Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők! Hogyan tudnátok...

Kedves hívők! Hogyan tudnátok meggyőzni, hogy létezik Isten?

Figyelt kérdés

Alapvetően olyan személyiség vagyok, hogy nehezen fogadok el bármit, ha nem látom megfelelően alátámasztottnak. Viszont az utóbbi időben valamiért elkezdett érdekelni ez az egész vallás dolog, a hit, mi van ha mégis van benne valami?

Sajnos ahelyett hogy tapasztaltabb emberektől kérdeztem volna, először magam próbáltam utánajárni a dolognak, és végül mindig olyan kreacionista írásokba botlottam bele mint mondjuk Harun Yahya írásai, amik azért elég bugyutaságok, na meg eleve inkább áltudományos filozofálgatás mintsem érv a hit mellett.

De aztán próbáltam itt is olvasgatni korábbi kérdéseket, és azt láttam hogy azért ez a fajta gondolkodás a többségre nem annyira jellemző, úgyhogy talán korai még feladnom.


Szóval ilyen áltudományos kreacionista reklámot nem szeretnék, hanem valódi érveket kérnék tőletek, vagy személyes tapasztalatokat, honnan lehet tudni hogy Isten tényleg létezik, és hogy ő íratta le a Bibliát?

Illetve hogy honnan tudjátok hogy a Biblia igaz, és nem pedig a Korán vagy a Bhagavad-gíta?


2017. szept. 20. 11:06
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem egy átlag keresztény sem akar téged meggyőzni (ez inkább a szektákra jellemző), hogy van Isten, ahogy én sem. Az evangélium mindenkihez eljut, így hozzád is, innentől saját felelősséged, hogy hiszel vagy sem. Megdönthetetlen bizonyítékokat senki sem fog mondani, mert nincs. Ezért "hisszük", ez a hit lényege.


Hogy miért a Biblia és nem a Korán, arra elég egyszerű a válasz. A Korán 600 évvel Jézus után keletkezett, láthatóan Mohamed a keresztény, de főleg a zsidó vallásból tette össze. Legnagyobb hatást az Ebionita szekta gyakorolta rá, ez nagyon jól tetten érhető az egész muszlim vallás hitében.


Hogy miért nem a hinduizmus, az már fogósabb kérdés. Igazából nem olvastam el szent könyvüket, de jelenlegi ismeretem alapján számomra hiteltelen az istenképük.

2017. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
73%

"Hogyan tudnátok meggyőzni, hogy létezik Isten?"

Sehogy. Mindenki maga győződjön meg - elfogulatlanul - az igazságról

2017. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, szerinted egy ember alkotta tárgy létrejöhet véletlenül? Például ha összeöntesz egy rakás alkatrészt abból összeáll mondjuk egy mobiltelefon? Egyértelmű hogy nem. Ennek nulla az esélye. Akkor miért gondolod hogy egy élőlény ami milliószor bonyolultabb véletlenül kifejlődhet? Nem beszélve az egész világegyetemről. Az ősrobbanás valahogy be kellett hogy induljon és az anyag sem csak úgy lett magától.


Én muszlim vagyok, a Koránban találtam meg a válaszokat. Jelenlegi Biblia nagyon sok ellentmondást tartalmaz és tudománnyal ellentétes állítást. Igazából úgy győződhetsz meg ha elolvasod mindkettőt.

2017. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 követ62 ***** válasza:

A meggyőzés nem az emberek feladata, hanem a Szentléleké.

Ha te tiszta szívvel keresed Istent akkor Ő bizonyságot tesz Önmagáról.


Az ember feladata a magvetés. Ez annyit jelent, hogy elmondani az evangéliumot. Hirdetni Krisztus szeretetét, igazságát.

Ennek hatására "ki nyílik" az ember szíve Isten felé és onnantól Isten Lelke hatékonyan tud munkálkodni benne.

2017. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

#1

Na de ha én kérdem, mivel tudnátok meggyőzni, akkor csak szabad nem szektásoknak is érvelni :D


#2

Ez a kérdés pont, hogy Istennel kapcsolatban hogyan lehetne erről meggyőződni.

Egy tudományos eredménnyel kapcsolatban ez könnyű, látjuk hogy a tárgyak lefelé esnek, van gravitáció, látjuk hogy folyamatosan alakulnak ki új mutációk, működik az evolúció, ezek elég egyértelmű dolgok.

De a hittel mi a helyzet? Igazából nem vagyok benne biztos, egyáltalán milyen irányból közelítsem meg a kérdést, ezért próbáltam tanácsot kérni.


#3

Ember alkotta tárgy nyilván nem jöhet létre, ezért "ember alkotta" a neve.

De a szerves anyagok maguktól is összeállnak, szóval a példád hibás.

Egyébként milyen ellentmondásokra gondolsz? Tudománnyal ellentétes állítás meg épp elég van mindkettőben, de a keresztényektől úgy hallottam hogy ezeket egyszerűen csak nem szó szerint kell értelmezni, mert az értelmük jelképes.

A Koránnal kapcsolatban nem tudom, hogyan vélekednek ezekről.


Követ62, és hogyan talál rám a Szentlélek? Vagy én hogyan találjak rá?

Teszem azt, kapok valami sugallatot, honnan fogom tudni hogy az épp a Szentlélektől jött?

2017. szept. 20. 11:53
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak meggyőzni, nem az én dolgom.
2017. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

#6

Hát... hm... köszönöm a semmit! Már ne haragudj, de ezért kár volt kommentet írni :D

2017. szept. 20. 11:58
 8/54 anonim ***** válasza:
10%

"Ez a kérdés pont, hogy Istennel kapcsolatban hogyan lehetne erről meggyőződni.

Egy tudományos eredménnyel kapcsolatban ez könnyű, látjuk hogy a tárgyak lefelé esnek, van gravitáció, látjuk hogy folyamatosan alakulnak ki új mutációk, működik az evolúció, ezek elég egyértelmű dolgok."

Üdv! Mivel ezek szellemi dolgok, ne természettudományos módszerekben keresgélj, hanem logikai, filozófiai irányban. Úgy is írhatnám, hogy ne természettudományos, hanem ún. "jogi" bizonyítékokat keress.

Mondok egy példát:

Állítás 1: Az információ csak intelligenciától származik.

Állítás 2: A DNS-ben információ található

Következtetés: az élőlényeket intelligencia alkotta

És ilyenből van még vagy pár ezer.


Ha van időd, nézd meg ezt. Tele van ilyen logikázásokkal: https://www.youtube.com/watch?v=vx_iKkTf6co&t=30s

2017. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

#8

Hát, az első állításod már eleve fals.

Példaképp, egy tárgy színe is egy információ az adott tárgyról, és információként ugyan csak akkor lesz értelmezhető ha létezik aki tudja értelmezni, mi az hogy szín, de hogy ez a szín mint potenciális információ létezzen, ahhoz semmiféle intelligenciára nincs szükség.

Innentől persze a konklúzió sem igaz.

Azért adok egy sanszot a videónak.

2017. szept. 20. 12:03
 10/54 anonim ***** válasza:
10%

"De a szerves anyagok maguktól is összeállnak, szóval a példád hibás. "

És az ilyen gondolkodásodat pedig felül kell vizsgálni. Azért, mert bizonyos ellenőrzött körülmények közt pár atom összekapcsolódik, abból nem következik egyenesen, hogy az élet magától alakult ki. Gondold csak végig.

2017. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!