Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mivel tudnátok...

Keresztények, mivel tudnátok meggyőzni hogy létezik Isten?

Figyelt kérdés

Ahogy magam ismerem, alapvetően vonz valami a vallásban, nem igazán tudom ezt megmagyarázni. Viszont amikor azt látom milyen romlott egy világban élünk, azt mégsem tudom összeegyeztetni egy jóságos Istennel.

Mondta erre nekem valaki hogy azért van ennyi rossz a világban mert az ember a bűnt választotta. Na de rengeteg olyan rossz is van amihez az embernek semmi köze. Például a kőzetlemezek mozgására semmi befolyásunk, mégis olyan katasztrófákhoz vezethet mint földrengés, vulkánkitörés, szökőár.

Vagy hogy a genetikai rendszerünk borzasztó gyenge és sérülékeny, vírusoktól kezdve az UV sugárzáson át kémiai mutagénekig annyi minden idézhet elő elrákosodást.


Titeket mi tudott mégis meggyőzni hogy a világot tudatosan ilyenre akarta valaki?


2017. júl. 23. 08:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarlak meggyőzni. Én egyáltalán nem is hittem, hogy létezik Isten, mégis számtalan dolgon keresztül azt tapasztaltam, hogy "valami lehet a dologban" :-)

A szervezetünknek pedig vannak öngyógyító folyamatai - ilyen pl. a seb begyógyulása, a betegségek (megfázás, vírus) láz általi leküzdése, stb.

2017. júl. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

Isten mindig is létezett, ő alkotta az időt, a világot, mindent. Ha úgy tetszik, az evolúcióval is össze lehet ezt kötni,van pár olyan rész a Bibliában, mellyel egybecseng.


A bűnre először egy bukott angyal, Lucifer vitte rá az embert, kihasználva, hogy az ember esendő és többre vágyik. Isten nem őt imádó robotokat hozott létre, szabad akaratunk van, szerintem ez elég rendes tőle. Isten száműzte az embert a Paradicsomból, ahol minden remek volt. Ezentúl a nőknek fájt a szülés, az ember szégyellte, hogy meztelen (bár ennek is vannak előzményei), a Paradicsomon kívül pedig már nem minden olyan szuper, szóval ott lehetnek vírusok, veszélyek. Az ember bűnös lett, hát bűnhődjön. Ez szerintem elég fair, hiszen nincs tökéletes "csak jó ember". (Tudtommal.)


Isten szereti az embert bűneitől függetlenül, bár biztos volt már haragos. Egyszer volt özönvíz, ezzel el törölte a Föld lakosságát, kivéve Noét és családját, no meg az állatokat a bárkájában. A világ tele volt bűnnel. Bár özönvizet többé nem zúdít ránk.


Nincsenek igazán meggyőző érvek, ettől is hit a hit. Hiszen valamiben, ami nem kézzel fogható, aligha bizonyítható, feltétel nélkül. Csak rajtad áll! Szerintem olvasd el a Bibliát, szegényebb nem leszel tőle, szerintem sima olvasmánynak is remek.

2017. júl. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Az első két válaszolónak köszönöm a választ! :)
2017. júl. 23. 12:17
 4/26 Dongaben ***** válasza:
89%
Isten létezését nem kell, és nem is lehet bizonyítani. Ezt vagy hiszi valaki, vagy sem... Én úgy gondolom, hogy nem feltétlenül kell egyik egyházhoz sem tartozni, ahhoz, hogy higgyek egy felsőbb hatalomban. Egyszer valami megmagyarázhatatlan érzés miatt visszafordultam a lakásba, mikor munkába indultam. Pár másodperc múlva egy DISCO-ból hazatartó fiatal beszakította terepjárójával a kaput, és a ház fala fogta meg. Kb. ott álltam volna épp. Nem tudtam volna megmondani, miért fordultam vissza, mert nem volt rá semmi okom... Hmmm... Innentől kezdve hiszek, de nem vagyok egyik egyház tagja sem. Csak "úgy, szólóban nyomom...:)"
2017. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 követ62 ***** válasza:
32%

Szia.

Azzal kezdeném, hogy Isten nem ilyenre teremtette a földet.

És bár tudom ebbe lesznek akik bele kötnek, de pont ezért sem férbel az evolúció elméletébe.

A Föld tökéletes és csodálatos volt. Nem voltak betegségek, bogáncsok, mozgó közetlemezek stb.

A légkör is tökéletes volt.

Sajnos azzal, hogy az első emberpár beengedte a bűnt a világunkba, átadták az uralmat az ellenségnek Sátánnak, minden rossz bejött.

Betegség, fáradság, halál, gaz, ártalmas növények, állatok.

Ez is leginkább a vízözön után szaporodott fel. Mert a vízözön hatalmas változást eredményezett a földkéregben.

A sok tetemet Istennek el kellett temetnie földrengéssel, föld csuszamlásokkal (szintem minden kimozdult a helyéről).

