Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten haragszik, ha nem...

Isten haragszik, ha nem csinálunk meg egy vele kapcsolatos (legalább is én úgy gondolom) kényszercselekvést?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy pár hónapja rettenetes kényszercselekvéseim voltam, érintgettem a kezem, visszamentem az utcán, ilyenek, mert ha nem tettem meg egy kenyszercselekvest akkor mondjuk meghalok ilyentol feltem.

Na most akkor.

Azóta javultam, de mondjunk egy példát: valahogy megyek az utcán, és rám tör az az érzés, hogyha nem lépek vissza, akkor Isten megharagszik rám, vagy ha nem is, de megjegyzi magának, hogy ennyit nem tettem meg érte?



2017. okt. 1. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Ne csináld, mert még jobban belesüllyedsz. Ez beteges, Isten nem szereti a beteges dolgokat.
2017. okt. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mentális problémád van (nem trollkodok, nem irónia), kérd szakember segítségét.


Enye kényszeres cselekvése lehet sok-sok embernek, de esetedben már elég súlyosnak tűnik. Ez tudtommal lehet egy mentális betegség tünete is, de lehet maga a probléma is.

2017. okt. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Istennek ehhez semmi köze, te beszéled be magadnak, hogy megharagszik rád, neked vannak problémáid.


Eleve nem tartom egészséges dolognak olyan istenben hinni, aki egy kényszercselekvés megtagadásától megsértődik... Erre biztos vannak érdekes szakkifejezések, mindenesetre a te projekciódat követni... Miért tenne ilyet Isten? Ez a te személyes kis pótcselekvésed, nem az ő kívánsága.

2017. okt. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Isten nem egy ember. Tehát nem így működik, hogy megharagszik. Gondolj bele jobban. Mit számít hogy vissza lépsz e az utcán vagy sem. Azzal kinek lesz jobb vagy rosszabb? Ha rádtör egy ilyen gondolat egyszerűen csak sétálj tovább és eszébe se jusson megtenni. Minden ilyen kényszercselekedetnél csináld így. Fontos hogy belásd, hogy mennyire nincs súlya ennek. Csak te magad, az agyad hiszi úgy, hogy ennek van bármi jelentősége. Egy időben nekem is voltak ilyen furcsaságaim, pl a lépcsőn csak saját ütememben mentem fel, ha nem úgy ahogy előre kigondoltam akkor képes voltam visszamenni és újra felmenni vagy a csempén csak addot csempére léptem. De aztán rájöttem, hogy ez egy óriási hülyeség és onnantól kezdve nem érdekelt és úgy mentem ahogy az nekem kényelmes. Ma már eszembe sem jut ilyet csinálni.
2017. okt. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Isten nem vesz részt ilyesmiben, inkább démonok hajszolnak, és még nevetnek is rajtad, hogy mindent elhiszel. Ne tedd! Minél hamarabb állsz le ezekkel a dolgokkal, annál jobb lesz neked. Istent a Beszédén keresztül tudod megismerni, nem pedig a benned felbukkanó gondolatok, indulatok és érzések által.
2017. okt. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az Isten nem azért teremtett, hogy ilyen hülyeségek miatt elpusztítson.
2017. okt. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Az ilyesmi megfelelési kényszerből és félelemből ered! Ez nem szeretet.

Felejtsd el a büntető,számonkérő Istent! Nagy a sanszom rá,hogy ennek a magját ültették el benned a vallási közösségben,ahová tartozol,innen ered ez a beteges gondolkozásmód.Bizony mondom,félrevezettek,még ha nem is szándékosan.

2017. okt. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

1. Nem haragszik meg, mert nem létezik.


2. Ez egy kényszerbetegség, obszesszív-kompulzív megbetegedés a neve. [link]


Nagyon sok ember megtapasztalja, csak mivel a mániája nem gátolja a mindennapi életvitelben, napirendre tér fölötte. Valaki például betegesen kerülgeti a jáda repedéseit, és fizikai rosszullétet érez, ha rá kell lépnie. https://www.youtube.com/watch?v=jxF2vHSEsAU Ez sokszor mások számára nem feltűnő, viszont a kényszercselekvő nem tud tőle megszabadulni.

2017. okt. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is kellene egy szakember neked Kérdező.Nem rosszból mondom én is voltam hasonló helyzetben korábban.Nincs olyan hogy Istennel szembeni kényszercselekvés. Az embernek van szabad akarata Istennek pedig törvényei a Bibliát tessék tanulmányozni.A másik dolog pedig az hogy Isten nem emberi gondolkodás szerint itéll vagy ha úgy tetszik cselekszik,csak a Jehova Tanui hazudják az ilyen ökörségeket.
2017. okt. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!