Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mindent megbocsát,...

Ha Isten mindent megbocsát, miért kell neki tetsző életet élni?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet bűnbeesni ha Isten úgyis megbocsát?
2017. okt. 4. 11:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
17%

"Nem ártana ismerned az isten szó jelentését, amely nem tudatos, mert az eszmeiség tudata az egyén öntudata, mint már korábban írtam, egy felhasználható szellemiség, mely nem jó, és nem rossz. "


Szerintem meg te nem ismered az Isten definíciót. Tényleg miért nem az ezós rovatokban hirdeted ezeket a marhaságokat?


Amit te hirdetsz az ateista/evós kényszerfilozófia

2017. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
52%

Zitus:


"Nem bocsát meg mindent. Ádámnak és Évának sem bocsátott meg. Erre bizonyíték az, amit mindannyian örököltünk: az ember halandósága.

A szándékos vétkeket nem bocsátja meg. "


Az szándékos vétek, ha én az udvaron hagyom a 2 éves gyerekemet felügyelet nélkül, és ő mondjuk betöri az ablakot vagy felgyújtja a házat? Azt ő szándékosan tette szerinted?

2017. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
49%

Zenon:

mondom - engem nem izgat, hogy te miben hiszel.

Viszont légy szíves, ne értelmezd át a magyar szavakat. Isten az tudatos lény!

Tehát légy szíves, fáradj át az ezotériára.

Nem viccből írtam.

2017. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 Zenon ***** válasza:
15%
Isten nem "lény". Fogalmad sincs róla. Öntudat létezik, ami a tiéd. Ten a forrás, amiből táplálkozol. Nincs olyan, hogy "tudatos lény". Ostobaságok sora, amit itt megejtenek a hívők. Olyan dologról papolnak, amiben teljesen tudatlanok.Ez sem külön az ezo kategóriánál, úgyhogy igyekszem segíteni az ébredésben.
2017. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
66%

Zenon, még mindig nem fogtad fel.

Nem azt bírálom, amit mondasz.

De AHOGY mondod, az ezotéria kategória, nem vallás.

LÉGY SZÍVES, menj át az ezotériába.

Köszönjük.

2017. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
Zenon: akit te ismersz, arra mi, akik ismerjük Jézust, nem vagyunk kiváncsiak. Ha neked az a valaki, ám legyen, szabad akarat van. De én el nem tudom képzelni, hogy valaha más keljen nekem Jézuson kívül. Mert ismerem. Javaslom te is keresd, csak jól jársz vele. De mondom, nekem mindegy, hogy kinek adod az életed, a szabad akarat szent. Bár, amíg alszol, addig ez úgyis lepereg rólad.
2017. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
51%

Zenon


Nem kellene neked szakkarába lenned a két szektavezérrel Horvát Zoltánal meg Száraz Gyurival?

Ébredezgessétek magatokat ott a sok hülyeségeitekkel.

2017. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 Zenon ***** válasza:
27%

,,De mondom, nekem mindegy, hogy kinek adod az életed, a szabad akarat szent. Bár, amíg alszol, addig ez úgyis lepereg rólad."


Ezzel van egy újabb probléma. "Szabad akarat" nem létezik!

Mivel azt feltételezi, hogy a szabadság valami külső dologtól függően, megengedett státuszban van jelen.

Akarat létezik, ami mindig is volt, amióta van egyén.

Még az állatoknak is van. Minden, ami él, mozog, cselekszik, eleve akarattal bír, és a szabad jelző teljesen felesleges. Akarat van, ami a tiéd. Amennyiben foglyul ejtelek, csorbul, mert korlátozlak a szabadságodban. De az akaratodat nem vehetem el tőled.

2017. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

Kedves testvérek. Próbáljatok meg visszatérni a kérdésre, ne inogjatok meg mások emberi okoskodása által, ne adjatok erőt olyannak, ami már elbukott.


Zenon. Megértem, hogy van egy hited, lehet is, mert szabad akaratod van, viszont nyilván érzed, hogy ebben a témakörben nem fogsz nyitott fülekre találni, mert mi hiszünk az élő egy Istenben, a szent fiúban Jézusban, és a Szent Szellemben is. A saját érdekedben, ne pazarold az erődet, idődet ránk, mert mi nem akarunk másfelé fordulni az élő, egy Istentől. Isten áldjon.

2017. okt. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 Zenon ***** válasza:
20%

ma 15:17


Megértelek, és hidd el nem ártó szándékkal írom, amit írok. Egyszerűen bánt a vakság, és szeretnék segíteni.

Eleve téves fogalmakkal dobálóznak, és lepontoznak, mert nem bírják a kritikát, holott megbocsátásról papolnak. Ez képmutatás, amit jobban megvetek a tudatlanságnál. Itt nem a tiszteletlenségen van a hangsúly. Berögződések, melyek hamis önérzetet táplálnak, mellőzve bármely racionalitást. Úgy gondolom, megelégszem azzal, ha sikerül elérnem legalább, ne személyesítsétek meg ten-t, mert ez az eszmeiség gyalázata, teljes félresiklás.A hit bármely erős, ha nem tiszta az alapzat, és nem tisztázott a meggyőződés természete. Ezért nem adhatom fel.

2017. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!