Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg Isten dönti el, hogy...

Tényleg Isten dönti el, hogy az ember hány éves koráig fog élni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 14. 15:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem igen
2017. szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem, hanem a teremtményei, és az illető testi állapota. Vagy a véletlen, ha baleset túléléséről van szó.
2017. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Ő a legjobbat szeretné, csak az ember mindig beleszól.
2017. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

Nyilván,Isten befolyásolhatja az ember élethosszát,hogy éltető lehelete,az ő tulajdona,azonban az élő embernek is tág tere van erre.


Bármikor lehetünk öngyilkosok,mert Isten szabadakaratot adott nekünk.Az öngyilkosság lehet gyors,egy lőfegyverrel,s lassú,a testünket romboló étellel,itallal,életmóddal.


Bármikor elvehetik életünket azok az ördög szolgálatában élő emberek,akiknek elméje az ördög befolyása alatt van.


Bármikor meghalhatunk egy magunk,vagy mások által előidézett balesetben,fertőzésben.


Isten,minket örökéletre teremtett(ezért képtelen pszichénk elfogadni szeretteink halálát),de a bűn,ezt elrontotta,de Krisztus helyreállította tervét.

2017. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
19%

Miért, kérdező, mit gondoltál?

És ezt már a teremtés előtt is tudta, még rólad is.

2017. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem éppen. Olvasd el a Példabeszédek könyvét! Olyan utalásokat fogsz benne találni, hogy az ember meghosszabbíthatja az életét, ha bizonyos dolgokat tesz, illetve meg is rövidítheti.


Mondjuk ez éppen a zsoltárokból van: "Te, Isten, a veszedelem vermébe taszítod őket; a vérszopó és álnok emberek életüknek felét sem élik meg; én pedig te benned bízom." (Zst 55,24)


Ez is: "Segítségül hív engem, ezért meghallgatom őt; vele vagyok háborúságában: megmentem és megdicsőítem őt. Hosszú élettel elégítem meg őt, és megmutatom néki az én szabadításomat." (Zst 91,15-16)


"Nem halok meg, hanem élek, és hirdetem az Úrnak cselekedeteit! Keményen megostorozott engem az Úr; de nem adott át engem a halálnak." (Zst 118,17-18)


"Ezek mégis vérök árán is ólálkodnak, lelkök árán is leselkednek; Ilyen az útja minden kapzsi embernek: gazdájának életét veszi el." (Péld 1,18-19)


"Fiam! az én tanításomról el ne felejtkezzél, és az én parancsolatimat megőrizze a te elméd; Mert napoknak hosszú voltát, és sok esztendős életet, és békességet hoznak néked bőven....

Az ő útai gyönyörűséges útak, és minden ösvényei: békesség. Életnek fája ez azoknak, akik megragadják, és akik megtartják boldogok!" (Péld 3,1-2:17-18)


"Hallgasd, fiam, és vedd be az én beszédimet; így sokasulnak meg néked a te életednek esztendei....

Ragaszkodjál az erkölcsi tanításhoz, ne hagyd el; őrizd meg azt, mert az a te életed....Fiam, az én szavaimra figyelmezz, az én beszédimre hajtsad füledet. Ne távozzanak el a te szemeidtől, tartsd meg ezeket a te elmédben. Mert életök ezek azoknak, akik megnyerik, és egész testöknek egészség. Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet." (Péld 4,10:13:20-23)


"Mert a parázna asszony miatt jut az ember egy darab kenyérre, és más férfi felesége drága életet vadász!" (Péld 6,26)


"És elhiteté őt az ő mesterkedéseinek sokaságával, ajkainak hizelkedésével elragadá őt. Utána megy; mint az ökör a vágóhídra, és mint a bolond, egyszer csak fenyítő békóba; Mígnem átjárja a nyíl az ő máját. Miképpen siet a madár a tőrre, és nem tudja, hogy az az ő élete ellen van. Annakokáért most, fiaim, hallgassatok engem, és figyelmezzetek az én számnak beszédeire. Ne hajoljon annak útaira a te elméd, és ne tévelyegj annak ösvényin. Mert sok sebesültet elejtett, és sokan vannak, akik attól megölettek. Sírba vívő út az ő háza, amely levisz a halálnak hajlékába." (Péld 7,21-27)


"Boldog ember, aki hallgat engem, az én ajtóm előtt virrasztván minden nap, az én ajtóim félfáit őrizvén. Mert aki megnyer engem, nyert életet, és szerzett az Úrtól jóakaratot. De aki vétkezik ellenem, erőszakot cselekszik az ő lelkén; minden, valaki engem gyűlöl, szereti a halált!" (Péld 8,34-36)


"A bölcseségnek kezdete az Úrnak félelme; és a Szentnek ismerete az eszesség. Mert én általam sokasulnak meg a te napjaid, és meghosszabbítják néked életednek esztendeit. Ha bölcs vagy, bölcs vagy te magadnak; ha pedig csúfoló vagy, magad vallod kárát." (Péld 9,10-12)


"A bölcsnek tanítása életnek kútfeje, a halál tőrének eltávoztatására." (Péld 13,14)


"A szelíd szív a testnek élete; az irígység pedig a csontoknak rothadása." (Péld 14,30)


"A bolondnak szája az ő romlása, és az ő beszédei az ő életének tőre....Mind a halál, mind az élet a nyelv hatalmában van, és amiképpen kiki szeret azzal élni, úgy eszi annak gyümölcsét." (Péld 18,7:21)


"Aki megőrzi száját és nyelvét, megtartja életét a nyomorúságtól." (Péld 21,23)

2017. szept. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

"az ember meghosszabbíthatja az életét"

Hogyne.

Csak tudod: az isten EZT IS tudja előre.

2017. szept. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nem az volt, hogy Isten tudja-e adott emberről, hogy meddig fog élni, hanem az, hogy Ő dönti-e el.
2017. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
14%

Természetesen az isten dönti el!

Mi a kérdés?

2017. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

"Természetesen az isten dönti el!

Mi a kérdés?"


5Móz 30:19 Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;


Természetesen az ember dönti el!

Mi a válasz?

2017. szept. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!