Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan várjátok az advent...

Ti hogyan várjátok az advent időszakát, és a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Számomra nagyon furcsa dolog kezdődik el minden szeptember környékén, valami furcsa vonzás, pozitív, és amolyan kellemes várakozás időszaka lesz úrrá rajtam. Tisztában vagyok vele, hogy valószínűleg nem pontosan december 24. született a megváltó, mégis ez a pár hónapos időszak, majd az advent, és a karácsony, amikor a megváltó születését ünnepeljük, olyan emelkedett hangulatot indít el benne, ami csodálatos. Ti hogyan élitek meg ezeket a hónapokat, és főleg az advent, karácsony időszakát? Ti is éreztek valami pozitív változást ebben az időszakban?
2017. szept. 28. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretem ezt az időszakot, számomra a karácsony az év legszebb időszaka. Az adventi időszakban nem csak a házat, a lelkemet is próbálom ünneplőbe öltöztetni. Amikor tudok, elmegyek roráté misére, ebben az időszakban mindig igyekszek jobb emberré válni, leszokni a rossz szokásokról. Hétről hétre meggyújtom a gyertyákat az adventi koszorún, esténként imádkozom. A szeretteimnek ajándékot veszek, de igyekszem, hogy ne szippantson be nagyon a vásárlási láz.
2017. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Korai ez a kérdés, novemberben kezdek majd az ádventre gondolni. Karácsonyra pedig ádvent kezdetekor. Megvan a maga hangulata, elmélyülés, amiről nem nagyon tudok többet írni, mert ilyenkor ne tudom még átérezni.
2017. szept. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!