Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református istentisztelet...

Református istentisztelet megyek, mert írni kell róla három oldalas jegyzetet. Mit érdemes leírnom?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam, de félek hogy nem tudom tartani a tempót. Nem tudom mare kell figyelnem.

2017. szept. 23. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Leírod, hogy mely énekeket énekelték (a számokat bemondja a lelkész), aztán ezeket az énekeket otthon kikeresed az interneten, merthogy fent vannak, azokról is írhatsz, mintegy verselemzés-szerűen. Aztán a felolvasott bibliai szövegről írsz (azt is bemondja hogy honnan olvassa), majd figyelsz a prédikációra, s abból jegyzetelsz. Emellett figyelj a hirdetésekre, arról is írhatsz, meg az ilyen "külső" dolgokról, hogy kb hányan voltak a templomban, milyen volt a korösszetétel, külön ültek-e a férfiak és a nők, énekelt-e mindenki, mikor harangoztak, hány harang szólt, mekkora a templom stb stb
2017. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A ref. istentisztelet idején tudomásom szerint nem szoktak harangozni úgy, ahogyan a rk. mise közben szokás. Talán csak a kezdetét jelzik max.


Én is megyek ref. istentiszteletre. Készítsek belőle neked jegyzetet?

2017. szept. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Félsz, szorongsz isten miatt. Inkább vállalj be egy egyest, majd kijavitod! Saját magadra gondolj!
2017. szept. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Készíts vázlatot a liturgiáról onnan kezdve,hogy hányan látogatták,milyen kapcsolat volt megfigyelhető a látogatók közt.Milyen stílusban beszélt a pap(pl.filozófikus,praktikus,személyes,kioktató,stb.).Mennyire volt követhető a beszéde,milyen volt az éneklés,rövid vázlat a prédikáció tartalmáról,észrevették-e a résztvevők a létezésedet,mit lehet a prédikációból megvalósítani a mindennapokban,volt e vonzó hangulata az istentiszteletnek,mit hiányoltál,vagy mi volt visszataszító,milyen eszmei értéket vihettél haza.
2017. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!