Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szentelik meg Isten nevét?

Hogyan szentelik meg Isten nevét?

Figyelt kérdés

Hogyan szentelte meg Pál apostol Isten nevét,

Pál az Újszövetségben található levelek közül 14-nek az írója ,így az Újszövetség több mint 50% az ő általa írt levelek teszik ki!


2017. szept. 24. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
A szenteltessék meg a te neved az akkori korban, ahol a héber nyelvben nem volt arra külön szó, hogy személy, aut jelentette, hogy szenteltessék meg a te személyed. Pál megszentelte? Igen.
2017. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pál Apostol nem tudom hogy jön ide, nekem csak a Miatyánk ugrott be, ahol az áll hogy "szenteltessék meg a te neved".


A Bibliában a szent azt jelenti hogy valamilyen célra elkülönített, ezáltal megkülönböztetjük a többitől.

Például a jeruzsálemi templomban azok az edények voltak szentek, amiket istentiszteleti célokra használtak. Vagy voltak szent ünnepek, amikor is az ember Istennel foglalkozott. Természetesen Isten is szent.

Feladatunk, hogy hirdessük Isten nevét, hogy minél többen szentként tekintsenek Istenre. Így lesz Isten neve szent a Földön. (Ez talán válasz arra a kérdésedre is, hogy Pál Apostol hogyan szentelte meg Isten nevét a Földön, mivel abból állt az élete, hogy városról városra járt prédikálni.)

2017. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Isten nevének megszentelése, más néven tisztázása több dolgot is magában foglal.

Sátán az Éden kertben, megkérdőjelezte Isten jogos uralmát, vádolta, hogy a teremtményeit megfossza a jó dolgoktól. Istennek van személyes neve, amivel a személyét is kifejezi, akár más hamis Istenekkel szemben.


Ahogy az első keresztények, úgy Pál is azzal szentelte meg Isten nevét, hogy megtette azokat a feladatokat, amiket Jézus a Követőire bízott.

Valamint úgy, hogy használta Isten nevét a szolgálatában, és a leveleiben is. Persze sajnos mára már a legtöbb fordításból eltávolították, de még akadnak fordítások, amikben benne vannak.


Másrészt pedig az életében bizonyította, hogy Ő sem emberi kormányzatoknak a követe, hanem Isten királyságának támogatója, ami által vállalta a megvetettséget, börtönöket, illetve a halált.

2017. szept. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Valamint úgy, hogy használta Isten nevét a szolgálatában, és a leveleiben is. Persze sajnos mára már a legtöbb fordításból eltávolították, de még akadnak fordítások, amikben benne vannak."


Akkor vegyük alapul Pál apostolt. A Keresztény Görög Iratokban 14 olyan levél található amelyet ő írt!

- Kérlek olvasd el az ÚVF-ból a Róma 1:1-5 és a Róma 16:27.

- 1Korinthusz 1:1-3 és a 1Korinthusz 16:19-24

- 2Korinthusz 1:1-3 és a 2Korinthusz 13:14

- Galata 1:1-3 és a Galata 6:18

- Efézus 1:1-3 és a Efézus 6:23-24

- Filippi 1:1-3 és a Filippi 4:20-23

- Kolosszé 1:1-3 és a Kolosszé 4:18

- 1Tesszalonika 1:1-2 és a 1Tesszalonika 5:28

- 2Tesszalonika 1:1-2 és a 2Tesszalonika 3:16-18


Nem írtam ki az összes idevonatkozó részt mind a 14 levélből de megnézheted. A levelek elejét és végét jelöltem. Sehol nem írja Isten nevét még az ÚVF-ban sem. Olvashatunk Istent ,mennyei Atyát ,mi Atyánk ezek olvashatóak! De nem a név. Egyetlen olyan levele sincs amely elején ott lenne Isten neve és egyetlen olyan levele sincs ahol ott lenne Isten neve! Pedig írásai a Keresztény Görög írások TÖBB mint 50% teszik ki! Viszont ugyan ez a megállapítás igaz a többi levélre is. Azoknál sem szerepel sem az elején sem a végén Isten neve. Jakab ,Péter ,Júdás ,Lukács ,János

2017. szept. 25. 09:52
 5/9 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Elég felületesen olvastam el az előző írásokat, de annyit szeretnék írni még, amit nem találtam, hogy amikor az újszövetség íródott, már nem használták Isten nevét. Főleg a hívő zsidók nem, mert a Misna vagy Talmud vagy tudom én melyik írásuk nagyon komolyan kijelentette, hogy a parancsolat azt jelenti, hogy Isten nevét nem szabad kiejteni, ráadásul, azért, hogy nehogy megsértse, megbántsa Istent, hogy rosszul mondja ki - mert ugye csak mással hangzókkal írtak a héberek -.


Jézusnak az isteni név megszentelése - megtisztítása (szent=tiszta) - azért volt az első mondata, mert ez a szokás addigra már odáig fajult, hogy kezdett teljesen feledésbe menni a JHVH használata.


Bővebben erről, ha szeretnél olvasni:

[link]


itt a keresőbe ha beírsz szavakat, amikre emlékszel a Bibliából, vagy nem érted, nagyon logikusan a teljes(!) Bibliából rámutatva elmagyarázza neked, hogy mi miért van úgy, vagy nincs úgy.