Hatalmas mélységek és magasságok keletkeztek mellyek azelőtt nem voltak. Megváltozott a Föld légköre.

Elkezdett az ember torzulni: erkölcsileg, genetikailag. A legelső Káin aki gyilkolt.

Míg eleinte a testvérek házasodtak össze mindenféle genetikai torzulás nélkül (és ez már csak most furcsa) addig mára még a másod unokatestvér se nagyon ajánlott.


Ez csak romlik, romli, romlik.

Egészen addig míg Jézus hamarosan vissza nem jön, mert tovább nem hagyja. És megint csak hivatkozom arra, hogy ebből elég 6000 év és nem kellenek évmilliók.


Ami igazán meggyőzött elősször Isten szeretete amit Jézusban mutatott irántam. Valamit amit tanultam fizikából, hogy az anyag nem vész el csak átalakul. De ez feltételez egy már meglévő anyagot. És, hogy a semmiből keletkezzen valami magától olyan NEM LÉTEZIK.

Ha viszont keletkezett azt VALAKINEK létre kellett hoznia.

Majd ahogy egyre inkább megismertem ezt a szerető Istent és az Ő szavát (a Bibliát) a próféciák erősítették a töretlen hitet benne.

Az, hogy EDDIG minden prófécia szó szerint teljesedett.

Így nincs okom kételkedni, hogy az is teljesedik ami ezután következik.

Ezért igaz egyébb más szava is.


És ezek igazi próféciák, nem jóslások, zavaros, bizonytalan, bármire ráhúzható jövendölések pl. mint Nosredamusnál, vagy bármilyen jósnál.

2017. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Dongaben, érdekes sztori. Ilyenkor azért tényleg elgondolkozik az ember, hogy vigyáz-e rá valaki :)


Követ62, a te írásod kicsit zavaros lett. Úgy érted hogy akkor végül is két teremtés volt?

Mert a bogáncs pl gyorsan kihalna ha nem lenne tövises a termése, ha a kőzetlemezek nem mozognának, akkor pedig gyorsan elpusztulna minden élet a bolygón.

Most ez így hülyén hangzik, de ezzel mintha azt írtad volna hogy a bűnbeesés következtében vált egyáltalán életre alkalmassá a Föld.

2017. júl. 23. 13:40
 7/26 anonim ***** válasza:
39%

Ebben a világban jelen van a Sátán és Isten is és a kettő tusakodik egymással. Még az ördög a bűnre sarkall Isten a jóra. Ha mégis valaki a sátánra hallgat Isten van annyira irgalmas hogy megadja az embernek a bűnbánat lehetőségét.


A természeti katasztrófákról is van szó a Bibliában. Jézus azt mondta hogy ezek jelek lesznek az utolsó idők előtt, amikor az Emberfia eljön az ő dicsőségében.


A betegségről is van szó a Bibliában. De Istennek van hatalma hogy meggyógyítsa azokat. Ha hittel kérjük segít. Hányszor halljuk hogy valakiről már lemondtak az orvosok és az irgalmas Isten segített ő rajta.


Ha van kérdésed csak írj :)

2017. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 követ62 ***** válasza:

Nem két teremtés, hanem egy.

Az teremtés tökéletes volt, de a bűneset miatt kezdett romlani.


Már töbször megfodult a fejembe, hogy semmilyen fórum nem alkalmas egy igazán mély megismerésre annak akit tényleg érdekel a téma.

Csak személyes együtt kutatás, beszélgetés vihet bárkit is előre.

És persze mindenki azzal beszéli meg akivel gondolja.

Ez is és talán más fórum is csak felületes és talán érdeklődést felkeltő, vagy esetenkén iránymutató lehet.

2017. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 követ62 ***** válasza:
50%

Ja és, hogy ne én akarjalak meggyőzni, szeretettel ajánlom ezt a videót.

Garantáltan hasznos.

https://www.youtube.com/watch?v=dH25GbUNORM&t=528s

2017. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Az teremtés tökéletes volt, de a bűneset miatt kezdett romlani. "

De ez hogyan vonatkoztatható a lemeztektonikára (akkor már maradjunk a korábbi példánál?)

Hogy egy ember bűnös, és emiatt megváltotik, az egy dolog, de attól miért változik meg a bolygóköpeny?

Sőt, miért úgy változik meg hogy pont a változás utáni állapot nélkülözhetetlen az élet fennmaradásához? Ha nem vándorolnának a kőzetlemezek, nem lenne vulkánosság, nem lenne utánpótlása a légkörnek, ami maga után vonná a nyomáscsökkenédt, az a víz egyre nagyobb ütemű párolgását, az a szárazságot, hőséget, a megnövekedett oxigénszint miati egyre gyakoribb tüzeket, stb. Zanzásítva ez várna ránk ha nem mozognának a lemezek.

2017. júl. 23. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!