Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet alkalmazni a bibliai...

Lehet alkalmazni a bibliai történeteket pszichológiái kezelések során? Pl. Meseterápiában?

Figyelt kérdés

Némelyik történet szerintem simán mehetne, ugyanakkor ha magam lennék egy ilyen szakember, félnék alkalmazni őket. Ha mély keresztény a páciensem, sértheti az, hogy én ezeket meseként kezelem. Vagy úgy érezheti hogy ha már ő jártasabb a témában, akkor minek is ül nálam? Ellenben ha ateista a páciens, megijedhet tőlem, hogy téríteni akarom. (Ezt valahol vicces elképzelni)


Mindezek ellenére nem lepődnék meg ha valahol tényleg alkalmaznák ezeket.


2017. szept. 11. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mely történetekre gondolsz?

Milyen szituációkban?

2017. szept. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én magam részt vettem keresztényként egy pszichodráma foglalkozáson -más keresztényekkel,és ateistákkal-ahol Jézus elárulása történetét játszottuk el.


A történet szerepeit mindenki maga választotta ki,miután elolvastuk a történetet,a Bibliából.


Nem jelentett semmilyen konfliktust egymással szemben,vagy a pszichológusokkal szemben.

Számomra igen tanúságos játék volt.

2017. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Alapból nem bízok a pszichológus szakmában és ateista is vagyok. Ha egyszer arra kerülne a sor, hogy nálam ilyennel próbálkoznak helyből hitelét vesztné.

Azt aki fogékony rá viszont, én is úgy érzem, hogy zavarná ha te kezdenel el erről beszélni neki, mivel a fogékonyságga miatt már valószínűleg vallásos..

Node ez nem az én szakmám, nem neked kellene jobban tudni?

2017. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha alkalmas rá az adott példabeszéd, vagy történet, miért ne lehetne.

Jézusnak számos olyan példabeszéde van, amiből akár ateisták is tanulhatnak, mert nem mind a hitről szól, hanem arról, hogy miként éljünk helyesen.


Persze kérdésed milyen terepiához tudnád használni ezeket, de ha van ilyen, lehet.

2017. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok szakember csak kíváncsi voltam. Amúgy például egy depressziós embernél nagyon is el tudnék képzelni egy Jézusról szóló terápiás mesét. Egy ember, aki utálja a saját létét, olyan mesét hallana, amiben egy embernél magasabb szinten álló lény az emberlétet választotta. A történet arról szólna, miért választja valaki önként az emberi sorsot, mi az, amit szeret az emberekben? Így a hallgató is rátalálhatna arra, hogy ő mit szeret másokban és mit szerethet saját létében, akkor is, ha a világ nem barátságos.
2017. szept. 11. 18:06
 6/16 KZitus ***** válasza:
14%

Szia


A probléma ott kezdődik, hogy a bibliai történeteket mesének nézed?, veszed?...holott azok Isten üzenetei az embereknek.

Bár van erős gyógyító ereje, főleg az elmére, a szívünkre és az érzéseinkre...de nem a pszichológián.

2017. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, jól látod, meseként kezelem a Bibliát. Pontosabban olyan mesék gyűjteményeként, mely az ember 2000 éves tudását gyűjti össze a saját lélektanunkról. Nekem ez nem több DE! nem is kevesebb. Ezért is tartanám nagyon hasznosnak. Megsérteni senkit sem akartam.
2017. szept. 11. 20:25
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező te troll vagy, különben a pszichológia rovatban kérdezted volna ezt. Ehelyett itt provokálsz.

Arra akarsz kilyukadni, hogy a Biblia mese...

2017. szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tudod, mindenki magából indul ki. Ezernyi ok lehet arra, hogy miért itt teszem fel a kérdést, de te csak a legrosszabbat veszed számításba. Másra nem tudsz gondolni? Mondjuk arra, hogy talán pont a vallásos emberek véleménye érdekel jobban?
2017. szept. 12. 14:59
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"Tudod, mindenki magából indul ki. Ezernyi ok lehet arra, hogy miért itt teszem fel a kérdést, de te csak a legrosszabbat veszed számításba. Másra nem tudsz gondolni? Mondjuk arra, hogy talán pont a vallásos emberek véleménye érdekel jobban?"

Pszichológus vagy?

2017. szept. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!