Tehát az Újszövetségben, ami leginkább arról szól, hogy a zsidóknak, akik Isten népe voltak, hogyan adta meg a lehetőséget Isten arra, hogy egyéneneként visszatérjenek hozzá, nem az volt a célja, hogy ledorongolja őket, hanem sokkal fontosabb mondanivalót közöl: Jézus a felkent. Messiás/Krisztus.


Ha gondolod reagálj kérlek az írásomra, de használjuk a Bibliát az érvelésnél.

Köszi

2017. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Elég felületesen olvastam el az előző írásokat, de annyit szeretnék írni még, amit nem találtam, hogy amikor az újszövetség íródott, már nem használták Isten nevét. Főleg a hívő zsidók nem, mert a Misna vagy Talmud vagy tudom én melyik írásuk nagyon komolyan kijelentette, hogy a parancsolat azt jelenti, hogy Isten nevét nem szabad kiejteni,..."


Pedig jó lett volna ha jobban elolvasod őket.

Ami azt illeti Isten nevét már jóval előtte nem mondták ki! A tetragrammaton az le volt írva az Írásokban csak nem ejtették ki a nevet! Sem a Misna sem a Talmud nem releváns ebben a kérdésben. Mózes könyve annál inkább! 2Mózes 20:7 a tízparancsolat egyik parancsolata! Abban viszont az áll hogy nem szabad HIÁBA kiejteni!


"...Isten nevét nem szabad kiejteni, ráadásul, azért, hogy nehogy megsértse, megbántsa Istent, hogy rosszul mondja ki - mert ugye csak mással hangzókkal írtak a héberek."


Nem azért nem ejtették ki mert nem tudták kiejteni. Hanem azért hogy ne káromolják Isten nevét!


"Jézusnak az isteni név megszentelése - megtisztítása (szent=tiszta) - azért volt az első mondata, mert ez a szokás addigra már odáig fajult, hogy kezdett teljesen feledésbe menni a JHVH használata."


JHVH írva volt az Ószövetség írásaiban csak épp nem ejtették ki a nevet! Azért azt tisztázzuk hogy Jézus egyetlen alkalommal sem tanít olyasmit még a minta ima alkalmával sem hogy használni kell Isten nevét.

Isten neve nem olyasmi amit könnyen ki lehet fejezni. A nevének sokkal mélyebb értelme van mint azt sokan gondolnák és csak kevesen fogják fel hogy mit is jelent a neve.

„Én vagyok, aki vagyok.” Olvasható a 2Mózes 3:14-ben! Ez Isten valóságát létezését de egyben cselekvését is kifejezi. Isten itt van és tevékenykedik, vele szemben a bálványok semmik és gondot visel az Istenfélőkre az övéire. Jézus Krisztus nem egy nevet mutatott be az embereknek. Hanem az Atyát a teremtőnket aki elküldte Jézust hogy megbékéltesse ,Istent és az embert. Jézus kinyilatkoztatta nekünk embereknek a mennyei Atyánk jellemét ,jelenlétét ,létezését ,cselekvését ,az abszolút létét.


"Tehát az Újszövetségben, ami leginkább arról szól, hogy a zsidóknak, akik Isten népe voltak, hogyan adta meg a lehetőséget Isten arra, hogy egyéneneként visszatérjenek hozzá, nem az volt a célja, hogy ledorongolja őket, hanem sokkal fontosabb mondanivalót közöl: Jézus a felkent. Messiás/Krisztus."


Ámen!

2017. szept. 30. 23:02
 7/9 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Te most vitatkozni, oktatni szeretnél, vagy kérdezel? Nem értem a stílust ahogyan írsz.


Megírom, hogy a Bibliában - 7000-nél is - több helyen benne volt a JHVH név, de nem ejtették ki a mózesi parancsolat FÉLREÉRTELMEZÉSE miatt, már jóval Jézus előtt, ezért Jézus azt a minta imát adta, hogy szenteltessék meg a Te neved. Valamint Azért jött, hogy megszentelje Atyja nevét. Majd Te válaszként erre az írásra megírod ezt mégegyszer. Miért, mit nem értesz abból amit írtam?

2017. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kiss Éva Judit ***** válasza:
Végül is mindegy. Szerintem érdemtelen lenne az írás, csak vitatkoznék.
2017. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Megírom, hogy a Bibliában - 7000-nél is - több helyen benne volt a JHVH név, de nem ejtették ki a mózesi parancsolat FÉLREÉRTELMEZÉSE miatt, már jóval Jézus előtt, ezért Jézus azt a minta imát adta, hogy szenteltessék meg a Te neved."


Megjegyzés: Nem írtál semmit arról hogy Isten neve hányszor fordul elő. Az a linkben szerepel.Ellenben írtál a Talmudról meg a Misna zsidó iratokról. Amelyek nem képezik a Biblia részét. De nem ez a lényeg.

- S mit tanítottak még Jézus és az apostolai a névről?


"Valamint Azért jött, hogy megszentelje Atyja nevét."


Hogyan szentelte meg Atyja nevét?


"Majd Te válaszként erre az írásra megírod ezt mégegyszer."


Kiegészítettem és pontosítottam néhány részlettel. Na persze ki hogy látja!


"Szerintem érdemtelen lenne az írás, csak vitatkoznék."


Ahogy gondolod!

2017. okt. 6. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!