Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki fog várni, ha a mennyország...

Ki fog várni, ha a mennyországba kerülök?

Figyelt kérdés
Szüleimmel nem (volt) jó a kapcsolatom, többi elődöm mind meghalt a születésem előtt, senkit nem ismertem, rokonaim sincsenek. Mindig egyedül voltam, még senkim se volt, senki se szeretett, se barátok, se barátnők. Egyedül vagyok, és nem tudom, mi vár majd odaát, ha egyszer itt sem találtam senkit aki szeretne. Nem vagyok tini, már benne vagyok a korban.

2013. júl. 20. 17:52
1 2
 1/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nincs odaát és itt, másrészt saját valódi éneddel, Krisztus, Krsna valóságoddal (vagy nevezd bárhogy) találkozol.

2013. júl. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nem vagy egyedül a helyzeteddel.

De miért gondolod, hogy hová kerülsz?

Te szerettél valaha valakit?


Ezeket fontos lenne tudni a korrekt hozzászóláshoz.

2013. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy van mennyország, vagy egy hely, ahol békére lelhetek. Igen, van akiket szerettem (volna), de mindenki átnéz(ett) rajtam, és senkit se érdekel, hogy mit érzek irántuk. Vannak nálam fontosabb személyek az életükben, pár, más barátnők. Mintha láthatatlan lennék, hiába próbáltam fontossá válni számukra. Hónapokra elfelednek, nem keresnek, egyedül gubbasztok az otthonomban.
2013. júl. 20. 18:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Jézus szeret téged és nekünk is "testvérünk" vagy.

Mondanám, hogy hozzám bármikor jöhetsz, ha meghalok és a Mennyországba kerülök, de képmutatás lenne.


Olyan mintha azt írnám, hogy majd a Mennyországban szeretlek.

2013. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
A föld alá fogsz leginkább kerülni. Miért, kinek a polcára szeretnél amúgy?
2013. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jaj, de jó kis fekete humorod van. Egyébként ezzel szoktam poénkodni, hogy ha meghalok, akkor akasszanak ki a falra....
2013. júl. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hamuban sült pogi szeretnék lenni.
2013. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Menj és oszd szét a meleg ruháid annak, aki az utcán fagyoskodik, te otthon gubbasztasz önsajnálva magad, neked úgysincs rá szükséged.

Tulajdonképpen tettél már bárkivel bármikor jót csak úgy önzetlenül cserébe semmit sem várva?

2013. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Látod, itt is csak poénkodnak veled, nem veszik komolyan a problémádat.

Miért gondolod, hogy a halálod után egy olyan helyre kerülsz, ahol majd jobb lesz mint most? Vágysz erre?

Csalódnál, ha megtudnád, hogy a halál után nem kerülsz semmilyen jobb helyre? A halál az élet ellentéte. a Biblia tanítása szerint porból lettünk, porrá válunk. A lélek maga TE vagy, és az Ezékiel 18:4 szerint a lélek meghal. Tehát semmi nem éli túl az embert, amikor elszáll az életereje.


Én sem vagyok túl fiatal, és nekem sem volt részem túl sok szeretetben, pedig talpaltam érte eleget. De egyvalamit megtapasztaltam az életem során. Sokkal jobb adni, mint kapni. Nagyon szeretek másoknak örömet okozni, és nem várok érte semmit.


Lehangoló amit írtál, de hidd el, tehetsz azért, hogy szeressenek, ha te is adsz magadból és ne várjál érte semmit. Ha mégis kapsz(mert kapsz), hatalmas elégedettséget érezhetsz.

Ne feledd azt el, hogy senki sem szerethet jobban Istennél. Észrevetted? A Fiát adta érted. Te hogyan fejezed ki háládat ezért a hatalmas szeretetért?

Járj olyan emberek közé, akik szeretik Istent. Te is szeretetben fogsz részesülni. Jézus tanítványait a szeretet jellemzi.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves zita!

Nem csalódnék. Ha megszűnök létezni, legalább nem szenvedek tovább.

Tudom, hogy jobb adni, mint kapni, ez az, hogy én mindig csak adtam, de soha nem kaptam semmit. És még ha nem is várom el, akkor is rosszul esik, és ebből az egyoldalúságból nem lehet építkezni, mert előbb-utóbb az ember már nem tud mit adni, mert már mindenét odaadta, és nem volt semmi, ami feltöltötte volna.

Nem vagyok vak, attól, hogy valaki szereti Istent, még lehet rossz ember. Templomba is sokan csak azért járnak, hogy majd pletykálkodhassanak azokról, akiket láttak, vagy hogy lássa a többi ember, ők milyen "tiszták", közben meg fűvel-fával csalják a párjukat, csalnak, lopnak, hazudnak. Sok a kétszínű ember.

2013. szept. 16. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!