Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg vannak akik azt...

Tényleg vannak akik azt hiszik, hogy Jézus egy angyal?

Figyelt kérdés
A napokban hallottam erről először, és egyszerűen nem tudom megérteni. A Fiúról folyamatosan úgy beszél a Szentírás, mint aki különb mindenféle angyalnál, aki eleve nem is teremtmény. Mi alapján hiheti angyalnak bárki is?
2017. szept. 30. 11:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Két szekta van, akik ezt vallják:

a jehovisták, akik tagadják a Fiú Istenségét, nekik az őrtorony a mérvadó, ami abban van, az számít, a Biblia nem számít. Nem olvassák a Bibliát őrtorony nélkül és ha arra kéri az ember, hogy egy hónapig ne olvasson őrtornyot, csak Bibliát, akkor azonnal támadnak.


A második az adventisták, ott a hazug, magát több, mint prófétának aposztrofáló Ellen White hamis tanítása ez, akinek nincs beteljesült próféciája, mégis vakon követik az adventisták.

2017. szept. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos sokan nem fogadják el Jézust, de a Biblia több helyen is utal rá, hogy Ő a testé lett Ige.


János 1,11

És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Jelenések 22,13

Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és az utolsó.


János 14,6

Mondá néki Jézus:Én vagyok az út, az igazság és az élet;senki sem mehet az Atyához hanemha én általam.

2017. szept. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerinted mit jelent az, hogy "Isten útjának kezdete?"


Csak azért kérdezem, mert Istenről mindenki tudja, hogy öröktől van tehát nincs kezdete.

Viszont ez a vers felvet néhány dolgot:

(Jelenések 3:14) . . .ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, az Isten teremtésének kezdete:

Ez a vers Jézusról beszél.


Vagy : (Példabeszédek 8:22) 22 Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen.

(Kolosszé 1:15) . . .az egész teremtés elsőszülötte. . .


Az Isten útja, vagy is, hogy elhatározását elkezdi megvalósítani, miszerint életet hoz létre.

Az első ilyen életre keltettről azt mondja, hogy a teremtés kezdete.


Hogy lehet, hogy Jézus, akit elsőként teremt meg Isten, nem teremtés?

azt írja róla Isten szava, hogy legkorábbi műalkotásként hozta létre mint egy elsőként:


(Példabeszédek 8:22) 22 Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen.


Ha Nem lett létre hozva, mert nem teremtés, akkor mi?

2017. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Ha Nem lett létre hozva, mert nem teremtés, akkor mi?"

A Biblia szerint Isten, aki az Atyától született és nem teremtetett, és ugyanazon Isteni lényeget birtokolja együtt az Atyával.

2017. szept. 30. 13:21
 5/20 anonim ***** válasza:

Igen. Vannak olyan szervezetek akik azt hiszik, hogy angyal. Ebből kettő van tudtommal, akiket én ismerek, az egyikről személyes tapasztalatom is van, ezen az oldalon két tagjuk is rendkívül aktív, sőt ezen kérdés alatt is megnyilvánult egyikük.



A Biblia világosan leírja, hogy Jézus sokkal több, mint egy angyal. Az angyaloknak, ahogyan az embereknek sem lehet imádatot bemutatni, ez súlyos bűn. Senki sem imádhat egy angyalt, még akkor sem, ha az egy arkangyal, mint például Mihály, Gábriel stb... (több arkangyal is van, nem úgy, ahogyan a kérdéses tagadó felekezet saját szája íze szerint gondolja)


Tehát imádni egyedül Istent lehet, ez tisztán benne van a Bibliában, nincs kivétel.


A Bibliában Jézust úgy mutatják be, mint mennyei uralkodót, aki előtt meghajol minden térd, a földön, a mennyben, és mindenhol. Jézust az angyalok is imádják.


Innentől kezdve, nem nehéz kitalálni, hogyha egyedül Istent lehet imádni, és Jézus előtt minden térd meghajol, és imádják, akkor Ő pontosan kicsoda is.

2017. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Isten nem született, hanem mindig is volt, ezért nevezik Atyának, mert tőle ered az élet.


Ahogy a Bibliából idéztem is, a Fia, Isten legelső életre keltett alkotása. ennélfogva, nem lehet egyenrangú az élet forrásával. az tény, hogy mivel Istentől származik, ahogy mi, és sok minden más is, így megilleti az isteni jelző.


az is tény, hogy minden további alkotás létrehozásában részt vett, mert az Atyja bevonta ebbe a munkába.

De magát az életet, az éltető erőt, nem Jézustól, hanem az Atyától kapja mindenki, ahogy Jézus is.


Ezért, egyáltalán nem tulajdonítunk neki kevesebbet mint Aki, de többet sem.


Továbbá a Biblia egyetlen ark angyalról beszél, aki az egész angyali sereg fejedelme, minden angyal felett áll, és egyetlen egy személynél használja a Biblia az ark vagy is a Fő angyal kifejezést.


A többi angyalok további besorolásában már többes számot használ az Írás.

Így vannak Kerubok, szeráfok, és hírvivő angyalok.


ennyit szerettem volna elmondani, a biblia ismereteimet tekintve.

2017. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Istent lehet egyedül imádni. Jézust imádták. Nincs több hozzáfűzni valóm.
2017. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Coccomaci, az rendben van hogy itt kell lógnotok kötelező jelleggel mert az őrtorony előírja nektek de az viszont már nincs rendben hogy a téves hamis tanításaitokat beírkálod ide.
2017. szept. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Tévedés, az Őrtorony nem írja elő, hogy "itt lógjak".


Saját szabad akaratomból vagyok itt, és erre senki nem kötelez sem nem utasít.

S minden testvérem aki itt van, saját elhatározásából Önként van itt, és nem egy folyóirat parancsára, vagy utasítására.


Egyébként kérlek, írd már meg nekem annak a folyóiratnak a címét, vagy havi számát, amiben erre utasítaná a Tanúkat, mert ilyet sehol soha nem olvastam.

2017. szept. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Jézust imádták"


Ez nem igaz. Jézusnak hódolattal és engedelmességgel vagy szolgálattal voltak. Imádatot soha senki nem mutatott neki. S ezt maga Jézus is kijelentette, ezért nem is fogadhatta volna el az imádatot, ami az Atyjának jár:

(Máté 4:10) 10 Akkor Jézus így szólt hozzá: „Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«. . .



Ehhez hasonlóan az angyal azt parancsolta Jánosnak, hogy az Istent imádja és ez a felszólítás Jézus feltámadása és felmagasztalása után hangzott el, ami azt mutatja, hogy nem változott meg semmi arra vonatkozóan, hogy kit illet meg az imádat. Jelenések 19:10; 22:9


a ’leborul elé’ és a „hódolattal adózik” kifejezések

nem egyenlőek az imádni igével, amit a Biblia használ.

Jézus Krisztus az Atyának dicsőségére Úr, és nem a saját dicsőségére, vagy Istenné nyilvánítására.

2017. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!