Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők mit gondoltok erről?

Hívők mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Istenről, valójában olyan mint amilyen kép bennetek él, amit el HITTETEK róla, de lehet őt személynek nevezni? lehet őt "ő-nek" nevezni?

A szüleitek is keresztények voltak vagy később lettetek hívők és miért? tovább adták nektek a hitüket. Istent hatalmas lényként képzelitek, egy apakép van előttetek igaz? egy férfi,egy főnök, a mindenható Isten.

Máshol egy elefántnak képzelik, és miért? mert az elefánt hatalmas.

Előfordul hogy nő de az is hatalmas és termékeny.

Istent sose ábrázolják egy kis görnyedt törpének.

Gyerekkorotokban ki volt a hatalmas, a mindenható, élet és halál ura? anyukátok, apukátok.

Most ki a hatalmas és mindenható? a Teremtő.

Szerintem van Isten de az nem olyan, mint amilyennek az emberek kialakították magukban, ez is hitrendszer, hiszen az ember hitte el ezt hogy Isten ilyen meg olyan, más a keresztény vallásban és a hindu vallásban., Nincs szilárd hite a világ embereinek, hogy most az Isten tényleg ilyen lenne. Közös bennük Áldozni kell neki, imádni kell, követni az utasításaikat hogy elérd a mennyországot.

Hogyan alakult ki a legtöbb vallás? Volt egy megváltó, vagy egy különleges ember akinek Istennel volt kapcsolódása és ő továbbadta a tudását és így tovább.

Teremtő lények vagyunk, Isten szikrái.

És amúgy az emberek erősebbek, ha közösségben vannak a hitük által, összetartja őket és ilyenkor teljesen más energiák vannak jelen.

Ez ahogyan én vélekedek ,amit most leírtam ez is egy hitrendszer, mindenkinek más hitrendszerei vannak, épp ezért nincs két egyforma gondolkodású ember. Követitek a bibliát már is beléptek abba a hitrendszerbe. (ne értétek félre nem akarom hogy ne higgyetek benne és ne kövessétek, mert nem rosszra tanít, mindenkinek szabad akarata van).

Én gyerekként féltem Istentől, féltem hogy pokolra küld,ha rosszul viselkedek egy szakállas öregemberként képzeltem el, a mikulástól is féltem hogy virgácsot ad, apámtól is féltem. Apám képét vetíttettem ki Istenre, és bűntudatom volt ha rosszul viselkedtem és mi lett ebből, sok ember kihasznált, hagytam magam megalázni, gyerekkorom szerves része volt a bűntudat.

Véleményem szerint nem kell valláshoz csatlakozni, mint például a keresztény egyház,Hindu, muzulmán. Nem muszáj templomba járni. Isten valójában nem büntet. Karma létezik, azt kapod vissza amit okozol szándékod szerint.Mi teremtjük a valóságunkat. Valójában tanulni vagyunk ezen a világon, mindenki azt amiért leszületett ide. erényeket pl. bátorság. Semmi sem történik véletlen, mindennek oka van, tudatalatti hitrendszerek 90%-ban befolyásolják az életünket.

Higgyétek el Isten nem büntet és máris szabadabbak vagytok. Nem kell félni ettől, a pokoltól, a kisördögtől, démontól, mert gondolkodásoddal elhiszed és manifesztálod.

Hitrendszereid alapján teremted meg a valóságod.

gyermekként talán megkaptad hogy rossz vagy, haszontalan, felnőtt életedben is lenyomatot hagy, közben meg nincs benne igazság, csak elHITETTÉK veled, de tudat alatt még mindig az a kis gyermek vagy aki magára vette a "buta vagyok" programot.


2017. szept. 23. 14:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Ha megengeded, akkor sorba mennék, a kérdéseid alapján:


Igen lehet Ő-nek nevezni, mivel a Teremtő egy személyiség, vannak érzései, gondolatai, tervei.


A hagyományos felfogás szerint, az anyukám református, apukám katolikus keresztelkedésben részesült, de magát a vallást, hitet nem gyakorolták. Így csak annyit tudtam Istenről, vagy Jézusról, amit elmondtak nekem innen onnan.

Soha nem volt kétely bennem, hogy létezik, bár nem tudtam hova tenni, vagy nem volt elképzelésem róla.


Húszas éveim elején találkoztam Jehova Tanúival, és Bibliai beszélgetéseket folytattam velük, bár először nem értettem egyet velük.

Személyes kutatásaim alapján viszont, változott ezen nézetem, és komolyabban kezdtem foglalkozni ezzel a témával, és mint Jehova Tanúja megkeresztelkedtem.


Isten nem hagy kétséget saját maga felől, ezért a szavában tájékoztatja az emberi teremtményeit, hogy Ő ki, mi a neve, mi a szándéka, és arról is, hogyan kezdődött maga az élet, hol romlott el, és hogyan fogja helyre hozni az emberek, és a lázadó angyal által okozott károkat.


A "férfi, főnők" kifejezések emberi szavak, amikkel némelyek Isten hatalmát, személyét próbálják meg azonosítani, és sajnos sokszor negatív értelemben.


Hogy mekkora, hogy néz ki valójában, azt nem tudjuk, mert olyan hatalommal rendelkezik, ami miatt, mi szándékosan vagyunk úgy teremtve, hogy ne láthassuk.

Mert ez a halálunkat okozná.

Istennek nincs nemi meghatározása, mivel nem olyan életforma, mint az itt élők. Ám azért ír róla a szava "férfiként, vagy férjként, hogy a hierarchikus

elrendezésben, azonosítsa a hova tartozását, hatalmi elrendezését.


