. 18:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
34%
Ha az UFO-jával elvisz arra a bolygóra amiről beszél, akkor el fogom hinni hogy odafentről érkezett.
2017. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
31%
Egy másik mesefigura, mint pl. Donald kacsa, simán beleveri a földbe a Jézuskádat.
2017. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
52%

És melyik világvégén fog eljönni?

2012. december 21-én? Vagy esetleg 2015. szeptember 25-én? Mert már nagyon várjuk.

2017. szept. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
HA eljön. És akkor nem hinnénk benne, hanem mindenki egységesen tudná, hogy létezik, tehát nem beszélhetnénk a továbbiakban hitről.
2017. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%

Világvége? Ugyan! Nem úgy szól a tanítás, hogy "a Megváltó Jézus Krisztus" minden egyes adott percben finoman kopogtat szívünk ajtaján?

Az az "illető", aki a "Mindenható" "egyszülött fia" (s nem mellesleg önmagában is a "Mindenható"), aki pontosan tudná, hogy hogyan is tudna bejutni azon az ajtón?


Szóval nem kellene ahhoz "Világvége", ellenben én "Tamás vagyok". Tamás a monda szerint kapott jeleket. Én, s más embertársaim nem. Sőt, számtalan embertársunknak a mai napig sem adathatott meg, hogy egyáltalán halljanak Jézusról, vagy még inkább: hogy úgy halljanak Jézusról, ahogyan Jézusról hallaniuk kellene - ha igazak az "Igék". Mégsem hallhattak róla.


Szóval, részemről maradok is "Tamás". Ha eljő Jézus, akkor minden bizonnyal tartalmas beszélgetésünk lesz. Hasonlóképpen Allahhal és Mohamaeddel, Krisnával, Brahmával, a fizsi-szigeteki vulkánistennel vagy netalántán Domvikkal, Ranagollal, Antohhal vagy Arellel, de leginkább Ellenával, és a papnőivel :P.

2017. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
Dehogyis. Ha tényleg "megérkezik", akkor már tudni fogom, hogy van, nem? :)
2017. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj, Kedves Kérdező, hogy szó szerint értelmezed a Bibliát. Szóval VAGY eljön a megváltó, VAGY világvége lesz. És akkor már nem lesz szemünk, amivel lássuk őt, mert ki fog égni.
2017. szept. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes beszélgetés lesz, az biztos.

Ha végre méltóztatik neki eljönni, akkor sok dologra kell válaszolnia.

Ha ez sikerül neki, akkor az ateisták is követni fogják.

Ugye nem "hinni" fognak benne, ez így buta kérdés.

2017. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
88%
Akkor beismerem, hogy tevedtem.
2017. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem a hittel van baj, csak sok kérdésben nem értek vele egyet. Ha meggyőz, akkor oké.
2017. szept. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!