Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor most már a kereszténység...

Akkor most már a kereszténység nézőpontjából menthetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Ugye van ez az igehely:

"31. Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.

32. Még a ki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik." (Mt 12:31-32)


Viszont történt az, hogy még évekkel ezelőtt unalmamban ezt rajzoltam:

[link]


Vélemény? (mármint a kérdésről)


2010. máj. 27. 07:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

pokolba jutsz

de nem aggódj,ott több a haver..

várlak

:D

2010. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mennyivel rosszabb ábrázolás ez, mintha egy XVI. századi festő a szentlelket valami halvány derengésnek, vagy az égből áradó fényességnek ábrázolja?


Valószínűleg ő is ugyanúgy téved az ábrázolással, mint te.

2010. máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
43%

Azt nem tudom megmondani neked, hogy megbocsátja-e Isten, hogy ezt rajzoltad, ezt Vele kell megbeszélned. Viszont a Szentlélek elleni bűn az, ha valaki tudatosan semmibe veszi vagy kigúnyolja Isten munkáját. Olvasd el az idézett igevers előtti verseket. Jézus azért mondta ezt, mert miután meggyógyított valakit, azt mondták, ez az ördög munkája volt.

Azt írtad, évekkel ezelőtt történt. Vizsgáld meg, akkor milyen szándékkal tetted, ismerted-e Istent (és a Szentlelket). Isten megbocsátja a tudatlanságból elkövetett bűnt.

Az pedig a Szentlélek munkája benned, hogy emlékeztetett erre a rajzodra. A Szentléleknek a munkája a szívben, hogy rámutat a bűneinkre, és felismerjük, hogy valami rosszat tettünk. Ha megvalljuk bűneinket, Isten megbocsát, és ugyancsak a Szentlélek adja a bűnbocsánat örömét, hogy ne kelljen továbbra is lelkiismeretfurdalásunk legyen.

2010. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyszer feltettem egy kérdést ezzel kapcsolatban, hogy ezt z igehelyet hogy is kell érteni. Voltak hasznos válaszok:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2010. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Még menthető vagy.:)
2010. máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Nyugi, úgyis minden haver a pokolra jut, meg ott legalább meleg van. :D
2010. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nagyon aranyos rajz!!! :D mi van ebben rossz?Ebben hol van káromlás?Úgy tudtam,hogy csak Mohamedet nem szabad ábrázolni..
2010. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért okozhat problémát a Szentlélek káromlása, mert az az igazság tudod, hogy az minden ember igazi önmaga, a valós "lénye", és ha sokat szidod, mivel nem is tudod, hogy abból gyökerezik a személyi tudatod, így eltávolodsz tőle teljesen, kitagadod, azaz nem tudsz "kapni" a segítségéből. Ha nagyon távol vagy már tőle, akkor alig, alig tud figyelmeztetni. Ha viszont eltávolodtál, de mégis történik veled valami komoly lelki trauma, és feladsz mindent, és egy felsőbb hatalomhoz fordulsz teljes szívedből, mert már nem tudsz mit tenni, megalázkodsz ennek a Szentléleknek, akkor "kinyújtja" karját és te megfoghatod.(Kegyelmet kapsz)

Röviden ezért mondhatja a keresztény, hogy nem megbocsátható a Szentlélek káromlása, de szerintem ez a megbocsátás, mint ahogy az örök pokol és menny is csak "illusztráció", nyomatékosítás az akkori ember könnyeben is megértette így, hogy miért is nem jó.


üdv

25/F

2010. máj. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azok az emberek akik elkövetik ezt a bűnt,lelkiismeret furdalás nélkül teszik mert ördögiek és számukra nincs más út és menthetetlenek.

És nem szól a lelkiismeretük hogy ezt meg ezt tették.

Hogy a te lelkiismereted működik az a bizonyítéka hogy nem követed el ezt a bűnt.

2010. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
08:42 és 11:58 tökéletesen igazatok van!
2010. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!