Ahogy említettem, gyermek koromban, a neveltetésem alapján, a szüleim voltak a "hatalom", és soha nem tanították, hogy felettük is van egy olyan személy aki, vezeti őket, hogyan éljék az életüket, hogyan neveljék a gyermeküket, édesanyám ráadásul, még sajnos dohányzott is.

Hogyan alakultak ki a vallások?


Ez az Éden kertben kezdődött, s egy ideig nem is voltak igazán vallások, egészen a Bábel tornya felépítésének kezdetéig.

Isten tájékoztat bennünket erről. Az emberek szembe helyezkedtek Isten akaratával, és elég agresszív életet is éltek mind az állatokkal, mind az emberek némelyike egymás ellen, valamint ellene voltak annak, hogy betöltsék a Földet, vagy is terjeszkedjenek, a Földön, ahogy Isten szerette volna, elkezdték ezt a tornyot építeni. Azért hogy egy helyen lakjanak.


Ezt a tervét hiúsította meg Isten azzal, hogy összezavarta a nyelveket, az emberek az építők nem értették meg egymást, és így abba maradt az építkezés, és elkezdtek szét széledni a Földön.

Egyes nyelvi csoportok ide, mások oda költöztek, és kialakították az addig ismert hitéletüket, amiket kiszíneztek, levettek, vagy hozzá raktak, az Istenképükhöz. Ebben nagy segítségére volt Sátán az embereknek, akinek ma is az a szándéka, hogy ha létezik is "vallás" vagy Isten az emberek előtt, de ne az eredeti módon, Isten igazsága szerint.


A megváltónak azért kellett megszületnie emberi módon, hogy az Ádám által okozott kárt rendezze, és az utódok számára, akik élnek ezzel a lehetőséggel, visszaadja az örök élet ajándékát, Isten eredeti szándéka szerint.


Jézus nem hozott létre vallást, hanem a már meglévő Isten által kért imádati formát, életformát helyreállítsa.

2017. szept. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sok érdekes dolgot írtál,és sok butaságot ismételgettél.

Az nyilvánvaló,hogy gyermekkorodban hamis istenképet ültettek beléd,de az ne azt jelenti,hogy Isten valamiben hasonlítana arra.


Valóban,a szülőkről kialakított kép,befolyásolja a gyermek istenképét,pedig Isten,nyilvánvalóan nem olyan,mint szüleink.


Az Isten szeretet.Ami nem fér bele a szeretet kategóriájába,az nem isteni tulajdonság.A szeretet mibenlétét Jézus mutatta be.

2017. szept. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

HA a szülők, nem Isten tanítása szerint neveli a gyermekét, akkor előfordulhat az általad említett, "félni kell" változat.

Nem Istentől kell félni, hanem attól, hogy rosszat teszel, és ezzel, learatod amit elvetettél. Persze Isten hozza az erkölcsi törvényeket, elveket, ami az életben ha helyesen alkalmazzák, boldogságot szerez az embereknek állatoknak egyaránt.

Azért hozta ezeket a betartani való törvényeket, mert Ő tudja, hogy mi az a korlát, amit nem lehet átlépni, ha nem szeretnénk, a fájdalmat félelmet megtapasztalni.


Persze ezeket leszámítva, az ember minden egyéb dologban szabad akaratot kapott, és szabadon élhet az életével.


Azzal, hogy tilos lopni, paráználkodni, gyilkolni, stb.

nem a jót tiltja, hanem a rosszat.

Isten pedig a halál elrendezését hozta, vagy is aki méltatlan az életre, azokat, ahogy Ádámot is megfosztotta az élettől, meghalnak, ez a büntetés.

Semmilyen tüzes pokol, vagy purgatórium nem létezik, Ilyet Isten, sem nem gondolt ki, sem nem hozott létre.


Viszont a jó hír, hogy akik most még az Ádámi lázadás miatt meghalnak, azok a feltámadás reménysége által, és Jézus megváltó halála révén, majd vissza kapják az életüket, de nem az égbe, hanem ide a Földre, és itt találkozhatnak majd a család tagok egymással.

Ez a szándéka terve, kezdetektől, hogy békés igazságos emberi társadalom legyen a földön, és ezt meg fogja valósítani.

Már folyamatban van ezeknek az embereknek a begyűjtése, azon munka feladat által, amit Jézus elindított.

2017. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13


Pokol van. Isten nem büntet, de a pokol a sátán helye, ahol a lélek szenved!

2017. szept. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én csak a kereszténységről tudok nyilatkozni. Azon belül is a katolikus ágról. A katolikus kereszténység egy életforma. Hétköznap olvasni kell a Bibliát imádkozni elmélkedni, törekedni a jóra embertársaink felé.Vasárnap pedig a templomban gyűlünk össze hogy találkozzunk az élő Istennel és magunkhoz vegyük őt a szentáldozásban és kérjük segítségét hogy ez az áldozat bennünk méltó gyümölcsöt teremjen.


A pokol a sátán létezik, nem egy kitalált személy. Jelen van, az egyház egyik küldetése hogy harcoljon a sátán ellen. Hogy az eltévedt juhokat visszaterelje isten aklába.


Az egyház nem csak egy intézmény, nem egy jó csapat. Egy olyan egész világra kiterjedő testvéri közösség amely minden korban küldetéssel van felruházva. Most például az a küldetése hogy Európát újra misszionálja hogy visszavezesse Krisztushoz az egyetlen élő örök és igaz forráshoz.

2017. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A tudatunk nélkül nincs hozzáférésünk a valósághoz - de ez nem azt jelenti, hogy nincsen a tudatunk nélkül valóság.
2017. szept. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!