Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mennyországba kerülök?

A Mennyországba kerülök?

Figyelt kérdés
Hívő létemre sokszor káromoltam Istent és direkt módon a Szent Lelket/Szellemet is, Jézussal együtt (mikor milyen napom volt sajnos), ám jó dolgokat még ma is tudok tenni és úgy érzem, hogy Istennel is jóba vagyok megint. Akkor most a pokolra kerülök majd mégis csak - addig is élvezhetem Isten barátságát, vagy mégis megbocsájtott volna nekem?

2017. okt. 8. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Isten mindent megbocsát. Ha az utolsó órában mész ki a szőlőbe, akkor is megkapod a béred.
2017. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ismerem ezeket az igéket és köszönöm szépen, tetszik is, de én tényleg nyomtam elég komolyan a szentelést... Jézus véréről is tudtam pl. hogy mennyire szent-dolog, de amikor nagyon mérges voltam Istenre, én arra is elég komoly káromlásokat szóltam...


Tehát engem ilyennek kell elképzelni, de javarészt már úgy érzem, hogy megtértem ilyenekből... "javarészt".

2017. okt. 8. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:

ezt csak Te tudod - hogy tisztítottad meg magad a bűneidtől, hogy tetted jóvá, amit lehet, hogy haladsz Isten felé, milyen irányú az akaratod?

A halálig minden számít, fontos az életed, a halál előtti időszak és a halál pillanata.


A halál pillanatában választ kapsz a kérdésedre.


És azt már az ateisták sem tudják lepontozni:D:D

2017. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Borulj térdre, legalább lélekben és kérj őszinte bocsánatot az Atyától mindazért, amiről tudod, hogy bűn. Tehát lelkiismeret-vizsgálat után tarts bűnbánatot, ha erre indíttatást érzel, őszintén.


Ezután pedig törekedj a jóra és kerüld a bűnt, az Úr segítségével.


Mindehhez az Atya ad erőt, és a döntés az ő kezében van mindvégig. De tudd, kegyelmes ő az őszintén hozzá fordulókhoz.

2017. okt. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Vezekelj, kérd Isten megbocsájtását, ha lehetőséged van, akkor gyónhatsz is, hogy megtisztísd lelkedet a bűntől és tiszta legyen a lelkiismereted.


Hogy hova kerülsz, senki se tudja, de szabad akaratot kaptunk, bármikor választhatod Krisztust életed során.

2017. okt. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Isten szándéka, hogy az emberek a Földön lakjanak, azért teremtette ide Őket.

Ha valamilyen hibát elkövetünk, van szó szólónk, Jézus.

Kérjünk bocsánatot, és ne tegyük többé.


a mennybe nem juthat senki, mert nem az a rendeltetési helyünk. A feltámadás is a Földön történik majd.

2017. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy, mert Mennyország nincs.
2017. okt. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tyler913 ***** válasza:

"ám jó dolgokat még a is tudok tenni..."


Értsd meg,hogy nem ez számít. Isten ítélőszéke előtt nekünk nem lehetnek érdemeink. Ha soha nem káromkodtál volna,és példamutató életet élnél,akkor sincs üdvösséged Jézus nélkül. Mert ez egyvalamin múlik: ismered Őt,és Ő téged,vagy sem.


Ha felismerted a bűneidet,az egy nagy lépés! A következő lépés,hogy elhiszed-e Istenről az alábbiakat:

1. Ő mindenható,tehát bármit megtehet

2. Ő nagyon szeret téged,és azt akarja,hogy üdvözülj


Istennek van hatalma megbocsátani a bűneidet,akármekkorák legyenek is. A kérdés,hogy elég erős-e a hited abban,hogy Isten erre képes,sőt,már meg is tette Jézusban. Ha ezt megéled,és elfogadod,akkor Isten új életet ad neked,amelyben többé nem számít,mit tettél korábban.

2017. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 világvége1 ***** válasza:
Senki, aki vétkezett, nem kerül a mennybe. Isten nem bocsát meg, mert nem létezik valódi bűnbánat – a gonosz nem változik meg.
2020. jún. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!