Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus plébánosnak köszönhe...

Katolikus plébánosnak köszönhetek "jó napot", "viszont látásra"?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a templomban a "dicsértessék" és az "Isten áldja" illik,de nem járok templomba,csak most jegyes oktatásra.Így köszönésileg "alkalmazkodnom" kell,vagy köszönhetek ahogy szoktambárhol máshol?

Plébános úrnak vagy Atyámnak szólítsam?


2010. máj. 28. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Dicsértessékkel illik köszönni,jövet-menet,de a Jó napot is megfelel,és szólíthatod Atyának.

Csak azt nem értem,ha nem vagy vallásos,akkor mért akarsz templomban esküdni? A jegyesoktatás a hitről is szól.

2010. máj. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem lehet a jónapot nyugodtan.,bár a dicsértessék jobb lenne.de nem hiszem,hogy megharagudna érte.
2010. máj. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam a kérdésemben hogy nem hiszek Istenben,hanem azt hogy nem járok templomba.

Tehát,azért szeretnék templomban is esküdni, mert Isten előtt is össze szeretnék házasodni a párommal.

Köszönöm a válaszokat.

2010. máj. 28. 21:02
 4/7 anonim válasza:

hát nekem szólt az atya mikor jó napottal köszöntem neki!

kb ezt mondta:

"kapukon belül jobb a dicsértessék"

szval sztem dicsértessék és atya! :)

15/L --> persze én nem jegyes oktatáson vettem részt...

2010. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Na én azt mondanám,helló te vén hülye,aki kb. egy 5 éves értelmi szintjén van hogy vallásban hisz!
2010. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Köszönj így: Dicsértessék (rövidebb) vagy Dicsértessék a Jézus Krisztus (hosszabb forma) érkezésnél és elköszönésnél. Megszólításnál: X Atya vagy Atyám
2010. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az én anyukám ateistaként az Egyházmegyénél dolgozott 10 évig. Soha nem mondta hogy dicsértessék, hanem hogy Jó napot. És soha senki nem szólt neki ezért, pedig az összes atya, kispapok odajártak hozzájuk ebédelni vacsorázni.

És a kisfiam is katolikus óviba jár és nem köszönünk dicsértesséket, hanem Jó napotot.

2010. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!